Moderátoři: Jaromir, dejvy, pavlinka, smith, ikanek

smith

Moderátor
#2 - 27. 11. 2022, 09:01

Dať do euroobalu a tak do krúžkového zakladača....

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pavel_III

Moderátor
#3 - 27. 11. 2022, 13:03

Až to secheneš, existuje děrovačka a tou díry uděláš.

Peťas

Uživatel
#4 - 29. 11. 2022, 18:35

Taktéž používám a doporučuji. Ale určitě s vyšší gramáží/pevnější. Ty jednoduché se brzy protrhnou (při neustálém prohlížení mé bohaté sbírky 😃 )

koolabs

Uživatel
#5 - 30. 11. 2022, 06:26

Jednou jsem něco podobného potřeboval a objednal si děrovačku s nastavitelnými děrovači, ale moc dobře jsem se nekoukal a přišla mi děrovačka na děrování kalendářu s pouze přesně, přednastavitelnými děrovači, vracel jsem.
Jakou děrovačku máš na mysli? Jen na tento typ, nebo...

Pavel_III

Moderátor
#6 - 30. 11. 2022, 23:29

Já nevím. My máme takovou tu úplně normální kancelářskou se třema dírama (dvě vzdálenosti) snad ještě z první republiky, a do pořadačů to stačí naprosto s přehledem.

jansvi

Uživatel
#7 - 4. 12. 2022, 10:56

Prosba o radu. Ospravedlnujem sa, ze tu moju prosbu davam sem, ale nenasiel som prispevky na tu moju temu. Verim, ze skuseni vystavovatelia pomozu.
Je moznost na buduci rok vystavovat v Bratislave pohladnice, tak to chcem skusit.
Podla propozicii sa pise, ze sa moze vystavovat na papieroch format A4, ulozenych v priesvitnych obaloch. Na jeden ram sa ma vojst 16 listov, ram ma merat 97 x 120 c. Nuz zacal som si pripravovat exponat. No a mam problem.
Napisem moje amatersko – zaciatocnicke a teda naivne otazky.
Rozlozil som si klasicke výstavne listy, na ne polozil moje listy format A4 ulozene v priesvitnych obaloch a nevychadza mi to. Klasické výstavne listy 4 na vysku maju dlzku 113 cm a format A4 – 123 cm.
Ako ich potom ulozia? Niekde som sa docital, ze vystavovany material a text na spodnych listoch treba umiestnit vyssie lebo bude neviditelny a teda nehodnotitelny.
Ako to teda je s tym ukladanim priesvinych obalov? Treba ich nejak upravovat?

ikanek

Moderátor
#8 - 4. 12. 2022, 20:48

Listy se lehce překrývají, takže cca 2,5 cm dole na listu není vidět (tedy kromě spodní řady). Nic bych neupravoval, jen s tím počítat.

jansvi

Uživatel
#9 - 5. 12. 2022, 10:07

Fajn, len pre trochu blizsie vysvetlenie.
Ako sa tie listy upevnuju na tu plochu ramu, ked sa prekryvaju?
Ten list v spodnej rade je zastrceny za nejaky kryt, ktory by mal drzat nieco co prekryva tie ostatne listy, aby to sa tie stade nedali vybrat?
Len este taka otazka. Nie je mozne niekde natrafit na technicky nakres ramu?

Su to ozaj naivne otazky, ale okrem prehliadky na vystavach som sa s ramom ako takym nikde nestretol, takze tak.

Vdaka za pochopenie.

ikanek

Moderátor
#10 - 5. 12. 2022, 16:41

Na rámech jsou v řadách upevněny takové čudlíčky, které jsou uzpůsobeny na formáty A4 příp. dříve používané albové listy. Jednotlivé listy se na tyto čudlíčky jen volně pokládají. Takže z první řady není vidět cca 2,5 cm. V druhé řadě není také vidět spodních 2,5 cm a ve třetí také. Ve čtvrté řadě je vidět celý list, ta už čudlíčky nemá.

Rámy jsou poté opatřeny skly a zafixovány, aby se nebylo možné do nich jednoduše dostat. Technický nákres asi nikde nenajdeš a jako vystavovatel ho ani nepotřebuješ.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Bublinky na mince CAPS 28

Bublinky na mince CAPS 28

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1790

Rakousko - čistá - č. 1790

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Velká Británie 2000-2004, nezasklené (61 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Velká Británie 2000-2004, nezasklené (61 listů), papír 250gr.

Cena: 732,- Kč

Přejít na eshop
60. výročí založení KSČ - čistá - č. 2485-2487

60. výročí založení KSČ - čistá - č. 2485-2487

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1026

Rakousko - čistá - č. 1026

Cena: 98,- Kč

Přejít na eshop
PL 1692 - Stará Praha - čistý

PL 1692 - Stará Praha - čistý

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
Asijské umění - č. 503-504 - razítkovaná

Asijské umění - č. 503-504 - razítkovaná

Cena: 36,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 833

NSR - čistá - č. 833

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Velikonoce - č. 507 - razítkovaná

Velikonoce - č. 507 - razítkovaná

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1736

Rakousko - čistá - č. 1736

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop