Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

m1234

Uživatel
#1731 - 18. 5. 2014, 12:20

Najviac je to tento revers zastupeny asi u Gordiana potom asi Carinus aj ked tam je este navyse D pod rukov a potom asi Postumus a kedze to bola hadanka tak na to isli kolegovia rozumom a minca fakt pekna

mamabc1234@gmail.com

tenzor

Moderátor
#1732 - 18. 5. 2014, 13:50

Je fakt, ze revers je na Oostuma nezvykle detailni a zaroven mince vypada jako s mizernym obsahem stribra, coz u Postuma take jeste nebyva pravda (no dobre, mizernym v kazdem pripade, ale ne do 5%), cili pozdejsi cisari se primo nabizeji. Pokud ovsem nejaky inteligent nerepatinoval minci se stribrnym vzhledem..

Tovy

Uživatel
#1733 - 18. 5. 2014, 14:07

Ja myslim, ze ta mince je patinovana, ale nechtel jsem do ni rypat a tak si jisty nejsem, sem tam je tam videt oxidace zelena a ta vypada jak na patine. Ale ta by tam mozna zustala i po patinovani, nevim. Vypada dobre tak, jak je (v realu o neco lepe), tak ji tam nechavam.

korunka

Uživatel
#1734 - 18. 5. 2014, 15:32

Náhodou pěkný Postumus! Zda je patina nálezová, nebo umělá, pokud je pravý, tak je to supr kousek a moc bych se s tím netrápila... gratulace!
(jinak zelená patina může být i na umělé patině)

oliver

Moderátor
#1735 - 18. 5. 2014, 16:42

ja se zadnymi znalostmi z antiky chvastat nemuzu, takze jsem si udelal mensi rychlo pruzkum + acsearch, pochopil sem, ze jako Gordianus by to bylo "bezny", celkem podobny obrazek jsem pak nasel provedenim prave u Postuma, kde je uvedeno, ze to zas tak bezne nebude, tak sem si tipnul.

jinak mince - mohu-li to posoudit ja - hezka, takze gratuluji, urcite bych ji nechal jak je a nerypal do ni ani ji nijak nemenil. to, ze sikulove dokazi vytvorit jakoukoliv patinu i tu zelenou, o tom bych opravdu nepochyboval, ale takova je dnesni doba a material.

harley777ma

Uživatel
#1736 - 27. 5. 2014, 20:28

Zdravím páni, nechcel som zakladať nové vlákno tak dávam dotaz sem. Ideme so ženou na budúci týždeň do Prahy. Nevedeli by ste mi poradiť nejaké múzeum v ktorom by mali vystavené rímske a keltské mince? Niečo by malo byť v Národnom historickom múzeu, ale to že je teraz v rekonštrukcii bolo písané na nete.

oliver

Moderátor
#1737 - 27. 5. 2014, 21:02

v Praze neporadim, ale uvedomuji si, ze jsem se jeste nepodelil o to, jak mne velmi prijemne nedavno prekvapila expozice Římané a Germáni v kraji pod Pálavou v Mikulove (vim, ze na Tvuj dotaz je to z ruky):

http://www.rmm.cz/czech/expozice_rmm.html#rimane

bohuzel info na webu mi prijde ubohe oproti tomu, co expozice nabizi. stravili jsme tam dele nez hodinu (tech 30 min. je nesmysl). je tam mimo jine i mnoho rimskych minci. dojem umocnen tim, ze navstevniku bylo malo, takze jsme meli celou expozici po celou hodinu jen a jen pro sebe.

harley777ma

Uživatel
#1738 - 27. 5. 2014, 21:35

Ďakujem Oliver pozrel by som si to velmi rád no ideme len na tri dni tak nestihnem poradne ani Prahu

tenzor

Moderátor
#1739 - 27. 5. 2014, 21:54

Take muzu jen doporucit (a mimochodem, po navsteve Italie, kde maji sice milionove originaly obrazu a soch na kazdem rohu, ale misto minci casto jen mizerne muzejni kopie, to bylo prijemne prekvapeni) . S tou delkou, je to individualni, videl jsem tam par co to prosel za 5 minut 🙂

Aliquis

Uživatel
#1740 - 27. 5. 2014, 22:01

V Mikulove som bol a môžem vrelo odporučiť!

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.