blazek007

Moderátor
#61 - 25. 4. 2020, 17:54

Já bych to tak horké neviděl. Rusové a Číňané mají především zájem o ruské a nebo čínské známky, popřípadě mince. A nějakou 50/50 nebo PČ 1919 4K s převráceným přetiskem mají u zadní části těla. Vždyť ani nevědí o co se jedná.

Pavel_III

Moderátor
#62 - 25. 4. 2020, 18:05

No, abyste se nedivili. Když může Japonec udělat takovýto exponát: http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=1416&lng=CZ *, tak proč by se někdo nedal na Hradčany? Ostatně, jednu z nejlepších sbírek měl Nor Hedbom.

  • Akorát tam zcela pominul sice poněkud spekulativní, přesto řádně vydané známky s přetiskem Ziaristi.

Evropa1

Uživatel
#63 - 25. 4. 2020, 18:42

V nedávné době se vydražila v jedné naší aukci poměrně komerční mince Rakouska v reálné ceně kolem 6-7 000 € za cenu 19 000 €. Myslel jsem si, že se jednalo o nějaký nefér obchod, ale obchodník, který tuto minci pro svého klienta dražil potvrdil, že se jednalo o zcela férovou dražbu. O tuto minci se utkal Japonec a Číňan. Prostě dva absolutně neznalý bohatí neználci.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

MikyM

Uživatel
#64 - 25. 4. 2020, 19:00

No a i o tomto je sběratelství ... pokecat si, mít a říct svůj názor, souhlasit nebo nesouhlasit, možná se i trochu pohádat o tom co je ceněnjší, vzácnější, hledanější a jestli filatelie nebo numizmatika ... :-). Jak se toto vlákno rychle rozběhlo a jak se připojují další... škoda, že jsme zase jenom u studených obrazovek PC místo někde na velké burze, výstavě nebo jen tak u piva .... (pravdou ale je, co zmínil Pavel III. - osobně jsem pošťák povoáním a srdcem, ale sběratelstvím spíše numizmatik jak filatelista - ale ty výstavy (výstavní pochlubení svými poklady a uznalostmi) a soutěžní poměřování filatelistům jako numizmatik závidím. To numizmatice chybí ...)

Evropa1

Uživatel
#65 - 25. 4. 2020, 19:39
No a i o tomto je sběratelství ... pokecat si, mít a říct svůj názor, souhlasit nebo nesouhlasit, možná se i trochu pohádat o tom co je ceněnjší, vzácnější, hledanější a jestli filatelie nebo numizmatika ... :-). Jak se toto vlákno rychle rozběhlo a jak se připojují další... škoda, že jsme zase jenom u studených obrazovek PC místo někde na velké burze, výstavě nebo jen tak u piva .... (pravdou ale je, co zmínil Pavel III. - osobně jsem pošťák povoáním a srdcem, ale sběratelstvím spíše numizmatik jak filatelista - ale ty výstavy (výstavní pochlubení svými poklady a uznalostmi) a soutěžní poměřování filatelistům jako numizmatik závidím. To numizmatice chybí ...)

Každá oblast má svoje plusy, ale i zápory. Výstavy jsou velkou výhodou filatelie, naopak velkou výhodou numismatiky je její živější aktivita bez ohledu na místo. Prostě ve svém okolí mám dost sběratelů mincí, kteří jsou na nějaké úrovni a sdílení všech informací probíhá zcela souběžně. Mohu přebytečné položky okamžitě v místě prodat a pokud druzí prodávají, vzpomenou si na mě. To jsem ve filatelii nezažil. Kluby filatelistů v malých místech spíše upadají a sběratele v mém okolí spíše zajímalo pouze odebírání novinek a scházení se ze zvyku za účelem posezení u piva. Navíc spory ve vrcholných patrech filatelie tomuto oboru také nesvědčí.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pavel_III

Moderátor
#66 - 25. 4. 2020, 20:33

Největší numismatici jsou pokladní v obchodech.
Živější aktivita numismatiků, živější než filatelistů. Tím bych si (z mého pohledu) zase až tak jistý nebyl, ale hlavně nevím, jak se to dá posuzovat. Navíc filatelie není jen o známkách.
Ale uznávám, že v lese, na poli i na tvrzích a hradech, určitě najdu víc numismatiků než filatelistů! 😋

Evropa1

Uživatel
#67 - 25. 4. 2020, 20:43
Největší numismatici jsou pokladní v obchodech. Živější aktivita numismatiků, živější než filatelistů. Tím bych si (z mého pohledu) zase až tak jistý nebyl, ale hlavně nevím, jak se to dá posuzovat. Navíc filatelie není jen o známkách. Ale uznávám, že v lese, na poli i na tvrzích a hradech, určitě najdu víc numismatiků než filatelistů! 😋

To jsou moje zkušenosti se srovnáváním obou oblastí.

