Moderátoři: smith

ramires

Uživatel
#181 - 15. 2. 2020, 18:12

barbare místo na hledačku je to moc hezký 😉

bossi

Uživatel
#182 - 15. 2. 2020, 18:21
Také jí nemusím, blbě se kope. Zprvu jsme šli na zorané pole, ale po sněhu je to bláto...

nj pole budou teď asi mokrý no

poradnydest

Uživatel
#183 - 15. 2. 2020, 18:48

Kdo chce jako nováček hledat klasickým detektorem by si měl uvědomit , že ať se píše v popisech o jeho dosahu cokoliv , žádný detektor nejde moc do hloubky , maximálně pár desítek cm a to v tom lepším případě , tedy když leží předmět kolmo větší plochou k cívce. A tomu odpovídají i nálezy . Více méně se nacházejí poztrácené věci , které se převracejí leta v ornici .Sám jsem si již v roce 90 zakoupil tenkrát v NSR velmi dobrý detektor , stál skoro 2000 marek a žádná , velká paráda .A za 30 let se dosah vlastně nijak výrazně nezměnil ….Ano , když člověk touží najít něco , cokoliv , tak něco najde .Ale aby našel něco podstatného , to je vlastně vyloučeno jednak jeho malým dosahem, jednak zákazem hledání v místech , kde by hledání mohlo mít větší význam …. Ano štěstí hraje velkou roli .Asi jako ve sportce .Spousty lidí sází , občas každý vyhraje nějakou tu stokorunu , ale tu velkou výhru vyhrává jeden z milionu….nicméně všichni doufají v příští tah .. :- ) A abych to shrnul .Když budete pracovat týden navíc , vyděláte si zhruba deset tisíc , za které si v klidu koupíte čtyři slušné groše Václava II . , nebo čtyři pěkné , české denáry , nebo dvě zlaté mince FJ… tedy něco , co již má větší , historickou , sběratelskou i finanční hodnotu. I když budete hledat mnohonásobně delší čas , možní najdete se štěstím takovouto minci jednu ….Ano .Hledání detektorem je zábava ,člověk je v přírodě ,má to hledatelské nadšení spojené s vyplavováním adrenalinu když kope v naději , že teď to bude ONO .,,,, ale z hlediska sběratelství a budování sbírky to není vlastně žádná cesta ….

Guldiner

Moderátor
#184 - 15. 2. 2020, 19:06
barbare místo na hledačku je to moc hezký 😉

To ano, ale s historického pohledu mizerie,chudý kraj v minulosti velmi málo osídlený,mizivá pravděpodobnost zajímavých nálezu..
Ideální místa u nás jsou kolem řeky Olše. Kolem ni a v její blízkosti. Přes Jablunkovský průsmyk vedla znamená jantarová stezka.. Bohužel zajímavé místa(Hradek, Mosty, Jablunkov, Těšín) jsou centrem zástavby a malé políčka v jejich blízkosti bez souhlasu majitele,je riziko trapných zcén(má zkušenost z jedním odhodlaným majitem).. 😉

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Guldiner

Moderátor
#185 - 15. 2. 2020, 19:20
Kdo chce jako nováček hledat klasickým detektorem by si měl uvědomit , že ať se píše v popisech o jeho dosahu cokoliv , žádný detektor nejde moc do hloubky , maximálně pár desítek cm a to v tom lepším případě , tedy když leží předmět kolmo větší plochou k cívce. A tomu odpovídají i nálezy . Více méně se nacházejí poztrácené věci , které se převracejí leta v ornici .Sám jsem si již v roce 90 zakoupil tenkrát v NSR velmi dobrý detektor , stál skoro 2000 marek a žádná , velká paráda .A za 30 let se dosah vlastně nijak výrazně nezměnil ….Ano , když člověk touží najít něco , cokoliv , tak něco najde .Ale aby našel něco podstatného , to je vlastně vyloučeno jednak jeho malým dosahem, jednak zákazem hledání v místech , kde by hledání mohlo mít větší význam …. Ano štěstí hraje velkou roli .Asi jako ve sportce .Spousty lidí sází , občas každý vyhraje nějakou tu stokorunu , ale tu velkou výhru vyhrává jeden z milionu….nicméně všichni doufají v příští tah .. :- ) A abych to shrnul .Když budete pracovat týden navíc , vyděláte si zhruba deset tisíc , za které si v klidu koupíte čtyři slušné groše Václava II . , nebo čtyři pěkné , české denáry , nebo dvě zlaté mince FJ… tedy něco , co již má větší , historickou , sběratelskou i finanční hodnotu. I když budete hledat mnohonásobně delší čas , možní najdete se štěstím takovouto minci jednu ….Ano .Hledání detektorem je zábava ,člověk je v přírodě ,má to hledatelské nadšení spojené s vyplavováním adrenalinu když kope v naději , že teď to bude ONO .,,,, ale z hlediska sběratelství a budování sbírky to není vlastně žádná cesta ….

Pravda, ale hledání detektorem alespoň za mne, je něco jako rybolov v přírodě a parádní relax... Nepotřebuji šilet a běhat po polích a lesech za vidinou pokladu... Sám jsem sběratel mincí a ve své sbírce nemám ani jednu nalezenou minci.. Z řádného numismatického pohledu je to absudita je takto střádat(možná tak pro radost) samozřejmě občasná vyjimka může být mince v zachovalém stavu... Myslím, že tyto fakta je si vědom každý detektorař..

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Renegatus Paul

Uživatel
#186 - 15. 2. 2020, 19:34

tak depoty za miliony snad ani nikdo nečeká..(i když u Chýšťskýho jsem byl víc než blízko, škoda)

Ale těch malejch se našlo stovky, nikdo v nouzi nepotřeboval kopat metrovou jámu.

bossi

Uživatel
#187 - 15. 2. 2020, 20:58

Jak hodně blízko?

ramires

Uživatel
#188 - 15. 2. 2020, 21:20

jo relax ,procházka ,normální hledač nepotřebuje nic jinýho než bejt sám a čekat jako ten rybář,třeba to přijde a když nic není ,nehroutíme se..a pro Paula ,jak blízko,to by mě taky zajímalo 😉 😎

Renegatus Paul

Uživatel
#189 - 15. 2. 2020, 21:31

Oblast jsem kvůli zaniklejm vesnicím prozkoumával, od epicentra depotu jsem byl cca 100 metrů, pole vedle. Na tomhle depotovym poli bylo strniště, odložil jsem to..no a už se tam k vlastní škodě nevrátil..a cca za 4 roky četl, že depot je venku. Vzhledem k tomu, že byl roztahanej, bych depot nepřešel.
Ale co nadělám 🙂

ramires

Uživatel
#190 - 15. 2. 2020, 21:41

...tomu se říká zkurvená smůla 😉 😃 😃 😃 😃 😎

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.