kolo101

Moderátor
#81 - 25. 4. 2020, 22:05

vsak nic vyhledavatz nemusite, jiste to vite na 100%, protoze - jak sam rikate - jsou to VSEOBCNE ZNAME ZKUTECNOSTI !!!!

muzete me tisickrat nazvat traba arogantnim blbcem, moztna jsem, nevim, posouzeni nechvam na jinych, ale vseobecne zname zkutecnosti, ktere jsem ve sve naivite nevstrabal, bych byl rad vedel. A ja vidite, nejsem sam.

tak smele do toho ! ja se hrozne tesim, jak to v nejvyssich patrech s temi spory vypada.... jsem tak vzruseny, uz mi stoji i hodinky :-D

kolo101

Moderátor
#82 - 25. 4. 2020, 22:08

jeste jednou cituji vasi vetu: ".... Navíc spory ve vrcholných patrech filatelie tomuto oboru také nesvědčí."
tom jen aby jste si uvedomil, co jste napsal ...

stale cakam na odpoved. Uz jste mi to mohl 10x napsat a osvetlit mi tu situaci.

Evropa1

Uživatel
#83 - 25. 4. 2020, 22:17
jeste jednou cituji vasi vetu: ".... Navíc spory ve vrcholných patrech filatelie tomuto oboru také nesvědčí." tom jen aby jste si uvedomil, co jste napsal ... stale cakam na odpoved. Uz jste mi to mohl 10x napsat a osvetlit mi tu situaci.

Např. zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dalsi-pytlickova-ostuda-30927x6
Příspěvek 142.

A především si přečtěte předposlední řádek!!

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Evropa1

Uživatel
#84 - 25. 4. 2020, 22:26

Nebo zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dalsi-pytlickova-ostuda-30927x5
Příspěvek č. 120 a 125.

Ale já opravdu nebudu suplovat vaší neochotu něco zjistit!!

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

kolo101

Moderátor
#85 - 25. 4. 2020, 22:32

ale to nejsou zadne spory v nejvyssich patrech, to si mylite patra, dum, nebo spise sidliste. Ale pokud toto povazujete za odpoved ve vyrokove logice jako spravnou, tak se budu muset vratit do materske skolky a absolvovat vycvik v novem mysleni novocechu....

OK, takze jsme se nic nedovedeli z nejvyssich pater filatelie, ostatne jako vzdy ....

pekny den preji a gratuluji ZK ke krasnemu exemplari. Doufam, ze tu fixku jste bral jako teckou recesi :-D

Evropa1

Uživatel
#86 - 25. 4. 2020, 22:38

Takže např. věta:

Používání dvojího metru v našem svazu je ostudou naší filatelie.

Takže to je pouze na bezvýznamných místech, pokud zde padají termíny "našeho svazu" a tento svaz je spojen s ostudou? Pan Beneš také patří mezi bezvýznamné figurky?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Jaromir

Moderátor
#87 - 25. 4. 2020, 22:42
Já jsem ale nikde netvrdil, že se jedná o současné spory. Nebyl jste to také náhodou Vy, kdo zde měl velké výhrady kolem napadání p.Pytlíčka, či kolem fungování p. Beneše? Neproběhlo zde několik diskuzí na téma padělků a zapojení některých lidí?

Dobře, ale toto jsou spory, či aféry jednotlivců a nejvyšší patra filatelie tvoří desítky, možná stovka lidí. Jde o vedení SČF, významné obchodníky, významné vystavovatele, ne o jednotlivce.
A na druhé straně, třeba Pytlíčkovy aféry se projevily tak, že jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.

Evropa1

Uživatel
#88 - 25. 4. 2020, 22:48

Víte, pár lidí vládne a zbytek se "veze" v jejich stínu.

Takže p . Pytlíčka odstavili stovky funkcionářů?