Nechá se na většině největších evropských filatelistických aukcích dražit on line?

Dá se na největších českých filatelistických aukcích dražit on line?

Mohu dražit např. přes telefon v nižších cenových relacích?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

david kopriva

Uživatel
#68 - 25. 4. 2020, 21:15

no ... aktivních filatelistů, kteří do ffie dávají pravidelně nějaké ty peníze je na světě 70 miliónů a živí jsou až až...někteří na můj vkus až moc 🙂

...teď máme virózu a z ní plynoucí ekon. krizi ani ne 2 měsíce a zkuste něco kloudného ze známek koupit v Londýně nebo v USA, nebo dnes u Deidera - nechytačka, vše je o 30% výše než v lednu a bude hůř ... pochybuju že takhle rychlý nástup mají i mince, byť na krizi také vydělají , to je jisté...

samozřejmě vše velké a podstatné v aukčním světě je live bid...BRD, UK, SUI, USA, HK ... až na některé konzervy jako je Dorotheum apod.

náš trh podstatný není, venku materiál ČSR nikoho nezajímá, takže není nutno aby zde všichni byli live, byť brzy budou

v každém oboru, který se dělá pořádně a intenzivně má každý účastník kolem sebe mnoho konexí, přes které je daný materiál ihned likvidní, či likvidní v termínu aukcí atd. ...

ještě pozn. : jakkoli je numismatika úctyhodná a zajímavá, do budoucna ji dle mého velmi ohrožují padělky, ve filatelii v tomto směru nic skutečně nebezpečného není a nebude, protože výroba dobrých celkových padělků je nemožná

Pavel_III

Moderátor
#69 - 25. 4. 2020, 21:17

Na první dvě určitě ano, a třetí nejspíš ano, ale nevím. Spíš se v mnoha aukcích přes telefon dražit nedá? Nemám úplně představu jak to funguje. Představa, že po telefonu draží 100 lidí, to nevím, teda.

Evropa1

Uživatel
#70 - 25. 4. 2020, 21:33
no ... aktivních filatelistů, kteří do ffie dávají pravidelně nějaké ty peníze je na světě 70 miliónů a živí jsou až až...někteří na můj vkus až moc 🙂 ...teď máme virózu a z ní plynoucí ekon. krizi ani ne 2 měsíce a zkuste něco kloudného ze známek koupit v Londýně nebo v USA, nebo dnes u Deidera - nechytačka, vše je o 30% výše než v lednu a bude hůř ... pochybuju že takhle rychlý nástup mají i mince, byť na krizi také vydělají , to je jisté... samozřejmě vše velké a podstatné v aukčním světě je live bid...BRD, UK, SUI, USA, HK ... až na některé konzervy jako je Dorotheum apod. ...

Zde si také musíme položit otázku, proč se v dnešní době rozmohlo vyrábění padělků?

Hlavním důvodem je ohromný příliv investičních finančních prostředků z řad naprostých neználků, kteří začali sbírat mince pouze z důvodu, že je to inn. Proč by toho padělatelé nevyužili, když se to přímo nabízí? Někdy opravdu žasnu, co jsou někteří lidé schopni kupovat a za jaké peníze. Pokud by se do filatelie nahrnulo takové množství lidí s velkými finančními účty, ale bez základních znalostí, pak by na sebe odezva v podobě všemožných padělků nedala dlouho čekat.

Před nedávnem mně jeden obchodník sdělil velmi zajímavý postřeh, když jsem se ho zeptal na důvod nárůstu cen u zlatých sběratelských ražeb. Jeho názor byl takový. Švýcarské účty nenesly skoro žádné úroky a některé velké účty se začaly přesouvat k investicím do těchto oblastí.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

XXIII. mezinárodní geologický kongres - čistá - č. 1699-1703

XXIII. mezinárodní geologický kongres - čistá - č. 1699-1703

Cena: 15,- Kč

Přejít na eshop
Sport 1956 (část 2) - čistá - č. 900-902

Sport 1956 (část 2) - čistá - č. 900-902

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1915

Rakousko - čistá - č. 1915

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Počátky čs. dělnického hnutí - čistá - č. 720

Počátky čs. dělnického hnutí - čistá - č. 720

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
35. výročí SNP - čistá - č. 2387

35. výročí SNP - čistá - č. 2387

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1458

Rakousko - čistá - č. 1458

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1447

Rakousko - čistá - č. 1447

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Modano - 76

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mike Modano - 76

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
XXVI. zasedání Rady guvernérů ligy společnosti ČK - čistá - č. 1204

XXVI. zasedání Rady guvernérů ligy společnosti ČK - čistá - č. 1204

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1864

Rakousko - čistá - č. 1864

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop