Moderátoři: smith, Guldiner, Charon

MikyM

Uživatel
#331 - 23. 4. 2023, 10:34

Před časem jsme se dohadovali, zda mám uvádět prodejní ceny mincí ve svých tabulkách po přiklepnutí nebo v součtu s přirážkou pro dražebníka. Jsem zastáncem "ceny kladívka", % přirážky se časem neustále navyšují, u každé společnosti jsou jiné a "zkreslují" cenu mince...
Bohužel, i taková firma jako MaCH už ale uvádí ceny s přirážkou...
Rozumím tomu, cena je vyšší a vypadá to lépe, prostě reklama a kšeft je kšeft... ale nesouhlasím s tím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#332 - 23. 4. 2023, 10:53

Já ve svých tabulkách zůstanu konzervativně při starém... 😁
Aktualizováno, doplněno....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

rektor

Uživatel
#333 - 23. 4. 2023, 11:13

Ačkoli teda nejsem expert na danou problematiku, tak jsem pochopil, že posledně dražený kus je stejný jako číslo 20, tedy vlastnil ho Kokolus, teď prodaný znova.

Charon

Moderátor
#334 - 23. 4. 2023, 12:11

Rektore - není c. 20 byla to jiná mince (Kokolus, ale šla přes aukcí M-Ch), poslední mince byla v osobním vlastnictví Gejzy Chlapoviče, který ji vyženil. Vzal si dceru Rittera - viz. můj příspěvek č.316.

MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

grofik

Uživatel
#335 - 23. 4. 2023, 12:28

Zberatelia, alebo niekto iný vlastní ešte cca. 30-70 ks.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

rektor

Uživatel
#336 - 23. 4. 2023, 12:59
Rektore - není c. 20 byla to jiná mince (Kokolus, ale šla přes aukcí M-Ch), poslední mince byla v osobním vlastnictví Gejzy Chlapoviče, který ji vyženil. Vzal si dceru Rittera - viz. můj příspěvek č.316.

Vždyť to máš napsané přímo i v popisu aukční položky:
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=6641&lot=382
Ty věci okolo jsou povedená marketingová kampaň pro letošní prodej.

Guldiner

Moderátor
#337 - 23. 4. 2023, 13:07

Je velmi pravděpodobné, že pozdější doražby budou v úzkém kruhu určitých lidí v záměrném držení spousty, stejně tak i jiné mnohem vzácnější Československé ražby, zejména ty zkušební.Nahodilý výskyt zcela neznámých českých a československých mincí z Kremnice v posledních letech to jen potvrzuje, nevšiml jsem si, že by se to dělo z jiných mincoven..

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

grofik

Uživatel
#338 - 23. 4. 2023, 13:44
Je velmi pravděpodobné, že pozdější doražby budou v úzkém kruhu určitých lidí v záměrném držení spousty, stejně tak i jiné mnohem vzácnější Československé ražby, zejména ty zkušební.Nahodilý výskyt zcela neznámých českých a československých mincí z Kremnice v posledních letech to jen potvrzuje, nevšiml jsem si, že by se to dělo z jiných mincoven..

Domnievam sa, nemáš celkom pravdu, po vzniku ČSR bolo chaotickejšie obdobie v micovníctve, návrhy platidiel, úpravy, pokiaľ vezmeš v úvahu dopravu schvaľovacie procesy, atď, atď..., ale to bolo skoro všade na štátnej správe ktorá mala byť trvalejším nositeľom symbolov štátu.

Určite nebolo možné vybrať už archivované raznice len tak a robiť "bašavel", ale na začiatky ražby jednotlivých návrhov ,verím pokiaľ mal napr. 200-300-500 gramový kus tak razič pustil celý kus materiálu.

Môžem uviesť príklad za seba, tiež vlastním číslovaný sadrový odliatok Biateku ktorý je pred NBS., atď...
opraveno 😃

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Charon

Moderátor
#339 - 23. 4. 2023, 13:47
Vždyť to máš napsané přímo i v popisu aukční položky: https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=6641&lot=382 Ty věci okolo jsou povedená marketingová kampaň pro letošní prodej.

Tak nevím, v jejich katalogu M/Ch na tuto aukci psali, že minci vyženil. Tak skutečně nevím kde resp. co je pravda. Začínám se přiklánět k teorii k pozdějších doražeb, začíná těch mincí se točit nějak moc 😐 😐

MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

grofik

Uživatel
#340 - 23. 4. 2023, 14:19

Charon napsal/a:

Tak nevím, v jejich katalogu M/Ch na tuto aukci psali, že minci vyženil. Tak skutečně nevím kde resp. co je pravda. Začínám se přiklánět k teorii k pozdějších doražeb, začíná těch mincí se točit nějak mic 😐 😐

Nebol som, nie som "kovaný" numimatik, ale vedúci pracovníci mincovne boli ťažký profesionáli, čiže neverím v doražbu päť haliernika, ale len vo vyrazené kusy do stopnutia, nakoniec podľa histórie nikto nepredpokladal v mincovni, že príde pokyn pre vysoký dátum stopnutia a prejdite na razenie ročníka 1925.

Päť haliernik ešte aj v polovici devädesiatich rokoch bol skôr raritná minca ako drahá... Posledné roky marketingovo šplhajúca cena do výšin, hoci teraz oprávnene.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - John Cullen - 57

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - John Cullen - 57

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1425

Rakousko - čistá - č. 1425

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Lupa pravitková - LCH 3125 - D 054B

Lupa pravitková - LCH 3125 - D 054B

Cena: 212,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1573

Rakousko - čistá - č. 1573

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
Náhradní listy na mince, bankovky, pohlednice NUMIS NH02

Náhradní listy na mince, bankovky, pohlednice NUMIS NH02

Cena: 205,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1644

Rakousko - čistá - č. 1644

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1359

Rakousko - čistá - č. 1359

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1435

Rakousko - čistá - č. 1435

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 88

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 88

Cena: 29,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1363

Rakousko - čistá - č. 1363

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop