Moderátoři: smith

kacuro

Uživatel
#641 - 2. 4. 2021, 11:24

Pánové, zanechte těch konspiračních teorií. Vždyť se pro vás nic nezmění. Pro nikoho se nic moc nezmění. Kdo už s archeology spolupracuje, tak v tom bude pokračovat, jen k tomu bude mít lepší pozici zastitenou příslušnou institucí. Kdo o to nebude mít zájem, tak zkrátka spolupracovat nebude a bude se pohybovat na hraně zákona, jako doposud. Kdyby chtěli spolupracovníci muzeí udávat, tak už by to přeci delali i teď. Zachovejte klid a přestaňte šířit bludy.

Abstinent

Uživatel
#642 - 2. 4. 2021, 11:28

Tak odevzdal jsem a celkem zajímavý věci.Např kadlub na sekerku. Publikovaný mám nějaký zajímavý mince
Ale povolenku prostě nechci
A že někteří z hledačů si budou hlídat svý pole a jak nemáš povolenku tak budou volat to je tuty

ferovyobchodnik

Uživatel
#643 - 2. 4. 2021, 11:34
Pánové, zanechte těch konspiračních teorií. Vždyť se pro vás nic nezmění. Pro nikoho se nic moc nezmění. Kdo už s archeology spolupracuje, tak v tom bude pokračovat, jen k tomu bude mít lepší pozici zastitenou příslušnou institucí. Kdo o to nebude mít zájem, tak zkrátka spolupracovat nebude a bude se pohybovat na hraně zákona, jako doposud. Kdyby chtěli spolupracovníci muzeí udávat, tak už by to přeci delali i teď. Zachovejte klid a přestaňte šířit bludy.

To možné je, ale co ta odměna??

ferovyobchodnik@seznam.cz

Abstinent

Uživatel
#644 - 2. 4. 2021, 11:36

Férovej
Odevzdávám bez odměny.Dokonce se mě ptali v muzeu esli si chci nárokovat.Řekl jsem že jsem našel očima a že nárokovat nechci

kacuro

Uživatel
#645 - 2. 4. 2021, 11:41

Odměna je v dikci krajů, ne muzeí. Ze zákona platí, že nemůže být vyplacena odměna tomu, kdo záměrně provádí prospekci, tudíž detektorář zkrátka nemá na odměnu nárok. Archeologové s tím nic neudělají. Záleží na daném úředníkovi na kraji, jestli odměnu přizná, nebo ne.

kacuro

Uživatel
#646 - 2. 4. 2021, 11:45

kato: s archeology spolupracuji někdy od r. 2007, hledače potkávám na polích neustále a nikdy mě ani nenapadlo za nimi jít a zeptat se, co našli, na tož zjišťovat, jestli odevzdávají nálezy.

Abstinent

Uživatel
#647 - 2. 4. 2021, 11:47
kato: s archeology spolupracuji někdy od r. 2007, hledače potkávám na polích neustále a nikdy mě ani nenapadlo za nimi jít a zeptat se, co našli, na tož zjišťovat, jestli odevzdávají nálezy.

Ani já. Ale zamnou už jich pár přišlo.Někdo se straní,jinej je zvědavej a nejhorší jsou ty vlezlý 😲 😁
Když vidím jak se blíží,naznačím že nemám zájem tím že se otočím zády a rychlejším krokem jdu od něj

Renegatus Paul

Uživatel
#648 - 2. 4. 2021, 11:50

kacuro jaký bludy? Poslouchal jsem pozorně a i pročetl vše, co k tomu psali.

Psal jsem jasně, že já třeba jsem už mimo hru...Vše jsem odevzdával do jednoho muzea, i nálezy z jinejch okresů, teď to nebude možný ! To bylo jasně řečeno a i to, že s lidma co maj velkej radius bude problém..Objíždět x muzeí a dělat si PAS a pak tam rozvážet nálezy, na to opravdu nemám čas ani náladu.

Nehledě na muzea, který vyloženě hledače nemaj v lásce, tam si dělat PAS, to bude radost pro všechny, nucená spolupráce ... spolupráce vždy musí být na bázi "partnerství", nikoliv síly.

A jsem si jistej, že ty velký nálezy už nikdo neodevzdá....Bylo jasně řečeno, nulový nálezný od lidí registrovanejch, a pokud bude pochybnost u neregistrovanejch, rovněž nula (tj prasata, kořeny)

To je podraz...

Guldiner

Moderátor
#649 - 2. 4. 2021, 11:50

Co vím je to zaměřeno hlavně na hordy rabujicich hledačů nejen od nás, ale hlavně z jiných zemí zejména s Polska a Slovenska,kde je to omezeno.
Není nic nového, že do našich krajin se sezonně pořádají doslova zájezdy plenicich hledačů.. Co jsem slyšel dokonce v lesích si štítkuji stromy, aby nevynechali sebemenší usek...
Pánové je třeba na to pohlednou i s jiné stránky...

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

kacuro

Uživatel
#650 - 2. 4. 2021, 11:51

Jestli to v sobě někdo má, tak holt udávat bude, ale to není záležitost tohoto koníčku, takový člověk udává i sousedy, že nepřešli silnici po přechodu a při jízdě autem nedali na křižovatce blinkr ... 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.