Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

martinvangelis

Uživatel
#2121 - 31. 10. 2016, 13:20

tak já ty dvě vlákna rád rovnoměrně rozděluju ;-) Líbilo by se mi, kdyby to tu bylo rozdělené podle období. Třeba podle dynastií nebo i míň (podobně jak je česká denárová sekce). Už se to tu dřív řešilo, ale je mi jasné, že by to byla velká hokna pro moderátory.

Misak33

Moderátor
#2122 - 31. 10. 2016, 13:23

No spis by nebylo moc prispevku si myslim. Uz tak se tu prispiva pomerne zridka, takze jedno tema podle me zatim staci. Ale kdyz by se na teto potrebe shodlo vice lidi tak vam to pripadne zaridim.

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

tenzor

Moderátor
#2123 - 31. 10. 2016, 17:16

Nevím, už se to tu probíralo a odezva nebyla úplně nejlepší a to, že se tu přispívá méně než dřív, je taky pravda. Samozřejmě by to nebyl takový problém, ale

  1. teď se to dá (třeba) podle dynastií, pak přijde druhý člověk a řekne, že je to nesmysl, že by to chtěl mít podle století nebo podle reálných etap mincovnictví. Pak přijde třetí a bude to chtít mít rozdělené na zlaté ražby, stříbrné ražby, bronzové ražby a provinční mince. Atd. Bylo by krásné, kdyby se na nějaké podobě a na tom, že je to potřeba, shodlo alespoň 5 lidí 🙂
  2. Těžko bude někdo roztřiďovat stovky mailů zpětně, takže tu budou stará a nová, rozdělená témata, nebude to úplně přehledné. O tom, že nový sběratel antiky nebude tušit kam tu minci dát a proto ji dá někde úplně nesmyslně a přibyde práce pro nás moderátory, ani nemluvím.

martinvangelis

Uživatel
#2124 - 31. 10. 2016, 21:09

Však já na to tom nijak netrvám, jen mám rád věci jaksi strukturované ;-) a právě u denárů se mi to třebas líbí, i když se tam také tolik nepřispívá.
Ale jasně, je nás tu pár, starých aktivních vláken také pomálu. Máš recht, že když to těch pár zbývajících antikářů nepotřebuje, tak je to asi zbytečný.
Jen mi to prostě občas vrtá hlavou, že by se v tom hledalo dobře i zpětně (člověk by se chtěl pokochat jen antoniniány od Gordiána po Numeriána, klikl by na téma Vojenských císařů a měl by to pěkně pohromadě) Jsem na to tak zvyklý třebas z fóra papírových modelářů http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php , kde je to pěkně rozvrstvené, zatímco tady to hrnem spíš do obecných témat (i třebas prodeje).

Ingelri

Uživatel
#2126 - 8. 11. 2016, 23:03

Na LiveBid už je katalog antické aukce Aurea

Tovy

Uživatel
#2127 - 8. 11. 2016, 23:57

Jsem to jen rychle preletl. Recko asi zajimavejsi nez Rim. I co se tyka volacek. U Rima je neco pod cenou, neco trochu mimo. Polozka 1310 je super, uz dlouho jsem nevidel tak hezkeho. Ale i tak bych videl volacku nekde na 20-25 tisici max. 80 tisic to je extremni vysledek v hogofoho aukci. Tenhle rok jich slo nekolik a vetsinou volacky 300-500 eur (horsi stavy).

Tovy

Uživatel
#2128 - 9. 11. 2016, 00:02

Ted nevim, jestli jsem neporusil nejake pravidlo, ze komentuji minci v neukoncene aukci, i kdyz se mi to zdalo jako extrem. Jestli jo, prodim admina o vymazani. Dik.

Ingelri

Uživatel
#2129 - 9. 11. 2016, 00:24

Jojo, ta je super, volačka už tak ne. Ale o tu vůbec nejde, většina těch hezkých kousků, i když mají volačka pod cenou, je " pojištěna " Pokud se ta která položka nedostane na správnou částku bude ji brát sál. Jedno a to samé číslo. Já jsem zvědav na 1312, posílal jsem na něj v září do Osnabrucku limit :-)

tenzor

Moderátor
#2130 - 9. 11. 2016, 01:35

1310 měla v minulé aukci (Numismatica Ars Classica 84) z minulého roku vyvolávačku 3200 CHF (což je asi 80 tisíc) a neprodala se. Otázka je, jestli byla za tu vyvolávačku nakonec dokoupena nebo jestli byla poskytnuta sleva, ale moc nechápu ten styl myšlení, když vidím, že nějaká vyvolávačka byla nesmyslně vysoká i na švýcarské aukci, které jsou notoricky drahé, abych to zkoušel v ČR, kde bývá dosažená cena v průměru o třetinu nižší (oproti normálním aukcím, ne švýcarským). Ale jako možné je poslední dobou všechno...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1233

Rakousko - čistá - č. 1233

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1544-1546

Rakousko - čistá - č. 1544-1546

Cena: 18,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila - Bosna a Hercegovina 1879-1918 - nezasklené, (15 listů), vč. zesílených euroobalů, pa

Albové listy A4 POMfila - Bosna a Hercegovina 1879-1918 - nezasklené, (15 listů), vč. zesílených euroobalů, pa

Cena: 192,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1772

Rakousko - čistá - č. 1772

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
IX. zimní OH Innsbruck 1964 - čistá - č. 1353-1355

IX. zimní OH Innsbruck 1964 - čistá - č. 1353-1355

Cena: 39,- Kč

Přejít na eshop
Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Cena: 1117,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1596

Rakousko - čistá - č. 1596

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1252

Rakousko - čistá - č. 1252

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Výzkum vesmíru - čistá - č. 1165-1170

Výzkum vesmíru - čistá - č. 1165-1170

Cena: 29,- Kč

Přejít na eshop
GRANDE listy - GRANDE 3 C - na bankovky

GRANDE listy - GRANDE 3 C - na bankovky

Cena: 169,- Kč

Přejít na eshop