Moderátoři: smith

xstancl1

Uživatel
#271 - 20. 5. 2010, 06:50

Děkuji za všechny info, věřím že zkušenosti s cenou se mohou lišit. V těchto mincích se zatím moc nevyznám, takže jsem ve fázi zjišťování... 😉

Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“

turtleoverhead

Uživatel
#272 - 20. 5. 2010, 08:48
Každej nemá na pořizování drahých byť krásných mincí,pokud určitý typ mince nemám, osobně se také spokojím s horším kouskem za pro mne přijatelnou cenu. 😋 Vše je věc názoru. 😉

Naprosto souhlasím. Mně ty kategorické výroky jako:
"To bych si do sbírky nikdy nedal" připadají trochu snobské. Mince sbírám především
pro radost a pro zájem o historii a z té ošoupané ta historie dýchá stejně jako
z neošoupané. 😁
Samozřejmě bych měl raději mince v bezvadném stavu ale například
u mého Boleslava I. ten rozdíl v ceně dělal přes 200 000 Kč 🙄
To je pak snadné rozhodování. 😁

xstancl1

Uživatel
#273 - 20. 5. 2010, 09:15

Každej má trochu pravdu...

Chápu, že pokud zdejší zkušenější sběratelé budou mít sbírku z určitého období a běžné mince již budou mít ve sbírkové kvalitě a bude jim chybět už jen ten ten 200 000,- U, tak ho prostě koupí horšího a zkompletují sbírku...

Budovat ale sbírku již od začátku z velmi poškozených mincí nedává smysl, to je dle mého názoru lepší, vybrat si na sbírání jednoduší a levnější období a sbírat v lepší kvalitě...

Na toho znojmáčka jsem chtěl znát názor, jak říkám, s těmito mincemi jsem se zatím setkal velmi málo (ale to je dáno tím, že mám takovej pocit, že stále začínám...) a tak děkuji za všechny názory!!!!!

A některé mince bych si do sbírky opravdu nedal opravdu ani zadarmo!!!! Řekněte mi, jaká historie dýchá z mince přeleštěné jak... To je pro mě aukro plíšek... To si tam dám do sbírky raději opravdu mince třeba -1/1- (poctivou) a počkám na výměnu, nebo se s ní spokojím u dražších ročníků...
Tyhle mince opravdu nesnáším!!!!!!!!!! 👿

Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“

tenzor

Moderátor
#274 - 20. 5. 2010, 09:15

turtleoverhead: Přesně tak.. navíc i lidi, kteří pronášejí tyhle výroky, si občas koupí něco hnusného a najednou to obhajují tím, že

  • je to velmi vzácné a proto stav nehraje roli
  • tenhle typ mince se obecně vyskytuje v horších stavech
    🙂
    Neříkám že ne, ale upřímnost tvrzení, co by si někdo do sbírky dal nebo nedal je dána nejen osobním vkusem, ale hlavně limitována financemi dotyčného. Já jsem schopný poslední dobou utratit za mince i 20 tisíc měsíčně, ale kupuju většinou jen kousky po pár stovkách (samozřejmě si hlídám, abych nekupoval za výrazně vyšší ceny) než vzácné za několik tisíc. Na druhé straně, pokud je něco velmi vzácné, ale přitom opravdu hnusné, tak si to většinou nekoupím...

tenzor

Moderátor
#275 - 20. 5. 2010, 09:18

xstancl1: ale ten penízek na Aukru není z kategorie velmi poškozených... zatím tam (tuším s jednou vyjímkou, která šla přes 500) byly daleko horší stavy a i z nich se některé prodaly přes 200. Kdosi tam nabízel městské ražby za 400 apod. v hodně špatných stavech, to už mu ale naštěstí nikdo nekoupil.

Jinak leštěné mince nemám taky rád, ani chemicky ošetřené tak, že člověk vidí barevné mapy.. ale zkoumat každou minci, jestli má nějaký mikroskopický úhoz by mě asi moc nebavilo, i to je jeden z důvodů, proč sbírám hlavně antiku.

xstancl1

Uživatel
#276 - 20. 5. 2010, 09:21
xstancl1: ale ten penízek na Aukru není z kategorie velmi poškozených... zatím tam (tuším s jednou vyjímkou, která šla přes 500) byly daleko horší stavy a i z nich se některé prodaly přes 200. Kdosi tam nabízel městské ražby za 400 apod. v hodně špatných stavech, to už mu ale naštěstí nikdo nekoupil. Jinak leštěné mince nemám taky rád, ani chemicky ošetřené tak, že člověk vidí barevné mapy.. ale zkoumat každou minci, jestli má nějaký mikroskopický úhoz by mě asi moc nebavilo, i to je jeden z důvodů, proč sbírám hlavně antiku.

Já ho tam zahlídnul jen jednou a foto jsem si neuložil a cenu si už taky nepamatuju... 😳 Ale co jsem již zjišťoval, tak ceny šli docela nahoru...
(parádní i za 800,-)...

Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“

Lubosh

Uživatel
#277 - 20. 5. 2010, 10:39

Trutnovak

Uživatel
#278 - 20. 5. 2010, 19:22

Lubosh 🙂)) to je ulet ta cena, asi si tu minci taky za tech 199 objednam a budu prodavat 🙂)

Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/

woodmaker

Uživatel
#279 - 20. 5. 2010, 22:43

Ale tak teraz už ide o sprepáčením hlúposť kupujúcich... Ešte aj na tom "certifikáte" je jasne napísané ze je to iba pozlátené.

. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .

maci

Uživatel
#280 - 24. 5. 2010, 17:35

http://www.aukro.cz/item1047905247_5_kcs_1932_rr_velmi_vzacna_mince.html

stav viz foto
neleštěná, nečištěná!!!
😁 😁 😁 😁 😁
"TY BRĎO"

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.