Moderátoři: smith

Kocwara

Uživatel
#5651 - 12. 12. 2023, 22:22

martinvon napsal/a:

Tak u tohoto vystavovatele je to standard, má takhle téměř všechny aukce jelikož si přihazuje sám a ví, že nemůže prohrát 👿
Všichni to vědí a je jim to jedno 👿
To je pěknej "šrot". To je lepší ty peníze propít 😁

Konzultace a poradenství v oboru frenologie.

martinvon

Uživatel
#5652 - 13. 12. 2023, 00:29
martinvon napsal/a: Tak u tohoto vystavovatele je to standard, má takhle téměř všechny aukce jelikož si přihazuje sám a ví, že nemůže prohrát 👿 Všichni to vědí a je jim to jedno 👿 ...

Ano u tohoto prodejce standard a i tomu skvělému, poctivému domu aukcí, který dbá na férovost aukčních praktik a potírá přísně veškeré nekalosti je to úplně jedno. Jen když mají peníze z jeho vystavených aukcí. Pardon zapomněl jsem, mají peníze i z prodeje těm jeho přátelským nickům, protože by byl úplně blbej kdyby si o ně zažádal. Stačí že tu aukci vystaví hned znova za pevnej peníz. Pokud se podíváte na kteroukoli jeho aukci s příhozem, tak se můžete spolehnout, že tam vždy někdo bude.

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Guldiner

Moderátor
#5654 - 13. 12. 2023, 09:45

Arc
Vždy na tyhle praktiky upozorňují už nějaký čas.
Prodejce je vydraží na nějaké aukci nejčastěji v zahraničí a ještě než je zaplatí a vůbec fyzicky vlastní,tak je nabídne jinde.
Zvracené obchodní praktiky čistého handlu,ke všemu na Aukru a za podpory bílých koní se je snaží prodat s profitem a když je obratem neprodá, často ani nezaplatí samotnou aukci kde je vyhrál, či je z nějakého důvodu reklamuje na což má,ze zákona právo.

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

OtravnyKomar

Uživatel
#5655 - 13. 12. 2023, 10:39

Když pominu ostatní praktiky, co je špatnýho na tom inzerovat zboží které sice ještě fyzicky doma nemá ale už ho koupil? Je to defakto předprodej který je úplně běžný v každém odvětví obchodu. Já třeba teď kupoval v předprodeji digitální obsah a nemám Steam který to distribuuje za nějakýho zloducha. Ba naopak to může být v tomhle případě ku prospěchu veci. Pokud dodá to za co zaplatím popřípadě vrátí peníze v případě takového předprodeje třeba při ztrátě zásilky, kde je problém?

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

GrosePH

Uživatel
#5656 - 13. 12. 2023, 10:40

A co rikate na predprodeje pametnich medaili a minci, jak v obchodech, tak na aukru? Je to take spatne nebo je to v poradku? Timto nerozporuji predchozi prispevky. Diky za nazory.

Guldiner

Moderátor
#5657 - 13. 12. 2023, 11:31

Nevím jistě máte komar i Grose v mnohém pravdu, mě to přijde v numismatice i všeobecně ve sběratelství nevhodné, osobně si nedokáží představit,že bych to takto konkrétně dělal , přijde mi to docela pod úroveň, chápu prodejce co nakoupí a nějaký čas podrží, či aukční dómy kde zkupují a následně připravují do svých aukcí,nebo i ten předprodej nume novinek jak se zmiňuje v příspěvku Grose..

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

arc

Uživatel
#5658 - 13. 12. 2023, 11:42

nelze srovnávat digitální obsah a mince; když pominu to, že se zásilka může hodně zpozdit (rekord mám 6 měsíců), ztratit nebo ji někdo vykrade, tak není možné ověřit skutečný stav - u moderny budiž, tam je to většinou všechno stejné, (i když třeba v některých proof sadách tuším 2012 byla 50Kč 2013), ale zde těžko (pře)prodejce odpoví na dotaz, jestli a jak je na hraně orientován nápis, zda je něco pouze šmouha/špína a nebo výrazná vada materiálu a podobné.

OtravnyKomar

Uživatel
#5659 - 13. 12. 2023, 12:31

Mě předprodej moderního smuku vubec nevadí. Jediný co myslím, mělo by to být v mezích rozumného časového horizontu. Chtěl jsem si koupit ten nové řazeny svd na jubileum a chtěli po mě platbu rok předem. To je pro mě moc. Tak jsem rezervaci zrušil... No stress. A když by se prodejci zásilka ztratila, což je teď o svátcích dost velký riziko, holt vrátí peníze. Neakceptoval bych delší čekání než měsíc a to po předešlé domluvě... Srovnávat jde cokoliv. Jak myslíš že se kupují ceny energií, materiály ve výrobním procesu, cokoliv. Mnoho se toho předobjednává... A u mincí? Může to mít i výhody, obchodník může rychleji prodat a tím rychleji nakoupit a přinést na trh další mince trhem poptávané, když mu nedrží položky větší sumy a je limitován obratem. Ne každý má bezednou peněženku. Nic nemorálního v tom nevidím... Spíš jen nepochopení toku peněz popřípadě zboží...

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#5660 - 13. 12. 2023, 12:40

Když jsem včera prolézal Aukro, který už je plnohodnotnou součástí našeho numismatického trhu, tak nabídka mincí je bídná mimo tun moderního zlata, aukce CNS jsou bída, poslední aurea taky žádná sláva, jediný komu se daří sem jakstaks dostávat materiál je M&Ch a díky za všechny obchodníky jako je zdejší Lopez a další kteří trávy úmorný moře času hledáním atraktivního materiálu pro náš trh. Co by jste kde jinak nakupovali...

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.