Moderátoři: smith

Renegatus Paul

Uživatel
#671 - 2. 4. 2021, 13:39
Muzea mají pořád zájem o depoty mincí, ale znovu, o odměně rozhodují úředníci na krajském úřadě, ne muzejníci. Naopak tam kolega namor jasně řekl, že za něj lobovali i archeologové a nebylo to nic platné. Problém je na krajsých úřadech, zjevně šetří a nechtějí vyplácet peníze ze svých rozpočtů. Jim je kulturní a historická hodnota nálezu a motivace nálezců zjevně u zádela. Za to ale písecké muzeum nemůže a nic s tím neudělá.

Ano, tak tomu bylo. Ale PAS je prací archeologů..a PAS vylučuje i ty kraje, které někdy nálezné daly..a bude vylučovat z odměn všechny detektoráře.
DoteĎ dostal sem tam někdo něco od kraje dostal...teĎ po úpravě nikdo nic.. nálezný za bomby se mělo nechat nebo upravit, ne vyloučit úplně.

kacuro

Uživatel
#672 - 2. 4. 2021, 15:33

To se mě na štěstí netýká, depot nikdy nenajdu 🙂

Nicméně, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

ramires

Uživatel
#673 - 2. 4. 2021, 15:33

..takže i kdybych se stal spolupracovníkem,což předem vylučuji,zavolám v pátek ,že bych chtěl jít hledat a může se stát,že mi archeolog řekne,že nemá žádnou lokalitu kam by mě poslal a já půjdu jen tak na blind...v tu chvíli na tom budu stejně jako neregistrovaný???Tzn loupeživej hledač? 😉 😃

kacuro

Uživatel
#674 - 2. 4. 2021, 17:08

ramires: zjevně jsi to vůbec nepochopil 😉

ramires

Uživatel
#675 - 2. 4. 2021, 17:29

No asi nepochopil,takže budu moct chodit kde chci a jenom když něco najdu zavolám archeologa...už je to správně? 😎

ramires

Uživatel
#676 - 2. 4. 2021, 22:03

... kacuro a co je na tom pravdy ,že po semináři ohledně obce hledačské byl seminář pro ůředníky krajskejch ůřadů a policii Čr????Bude se kastovat?Máš tam známý tak napiš jak to bude 😉 😃 😎 😋

kacuro

Uživatel
#677 - 3. 4. 2021, 07:13

Ramires, sorry, ale ty to celé jen neguješ a děláš si z toho srandu, proto je pro mě zbytečné ztrácet čas nějakým vysvětlováním. Na jejich webu si můžeš všechno prostudovat a webináře jsi se mohl také zúčastnit a případně jim i pokládat dotazy. Všechno tam zodpověděli. Také jsem dal dvě otázky a dozvěděl se, co jsem potřeboval vědět.

Na poslední dotaz Ti ale odpovím, ať tu zase nevymýšlíte konspirace. Ne, po webináři s hledači nic takového nebylo, jen si archeologové chtěli zhodnotit jeho průběh. Dopoledne se konal ještě webinář pro archelogy, kde realizační tým seznamoval s celým tímto projektem ostatní archeology v ČR, kteří měli zájem. A ano, byli tam pozváni i novináři, krajští úředníci a zástupci policie. Policie proto, aby věděla o tom, že se v terénu budou pohybovat "amatérští badatelé", jak jsou hledači pro tento projekt nazváni, kteří budou mít status amatérského archeologa podílejícího se na plošné detektorové prospekci pod hlavičkou příslušné instituce.

Teď se do toho můžeš zase pustit a negovat, to Ti jde dobře, můžeš se teď uspokojovat kritikou práce ostatních.

Renegatus Paul

Uživatel
#678 - 3. 4. 2021, 10:00

To s policií moc nechápu. Na dw někdo psal "Slovenský hoch který tam nabádal k volání PČR pokud nebudeš v klubu", nevím jestli je to pravda, druhý dil jsem neviděl.
To budou mít lidi s kartičkama i přístup na archeolokality? Nebo proč info pro Policii? Nikde jinde nemá Policie pravomoc zasahovat (i když nedávno takovej případ byl, kdy úřady rozemlely kluka co hledal mimo archeo)

Na seznamu byl článěk, kde Mařík tvrdil,

"Projekt tak chce po vzoru zahraničí spolupráci dát řád a umožnit všem amatérským hledačům vystoupit z vod pololegality či dokonce nelegality a provozovat svůj koníček tak, aby byl vědě co nejvíc prospěšný."

To je nesmysl...počet archeologů není dimenzován na tisíce lidí, co se přihlásí..Bude se hodně odmítat..takže tu šanci dostane jen hrstka lidí..nikoliv všichni!

Neznám ani jeden případ, kdyby měl problémy se zákonem člověk, spolupracující s muzeem..

Jsem obecně nedůvěřivej ke státnímu aparátu, vidím za tím něco jiného. Už dřív byl pokus postavit veřejnost ptori hledačům (viz legendární článek arch. ústavu pro veřejnost, která měla udávat každýho hledače, co uvidí), to se naštěstí nechytlo.

Mařík se ohání amatérskou archeologií, jakým byla přínosem..bla bla
Já jim kdysi nabízel spolupráci, bez odpovědi, pak chtěl odevzdat dost věcí jinde, přišla mi odpověď, že je nechtějí a výhružka paragrafem..Až jeden jedinej slušnej archeolog dal věci do pořádku. Nabízel jsem spolupráci s vlastním projektem, kterému acrheologové moc nerozumí, opět bez odpovědi..

Cejtim v tom levou...lidi s kartičkama přeci na archeolokality nemůžou pustit, na to je potřeba větší fundovanost..a v terénu opravdu Policie nechytá..
Cejtim vyhlášení odstřelu lidí bez PASU.

Za podraz považuju i to, že archeologové jednali "o nás bez nás".. Proč neotevřeli diskuzi s hledačema před sestavením podmínek? Prospělo by to věci..

Guldiner

Moderátor
#679 - 3. 4. 2021, 10:33

Paule jediná jistota je na 40cítku studovat a vystudovat archeologii,pak budeš na opačném břehu stát ničím neohrožen... 😉

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Renegatus Paul

Uživatel
#680 - 3. 4. 2021, 11:11

Přemejšlel jsem před rokem že si dám do HK přihlášku, ale brzdou je zjištění, k čemu by mi to bylo..archeologa bych dělat nikdy nechtěl, práci co dělám, dělám rád.
A pak bych byl moc povýšenej. 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.