zakoukanyhonza

Uživatel
#31 - 17. 3. 2013, 23:55

samozřejmě že to beru jako dobrou radu 😉
ten střih by chtěl vyměnit o tom žádná 🙂 holt jsem přebíral podle razítek a řídil jsem se stupnicí v merkuru ....zvlášt razítka sbírat nehodlám ... tak si myslím,že když mám zvlášt list na ražené tak by to mělo být takhle ne?

smith

Moderátor
#32 - 18. 3. 2013, 00:12

Samozrejme, že je to aj takto dobre.
Ja to mám nasledovne.
Zúbkovanie A a B (s čo najmenšou pečiatkou na známkach).
Potom: jednokruhové uhorské pečiatky, jednokruhové rakúske pečiatky, čiarkové rakúske, a nakoniec dvojkruhové znárodnené (vylámané nemecké názvy pôšt).
Snažím sa získať na každom nominály typ pečiatky, čo je riadna fuška. Napr. na 1000hal zohnať jednokruhovú uhorskú pečiatku je skoro nemožné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Lacewings

Uživatel
#33 - 18. 3. 2013, 01:28

No,hezké to máte .Co dodat. 😉

zakoukanyhonza

Uživatel
#34 - 18. 3. 2013, 10:07
Samozrejme, že je to aj takto dobre. Ja to mám nasledovne. Zúbkovanie A a B (s čo najmenšou pečiatkou na známkach). Potom: jednokruhové uhorské pečiatky, jednokruhové rakúske pečiatky, čiarkové rakúske, a nakoniec dvojkruhové znárodnené (vylámané nemecké názvy pôšt). Snažím sa získať na každom nominály typ pečiatky, čo je riadna fuška. Napr. na 1000hal zohnať jednokruhovú uhorskú pečiatku je skoro nemožné. ...

máš to pěkné 😉
ale to už je na mně uplně jiná liga a dá se říci,že se mi do toho moc nechce 😳
mně ty razítka nějak moc nebaví a ani se v nich moc nevyznám, vzhledem k množství informací co jsem tady za krátký čas vstřebal soudím,že už by toho bylo na mně moc 😃
myslím,že do konce života mi ty rekonstrukce budou stačit a ještě ty možná bude dodělávat jeden z mých potomků,třeba razítka zaujmou jeho...to je ve hvězdách .... a možná že si to časem taky rozmyslím ............pointa je v tom,že toho mám spoustu rozdělaného a zatím nic nedokončeného....což mně ničí 😃

xxJERRYxx

Uživatel
#35 - 18. 3. 2013, 10:11

Ničí tě efekt Zeigarnikové, Honzo 😃 Ale však jen hezky pokračuj, pro začátek je to dobrý, a dál uvidíš, čemu a jak se budeš chtít věnovat 😉 Já se např. do svých listů nerozhoupal doteď. Stále jen uspořádávám do alb. Ale třeba jednou... 🙂

zakoukanyhonza

Uživatel
#36 - 18. 3. 2013, 10:18
Ničí tě efekt Zeigarnikové, Honzo 😃 Ale však jen hezky pokračuj, pro začátek je to dobrý, a dál uvidíš, čemu a jak se budeš chtít věnovat 😉 Já se např. do svých listů nerozhoupal doteď. Stále jen uspořádávám do alb. Ale třeba jednou... 🙂

nevím kdo je Zeigarniková 😳 😁
já jsem zatim fakt spokojený s mými cíly....i tak jsou zatím na urovní snů 🙂
já se pro listy rozhodl hned ze startu.....přišly mi první známky z A... a všechny byly k albu přilepeny....uplně mně nasraly....kupal jsem 4 alba ...cca 3000 známek.. pak jsem pokukoval po albech s listy...pár jich koupil,ale nebylo to to pravé ... tady jsem to pomocí kolegů doladil a je to fajn pocit,fakt se mi na to hezky dívá 🙂

Akir

Moderátor
#37 - 18. 3. 2013, 21:06

Efekt Zeigarnikové (Bljuma Vuľfovna Zeigarniková, /1901 – 1988/. Sovětská psycholožka)

Neukončené úlohy se pamatují lépe a více než úlohy ukončené
Ukončené úkoly se rychleji zapomínají, než neukončené.

Yrjo

Uživatel
#38 - 18. 3. 2013, 21:20
Efekt Zeigarnikové (Bljuma Vuľfovna Zeigarniková, /1901 – 1988/. Sovětská psycholožka) Neukončené úlohy se pamatují lépe a více než úlohy ukončené Ukončené úkoly se rychleji zapomínají, než neukončené.

Na to nemusím být psycholog, aby mi to došlo 😁 😁

zakoukanyhonza

Uživatel
#39 - 18. 3. 2013, 21:24

aha 🙂

smith

Moderátor
#40 - 13. 4. 2013, 15:53

Takže dnešná Vajnorská:

Zjavne filatelistická zásielka, ale v 5.TO do zahraničia je to správne porto pre doporučený list do 40 gr váhy. Vyfrankovaná celou sériou emisie, štvorfarebná frankatúra. A skutočne prešlá poštou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2018, rozš. verze - (44 listů), bez obalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2018, rozš. verze - (44 listů), bez obalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 352,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1634

Rakousko - čistá - č. 1634

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 781

NSR - čistá - č. 781

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Bob Essensa - 211

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Bob Essensa - 211

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1129

Rakousko - čistá - č. 1129

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Album GRANDE na odznaky PINS - 342 616

Album GRANDE na odznaky PINS - 342 616

Cena: 909,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1456

Rakousko - čistá - č. 1456

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1687

Rakousko - čistá - č. 1687

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
20. výročí prvního letu člověka do vesmíru - čistý - aršík - č. A2482

20. výročí prvního letu člověka do vesmíru - čistý - aršík - č. A2482

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1690

Rakousko - čistá - č. 1690

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop