Moderátoři: smith

Renegatus Paul

Uživatel
#461 - 22. 12. 2020, 21:29
Paul napsal/a: Nejsem tak úplně ateista, ale k církvi mám negativní postoj. Tlustý dědci, obalený zlatem, neustále problémy s pedofilií a její krytí... Tyhle relikvie se vyráběly jako na páse, aby popové drželi v úžasu ovečky... ...

Nejsem ateista. A těch afér bylo a je víc než dost, asi jim ten celibát leze dost na mozek. Ani jsem nikdy nepochopil, proč by člověk měl s bohem "mluvit" skrz prostředníky.

Renegatus Paul

Uživatel
#462 - 22. 12. 2020, 21:33

https://www.csfd.cz/film/132981-father-ted/prehled/

Kdo nezná, doporučuju. Britskej humor.. klasika už. 😁

opal

Uživatel
#463 - 22. 12. 2020, 21:35

To já ateista jsem 😆
Proč by měl člověk s bohem mluvit skrz prostředníky? Je to jednoduché. Aby ti prostředníci mohli vést bezpracný život a ovládat masy.

Renegatus Paul

Uživatel
#464 - 22. 12. 2020, 22:03

opal no však..

kacuro

Uživatel
#465 - 22. 12. 2020, 22:10
je pravda, že hřeb byl ve středověku docela vzácnost... nevím už jak v antice, ale pochybuji, že by tím plýtvaly 😃 ježíšku promiň a přines dárky!

Ve středověku se hřeby nešetřilo, detektorem se jich dají najít stovky.

ferovyobchodnik

Uživatel
#466 - 22. 12. 2020, 23:38
Ve středověku se hřeby nešetřilo, detektorem se jich dají najít stovky.

tak to je pak krásná ukázka teorie a praxe... tedy jestli jsou to fakt hřeby ze středověku

ferovyobchodnik@seznam.cz

kacuro

Uživatel
#467 - 23. 12. 2020, 07:33

Nacházejí se samozřejmě v místech středověkého osídlení, kolem hradů a zaniklých vesnic. Jsou různé velikosti, díky kování skvělé zachovalosti, s různě velkou hlavicí.

maros

Uživatel
#468 - 23. 12. 2020, 08:49

tak ono sa toho postrácalo za tie storočia hodne, v každom prípade železo nebola lacná záležitosť a predovšetkým v ranom stredoveku. Čítal som kdesi, že kilo železa stálo asi 1,5 x toľko ako kilo hovädzieho mäsa, ale už si nespomeniem kde to bolo, bola to ale regulérna kniha. A ak si dobre pamätám vzťahovalo sa to k 15. - 16. storočiu. A myslím že aj nájdená podkova dala vzniku nášho "podkova značí šťastie", pretože to bol kus železa a ten kto ho našiel mal šťastie.

maros

Uživatel
#469 - 23. 12. 2020, 08:58

kacuro

Uživatel
#470 - 23. 12. 2020, 09:05

To je možné, ale např. při hledání u zřícenin hradů pod vedením archeologa se nacházely desítky železných šipek šípů (je zajímavé, že je po obléhání hradu nikdo neposbíral, když bylo železo tak drahé) a dalšího železa nepočítaně. Samozřejmě ty hřeby a další železo jsou hlavně důsledkem zchátrání a destrukce dřevěných staveb. Středověké podkovy a ostruhy se po lesích nacházejí všude možně, to jsou ale zase ztrátovky.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.