blazek007

Moderátor
#91 - 26. 4. 2020, 11:14

Evropa 1 napsal: "Hlavním důvodem je ohromný příliv investičních finančních prostředků z řad naprostých neználků, kteří začali sbírat mince pouze z důvodu, že je to inn. Proč by toho padělatelé nevyužili, když se to přímo nabízí? Někdy opravdu žasnu, co jsou někteří lidé schopni kupovat a za jaké peníze. Pokud by se do filatelie nahrnulo takové množství lidí s velkými finančními účty, ale bez základních znalostí, pak by na sebe odezva v podobě všemožných padělků nedala dlouho čekat." Tohle ale přece neplatí jen pro numismatiku, vždyť ve filatelii je to naprosto stejné. Ne - li ještě horší.

Evropa1

Uživatel
#92 - 26. 4. 2020, 11:15

Zdenda-Kubik napsal/a:

Jeho sbirka by se prodala o dost draz, kdyby se velci kupci na nej nedomlouvali (pro pripad trestniho oznameni dodavam, ze jsem to zaslechl v hospode u piva).

To není zcela od věci, také jsem podobné názory zaslechl, ale samozřejmě to jsou pouze střípky, které patří k veřejnému tajemství.

Ale toto platí také ve všeobecnější rovině. Např. určitý společný zájem sdílím s kolegou a několikrát jsme se domluvili a rozdělili si náš zájem. Oba jsem získali něco a to za ceny uspokojivé. Pokud bychom se nedohodli, pak každého z nás by vydražené položky stály vyšší částky. Ale myslím, že je to část aukčního koloritu.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Evropa1

Uživatel
#93 - 26. 4. 2020, 11:41
Evropa 1 napsal: "Hlavním důvodem je ohromný příliv investičních finančních prostředků z řad naprostých neználků, kteří začali sbírat mince pouze z důvodu, že je to inn. Proč by toho padělatelé nevyužili, když se to přímo nabízí? Někdy opravdu žasnu, co jsou někteří lidé schopni kupovat a za jaké peníze. Pokud by se do filatelie nahrnulo takové množství lidí s velkými finančními účty, ale bez základních znalostí, pak by na sebe odezva v podobě všemožných padělků nedala dlouho čekat." Tohle ale přece neplatí jen pro numismatiku, vždyť ve filatelii je to naprosto stejné. Ne - li ještě horší.

Samozřejmě to platí ve všeobecnější rovině, ale dovolím si spekulaci. Pokud by se známka 50/50 zhmotnila do mince stejných parametrů vzácnosti, oblíbenosti, historie a všech dalších přidaných hodnot, pak by konečná cena skončila na osmimístné částce. Prostě ceny 3 milionů se platí u mincí za "běžnější" položky.

Podotýkám, jedná se pouze o můj názor, ale dovoluji si ho takto podat na základě jistých znalostí a přehledu.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Zdenda-Kubik

Uživatel
#94 - 26. 4. 2020, 14:03
Zdenda-Kubik napsal/a: Jeho sbirka by se prodala o dost draz, kdyby se velci kupci na nej nedomlouvali (pro pripad trestniho oznameni dodavam, ze jsem to zaslechl v hospode u piva). ...

Je to nelegalni a nekolegialni. Nedelam to proto, ze bych sa, nechtel, aby to delal mne nekdo jiny.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Evropa1

Uživatel
#95 - 26. 4. 2020, 14:36

Zdenda-Kubik napsal/a:

Je to nelegalni a nekolegialni. Nedelam to proto, ze bych sa, nechtel, aby to delal mne nekdo jiny.

Je to zcela legální, jedná se pouze o dohodě dvou lidí, kdy jedna strana nedraží. Za touto dohodou nelze nic nelegálního nalézt. V některých případech se jedná o zcela běžnou věc.

To samé platí u prodejců, kteří ale v některých případech hledají již zcela nelegální cesty ke zvyšování cen, např. umělé natahování cen podvodnými limity atd. Myslím, že v dnešní době mají prodejci větší možnosti a plně toho využívají. Takže berme celou problematiku z obou stran. Samozřejmě platí, že v případě kupujících se jedná o nekolegiální konání, v případě prodejců ale v některých případech o vědomá podvodná jednání.

Jen tak mimo téma, nekolegiálních jednání lze ve sběratelských oborech nalézt mnoho a to na několik témat. Stačí, když někdo v dobré víře druhému sdělí svoje záměry a ten toho obratem využije ve svůj prospěch. Pak nějaké dohody, kdy ustoupím z dražby kolegovi jsou pouhou selankou.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

kolo101

Moderátor
#96 - 26. 4. 2020, 15:01

Evropa1: uz zase .... co slovo - to perla. Vy musite byt povolani nejaky ucitel, ktery vsechno vi, vsechno zna, vsude byl a nikde nezustal ... a kdo ma jiny nazor nebo pohled na svet, hned mu to date vzletnyma, rodoby ucenyma slovama a nicnerikajicima frazema pekne sezrat. Stale se ohalńite znamyma, kolegama, kamaradama, ale nic konkretnihoi z vas nikdy nevypadlo.

Vas slovnik obsahuje hodne casto sluvko "ja" .... pouzivate silna slova a spojeni "... je samozrejme,... ", " ... to plati ...", " je nezpochybnitelne...". A jine....

jen takova vsuvka: pokud mate "obchodnika", ktery vam na pockani vyzvani co a jak kupoval a proti komu drazil, tak to neni obchodnik ale trdlo. takovemu cloveku, ktery keca jako stara babka na trhu bych ja penize nesveril ani nahodou. To mate opravdu vhodne znamosti.... ale opet bez naznaku prady. Vse jen a jen slova bez dukazu.