A argumentace s cenou je zde mimo téma. Vy byste vyměnil vyšší cenu sbírky za aféru a očerňování?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Evropa1

Uživatel
#89 - 26. 4. 2020, 09:51
Dobře, ale toto jsou spory, či aféry jednotlivců a nejvyšší patra filatelie tvoří desítky, možná stovka lidí. Jde o vedení SČF, významné obchodníky, významné vystavovatele, ne o jednotlivce. A na druhé straně, třeba Pytlíčkovy aféry se projevily tak, že jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.

Ještě si dovolím jednu reakci.

Zde se dopouštíte pouhé a zcela neprokazatelné spekulace, která nemá žádnou výpovědní hodnotu. To, že se prodala daná sbírka za vyšší, než očekávanou cenu, to nic nedokazuje. Třeba se pouze jednalo o přirozený vývoj, který nebyl v takové míře očekáván a tento vývoj neměl nic společného s aférami daného majitele. Samozřejmě lze připustit, že jistý nárůst mohl souviset se jménem majitele, což je zcela běžná záležitost v případě všech zajímavějších sbírek a to ve všech oborech. Např. jsem dražil u Raucha jednu mimořádně vzácnou položku s historií a na tomto základě jsem byl ochoten nabídnout vyšší cenu. Tuto položku jsem dostal, ale za cenu, kterou jsem nepředpokládal. Prostě platí, že až názor trhu v momentálním okamžiku nabídne skutečný cenový názor. To je prostě jistá zákonitost, která u mimořádně vzácných položek platí bez výjimky ve všeobecné rovině.

Pokud se na trhu vyskytne zajímavější položka, pak mám svůj cenový názor, který se bude opírat o výskyt, zachovalost, historii, místo dražby, momentální nabídku atd. To jsou zcela relevantní ukazatele, ale nikdy nebudu přihlížet na skutečnost, zda je majitel této položky zatížen aférami, či nikoli. Samozřejmě se to děje např. v politice, kdy i špatná reklama může být reklamou za účelem zviditelnění, ale předpokládám, že filatelie je obor a to v oblasti dražby velkých sbírek platí dvojnásob, kde platí zákony na základě exaktních propočtů a některých další přidaných hodnot.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Zdenda-Kubik

Uživatel
#90 - 26. 4. 2020, 11:05
Dobře, ale toto jsou spory, či aféry jednotlivců a nejvyšší patra filatelie tvoří desítky, možná stovka lidí. Jde o vedení SČF, významné obchodníky, významné vystavovatele, ne o jednotlivce. A na druhé straně, třeba Pytlíčkovy aféry se projevily tak, že jeho sbírka se v několika aukcích prodala za vyšší částku, než se očekávalo, třebaže se neustále spekulovalo o Pytlíčkových padělcích. Celkem 4 aukce L. Pytlíčka vynesly tuším přes 40 milionů Kč. A to vím, že se nevydražila celá jeho sbírka.

Jeho sbirka by se prodala o dost draz, kdyby se velci kupci na nej nedomlouvali (pro pripad trestniho oznameni dodavam, ze jsem to zaslechl v hospode u piva).

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Samolepící růžky LEUCHTTURM - Ecke 19

Samolepící růžky LEUCHTTURM - Ecke 19

Cena: 207,- Kč

Přejít na eshop
100. výročí UPU - čistá - č. 2104-2109

100. výročí UPU - čistá - č. 2104-2109

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1575

Rakousko - čistá - č. 1575

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Mezinárodní výstava poštovních známek PHILEXFRANCE 82 - PL 2542

Mezinárodní výstava poštovních známek PHILEXFRANCE 82 - PL 2542

Cena: 38,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 665-668

NSR - čistá - č. 665-668

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
Digitální mikroskop Flex

Digitální mikroskop Flex

Cena: 2487,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy POMfila ČR - ročník 2008, rozš. verze - (33), bez obalů

Albové listy POMfila ČR - ročník 2008, rozš. verze - (33), bez obalů

Cena: 264,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Tony Granato - 74

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Tony Granato - 74

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
30. výročí založení KSČ - čistá - č. 588-592

30. výročí založení KSČ - čistá - č. 588-592

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1486

Rakousko - čistá - č. 1486

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop