Moderátoři: smith

Guldiner

Moderátor
#591 - 24. 3. 2021, 19:56
...no,když jsi ho prodal divil jsem se...a asi se ho zbavím taky...ne ,nezbavím budu chodit dál, akorát hlubějc do lesa a dál od lidí 😉 😎

Však si pro vás přijde ............. Hajnej s flintičkou😜

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

ramires

Uživatel
#592 - 24. 3. 2021, 20:04

...hajný jsou vesměs kámoši,tam problém nevidím a na Šumavě jsou krásný hluboký lesy kam se cizí bojej 😃 😎 😋

pzberatel

Uživatel
#593 - 24. 3. 2021, 22:26

Práveže hlavné pozitívum má byť tá možnosť oficiálne spolupracovať s archeológmi bez strachu z postihu. Každému sa to nemusí páčiť a ani nebude. Ale vždy lepšie ako teraz. Zrazu sa každý bude môcť rozhodnúť, či tak alebo tak, a to môže byť pre niekoho ťažké, ale pre veľmi veľa ľudí je to krok dopredu. A frfloši si vždy nájdu dôvod prečo je celý svet okolo nich na hovno...

Renegatus Paul

Uživatel
#594 - 24. 3. 2021, 22:31
Práveže hlavné pozitívum má byť tá možnosť oficiálne spolupracovať s archeológmi bez strachu z postihu. Každému sa to nemusí páčiť a ani nebude. Ale vždy lepšie ako teraz. Zrazu sa každý bude môcť rozhodnúť, či tak alebo tak, a to môže byť pre niekoho ťažké, ale pre veľmi veľa ľudí je to krok dopredu. A frfloši si vždy nájdu dôvod prečo je celý svet okolo nich na hovno...

Momentálně se spolupracuje až na pár muzeí, kde jsou dinosauři... Nebyl potřeba takovej zásek.
Spolupráce je i oficiální (průzkumy apod.)

A pozor, tohle není jiná legislativa nebo úprava zákona. Na nálezný nebude stejně nárok, nebo těch trapnejch 10% z ceny kovu.

Třeba věkem starší hledači budou mít problém..bo zadávat všechny nálezy do aplikace...

Renegatus Paul

Uživatel
#595 - 24. 3. 2021, 22:37

A nikdo nevysvětlil, co se stane s tisícema hledačů, kteří registraci nedostanou nebo nesplněj...to bude škodná.

Renegatus Paul

Uživatel
#596 - 25. 3. 2021, 09:20

Když jsem nad tím ale přemejšlel..a vidím co se děje na YT a FB...Kde už hledaj i paničky s nalakovanejma nehtama a rodinky..masová reklama.

Asi je lepší, aby se tomu věnovali jen lidi, který historie zajímá...

opal

Uživatel
#597 - 25. 3. 2021, 10:48

Kdysi bylo možné v přírodě chytat zvířátka u nás i ve světě. Byl to ušlechtilý koníček, záliba, vůbec se nekšeftovalo...
Mnoho let už to možné není.

opal

Uživatel
#598 - 25. 3. 2021, 11:05

Ale stát se svého občana zastane. Když vás chytí v cizině a zjistí že obchodujete, tak vám agenti dovezou falešné doklady.

opal

Uživatel
#599 - 25. 3. 2021, 11:26

Svobodné pobíhání se síťkou ...
Viděl jsem v krabici motýla. Když papuánci přistihnou někoho, kdo loví duši jejich předka, tak poprava hned na místě.

Abstinent

Uživatel
#600 - 27. 3. 2021, 07:08

myslel jsem si ,že by se vše vyřešilo nějakou okresní povolenkou kterou by vydávalo okresní muzeum,hledač by přišel ukázal nějaké vědomosti a na záklaadě toho by byla vystavená povolenka na jeden rok za třeba 10 000 korun ,muzea by měli příjem a dokonce i pracovníky v terénu zdarma

😃😃 Jen 10 000 ?? A není to málo?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.