Myslim si, ze by jste mel vice vazit sva slova

Evropa1

Uživatel
#97 - 26. 4. 2020, 15:12
Evropa1: uz zase .... co slovo - to perla. Vy musite byt povolani nejaky ucitel, ktery vsechno vi, vsechno zna, vsude byl a nikde nezustal ... a kdo ma jiny nazor nebo pohled na svet, hned mu to date vzletnyma, rodoby ucenyma slovama a nicnerikajicima frazema pekne sezrat. Stale se ohalńite znamyma, kolegama, kamaradama, ale nic konkretnihoi z vas nikdy nevypadlo. Vas slovnik obsahuje hodne casto sluvko "ja" .... pouzivate silna slova a spojeni "... je samozrejme,... ", " ... to plati ...", " je nezpochybnitelne...". A jine.... jen takova vsuvka: pokud mate "obchodnika", ktery vam na pockani vyzvani co a jak kupoval a proti komu drazil, tak to neni obchodnik ale trdlo. takovemu cloveku, ktery keca jako stara babka na trhu bych ja penize nesveril ani nahodou. To mate opravdu vhodne znamosti.... ale opet bez naznaku prady. Vse jen a jen slova bez dukazu. ...

Nejdříve si pořádně přečtěte, co jsem opravdu napsal a pak reagujte. Zde jste vyfabuloval spoustu nesmyslů. které jsem nenapsal-ale to bych na vás chtěl opravdu moc.

Vy máte jeden problém- jste pouhým obývákovým sběratelem s klapkami na očích, který není schopen registrovat okolní dění. A jinak si myslím, že jste se zde včera ztrapnil dostatečně.

Přestaňte se chovat jako starý soudruh z dob minulých, který kádruje druhého za napsané. Já zde pouze píši věci, kterým věřím, které jsem zažil a i když s nimi nesouhlasíte, mám na ně plné právo.

Jinak vás žádám, nereagujte na moje příspěvky, já nebudu reagovat na vaše!!

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

kolo101

Moderátor
#98 - 26. 4. 2020, 15:29

uplne jste me vystihl .... ovsem opet jen svyma ocima a svym vnimanim sveta.... hlavne jste vystihl ten jeden muj problem. Docela vam zavidim vase sebevedomi ...

p.s. reagovat budu jak chci a na koho chci. s tim vy opravdu nic neudelate.
ted si beru papuce a odchazim do abyvaku sbirat stare, soudruzske znamky, kterym stejne nerozumim

Jaromir

Moderátor
#99 - 26. 4. 2020, 15:36

Cituji Evropa 1:
"Přestaňte se chovat jako starý soudruh z dob minulých, který kádruje druhého za napsané."
Evropa 1- tohle už jste skutečně přehnal.

Vzhledem k tomu, jak jsem si všiml v této diskusi, že máte snahu ostatním podsouvat co neřekli, či překrucovat co napsali, tak jsem se podíval do jiných diskusí a zjistil, že máte řadu konfliktů s diskutujícími v jiných diskusích a v jiných tématech.
Proto Vám doporučuji, abyste diskutoval fakticky a k věci (určitě je zajímavé porovnávat přitažlivost pro sběratele filatelii s numismatikou i svoje poznatky z aukcí a zkušenosti s obchodníky), ale nepodsouvejte ostatním co nenapsali a neurážejte je.
Nerad bych toto jinak toto velmi zajímavé vlákno jako moderátor musel uzamknout.

Evropa1

Uživatel
#100 - 26. 4. 2020, 15:36
uplne jste me vystihl .... ovsem opet jen svyma ocima a svym vnimanim sveta.... hlavne jste vystihl ten jeden muj problem. Docela vam zavidim vase sebevedomi ... p.s. reagovat budu jak chci a na koho chci. s tim vy opravdu nic neudelate. ted si beru papuce a odchazim do abyvaku sbirat stare, soudruzske znamky, kterym stejne nerozumim

Já vám právo reakce ve věcné rovině neberu, máte na takovou reakci plné právo, pouze mně hodně vadí, pokud vaše hodnocené sklouzne do osobní roviny a urážek. Pokud máte náladu, pak napište svoje zkušenosti s trhem, aukcemi, zážitky z aukcí atd. To bude přínosné i v případě, kdy budou vaše zážitky v rozporu s mými. Diskuze je o hledání, které vychází z rozdílných názorů více lidí.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Team Score - Steven Stamkos - TS8

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Team Score - Steven Stamkos - TS8

Cena: 79,- Kč
Cena po slevě: 71,- Kč

Přejít na eshop
Náhradní listy na mince NUMIS NH20 - NUMIS 34 - 338 571

Náhradní listy na mince NUMIS NH20 - NUMIS 34 - 338 571

Cena: 220,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 - nezasklené, ČR 1993-2023, komplet, základní verze - (276 listů), bez obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 - nezasklené, ČR 1993-2023, komplet, základní verze - (276 listů), bez obalů, papír 160gr.

Cena: 2484,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Keith Tkachuk - 243 - Rookie

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Keith Tkachuk - 243 - Rookie

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Milan Michálek - 331

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Milan Michálek - 331

Cena: 19,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1201

Rakousko - čistá - č. 1201

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1253

Rakousko - čistá - č. 1253

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 19

Bublinky na mince CAPS 19

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 24,5

Bublinky na mince CAPS 24,5

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Československé lázně - čistá - č. 873-876

Československé lázně - čistá - č. 873-876

Cena: 75,- Kč

Přejít na eshop