Moderátoři: smith

jano7B9

Uživatel
#81 - 17. 1. 2020, 10:23

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Renegatus Paul

Uživatel
#82 - 17. 1. 2020, 10:37

jano - no a klasicky tam archeoložka lže, že kdyby odevzdal, měl by nárok na nálezný....
A cena 1,1 milionu je vycucaná z prstu.
Tam se nějak porafali dva nálezci a jeden druhýho udal.

stepe

Uživatel
#83 - 17. 1. 2020, 11:43

Paul ví, o čem píše. Většinou mají zaměstnanci muzea doma zajímavé sbírky zejména cenných věcí. A na otázku, jak k tomu přišli - vlastně od koho to mají nedokáží odpovědět. V mnoha muzeích jsou věci pozvyměňované buď za horší, nebo za padělky a kdo tomu nevěří, nechť si třeba přečte o bezcenných částech sbírek v Národním muzeu. Třeba jen o sbírce drahých kamenů atd. I já jsem znal kdysi jednoho navenek velmi seriozního pracovníka muzea (už je +), který si jeho část přestěhoval domů a nikde nic nechybělo. A zejména v nálezech mincí se dělají "dobré kejkle".

kacuro

Uživatel
#84 - 17. 1. 2020, 14:50

Vše je jen o lidech. V každé společenské skupině se vyskytují svině a různí nenechavci, to je normální. Musíte si také uvědomit, jaké berou muzejníci platy. To jsou v podstatě chudáci, kteří žijí poměrně asketickým životem, nadšenci pro věc. To se pak nelze divit, že když mají tu možnost, tak holt to někteří nevydrží a využijí ji. Nepíši to proto, že bych se jich chtěl zastávat, ale tak to prostě je.

Na druhou stranu znám zase zapálené muzejníky, kteří i za své peníze nakupují do muzea drobné sbírkové artefakty, které si kdejaké malé muzeum nemůže dovolit koupit ...

Před pár lety jsem si vystudoval na VŠ svého koníčka - historii. Jednou mě v dosavadním zaměstnání dost naštvali, takže jsem uvažoval o tom, jestli nezměnit své působiště a první, co mě napadlo, byla samozřejmě práce historika někde v muzeu. Rozhodil jsem sítě po svých známých, muzejních pracovnících, a když jsem zjistil, jak hluboko bych platově klesl (v podstatě na 1/3), tak jsem tu myšlenku okamžitě zamítl.

Fidzi

Uživatel
#85 - 17. 1. 2020, 15:58

Neviem či ste zaznamenali nedávnu asi najväčšiu krádež zbierkových predmetov/mincí z múzea v maďarskom Gyori...

A museum in Győr might have displayed a fake coin collection for a month since pieces of the original exhibition were stolen from the building, reports Index.

The original pieces of the collection of Rómer Flóris Art and History Museum have appeared in multiple foreign auctions (it is possible that in some auctions the price of these items reached a few tens of millions of forints).

s this the coin robbery of the century? Fake coin collection in Győr](https://dailynewshungary.com/deceit-in-gyor-museum-fake-coin-collection-on-display/)

Ako by asi dopadla inventúra v naších múzeach, keby sa neposudzovali len počty kusov v depozitári, ale skúmala by sa originalita predmetu... ?

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Renegatus Paul

Uživatel
#86 - 17. 1. 2020, 16:02

Fidzi

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/rozkradani-sbirek-muzea-v-litomericich.A150319_2148530_usti-zpravy_alh

asi takhle 😆 se divim, že tam měli ještě co ukazovat.

Tam už zbyla jen budova a vrátnej 😆

kacuro

Uživatel
#87 - 17. 1. 2020, 16:15

Spoustu mincí z muzeí ovšem vykradli i numismatici z ČNS. Málo kdo možná ví, že řada jich muzeím pomáhala se správou sbírek a byli to právě oni, kdo zaměňoval vzácné kusy za obyčejné. Muzejník nenumismatik ví prd, co má ve sbírce ve své správě. Zatímco numismatik sběratel si to moc dobře uvědomuje. Tady u nás se o jednom takovém vejlupkovi ví. Ten už je ale také dávno po smrti ...

Renegatus Paul

Uživatel
#88 - 17. 1. 2020, 16:22

kacuro no jo, je to smutný...kdyby se udělal pořádnej audit plošně, tak výsledek by byl asi strašlivej.

dula77

Uživatel
#89 - 17. 1. 2020, 16:26

aj tak tie predmety neboli vystavené, takto robia radosť tisíckam zberateľov 😁 😁 😁

blasko.juraj.ml@gmail.com

opal

Uživatel
#90 - 17. 1. 2020, 17:45

No právě. Když něco není vystavené, těžko se zjistí krádež.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.