Moderátoři: smith

martinvon

Uživatel
#5761 - 23. 9. 2024, 09:13
arc
1) https://aukro.cz/ag-zeton-1771-svatba-habsburskeho-arcivevody-ferdinanda-smarii-beatrix-7061071041 2) https://aukro.cz/ar-medaile-1771-m-antoinetta-a-ludvik-xvi-s-hodnoceni-pcgs-ms-63-7070904754 popis mimo, ale stejný žeton i slabka nejvyšší 2 přihazující vždy anetaf49 a Veronikaaukro83, tj. prodejce

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

numismat

Moderátor
#5762 - 26. 9. 2024, 15:43

Muzete mi nekdo strucne a srozumitelne vysvetlit novy system plateb pres Aukro, poplatek za ochranu kupujicich a servisni poplatek? Pripada mi, ze nasledujici odkazy jsou v rozporu. Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

martinvon

Uživatel
#5763 - 26. 9. 2024, 16:30

Pokud to dobře chápu, tak servisní poplatek ( uvedeno ve vyúčtování, poplatek za vystavení) je částka, kterou zaplatíš za vystavení aukce.
Poplatek za ochranu kupujících ti strhnou ve vyúčtování a po kladném dokončení obchodu ti ji zase připočtou.
Od začátku září navíc platí, že ti provizi z prodeje strhnou přímo z převodu od kupujícího a tobě zamotají hlavu haléřovými položkami na tvém bankovním účtu.
Budeš, jako já očekávat platbu 1572kč a na místo ni ti přijde 1492,22 a prase se v tom vyznej.
Hovadských nápadů mají na áčku dost a dost.
Nevím jestli tam nejsou ještě další poplatky, ale asi se áčko zakulatilo a chtělo by to nějakou konkurenci

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

numismat

Moderátor
#5764 - 26. 9. 2024, 16:53
Pokud to dobře chápu, tak servisní poplatek ( uvedeno ve vyúčtování, poplatek za vystavení) je částka, kterou zaplatíš za vystavení aukce. Poplatek za ochranu kupujících ti strhnou ve vyúčtování a po kladném dokončení obchodu ti ji zase připočtou. Od začátku září navíc platí, že ti provizi z prodeje strhnou přímo z převodu od kupujícího a tobě zamotají hlavu haléřovými položkami na tvém bankovním účtu. Budeš, jako já očekávat platbu 1572kč a na místo ni ti přijde 1492,22 a prase se v tom vyznej. Hovadských nápadů mají na áčku dost a dost. ...

Ja jsem zatim po zmene plateb nic neprodal ani neplatil prevodem, tak to budu sledovat v praxi.

Servisni poplatek by mel platit kupujici, tak to chapu ja.
Prodejce plati provizi u minci 8,5%, pripadne poplatky za vystaveni a propagaci.

Co mi neni jasne: V prvnim odkazu pisou
Kupující nebude mít možnost vybrat si Ochranu kupujících
Ve druhem odkazu pisou
Servisní poplatek je připočítán k nákupu v případě, že si nezvolíte Aukro ochranu kupujících.
Ve tretim odkazu jsou moznosti dopravy a platby u jedne konkretni nabidky, kde je uveden poplatek za ochranu i servisni poplatek.

Jak spravne pises - prase se v tom vyznej. Je to naprosto nesrozumitelne.

martinvon

Uživatel
#5765 - 26. 9. 2024, 17:16

Já měl teď právě prodej proto jsem na to koukal jako blb.
V podmínkách prodeje se v sazebníku poplatků mluví o "VÝŠE SERVISNÍCH POPLATKŮ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH", tak jsem to bral jako poplatek za vystavení.
Jen jsem si všiml, že Čeké podmímky jsou jiné nežli Slovenské
Češi
"KOMU JE URČEN SAZEBNÍK POPLATKŮ?
„Sazebník poplatků“ se vztahuje na všechny Uživatele."
a Slováci
"KOMU JE URČENÝ SADZOBNÍK POPLATKOV?
„Sadzobník poplatkov“ sa vzťahuje na všetkých Predajcov."
😁
Pokud chtějí ještě po kupujícím servisní poplatek, tak to můžou zrovna zabalit.
Ten nákup musím vyzkoušet na nějaké kravině, jestli něco napočítají pokud si nezvolím tu jejich slavnou ochranu, ale v podmínkách jsem nic nenašel
Tentřejí odkaz jsem asi nedočetl do konce 😁

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

OtravnyKomar

Uživatel
#5766 - 26. 9. 2024, 17:19

Ten servisní poplatek taky nechápu. V praxi to vypadá jak píše Martin, posílají částky po odečtení %, když je toho víc mám v tom guláš a momentálně mi vždy den po platbě Aukro odeslalo platbu ani jsem to ještě stihnul poslat. Tak nevím jestli to lidi rovnou potvrzují nebo je to tím odmítnutím ochrany kupujícího. No a taky už mi několik lidí rovnou napsalo ať jim pošlu můj účet že nehodlají nic platit Aukru nebo přes ně. Chvilku asi bude trvat než se to ustálí. Změny vždycky chvíli bolí. Jestli to jsou změny k lepsimu nebo horšímu nedokážu zatím zhodnotit.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

numismat

Moderátor
#5767 - 26. 9. 2024, 17:33

Tak ten druhy muj odkaz je zde:
https://aukro.cz/kontakt/nakup-nedari-se/co-je-servisni-poplatek
Z nej se prekliknu na
Sazebnik poplatku:
https://aukro.cz/dokumenty/sazebnik-poplatku
Aha, tam to vypada, ze provizi z prodeje prejmenovali na servisni poplatek - u minci 8,5%
Ale kde je tedy ten "servisní poplatek ve výši 2.5 %. Maximální výše poplatku je 19 Kč." ????

numismat

Moderátor
#5768 - 26. 9. 2024, 17:43
Ten servisní poplatek taky nechápu. V praxi to vypadá jak píše Martin, posílají částky po odečtení %, když je toho víc mám v tom guláš a momentálně mi vždy den po platbě Aukro odeslalo platbu ani jsem to ještě stihnul poslat. Tak nevím jestli to lidi rovnou potvrzují nebo je to tím odmítnutím ochrany kupujícího. No a taky už mi několik lidí rovnou napsalo ať jim pošlu můj účet že nehodlají nic platit Aukru nebo přes ně. Chvilku asi bude trvat než se to ustálí. Změny vždycky chvíli bolí. Jestli to jsou změny k lepsimu nebo horšímu nedokážu zatím zhodnotit.

Martine, Komare, obema diky. Vidim ze to ani vam neni srozumitelne a ze tedy nejsem uplny debil 🙂

OtravnyKomar napsal/a:

Ten servisní poplatek taky nechápu. V praxi to vypadá jak píše Martin, posílají částky po odečtení %, když je toho víc mám v tom guláš a momentálně mi vždy den po platbě Aukro odeslalo platbu ani jsem to ještě stihnul poslat. Tak nevím jestli to lidi rovnou potvrzují nebo je to tím odmítnutím ochrany kupujícího.

To bude tim odmítnutím ochrany kupujícího, jinak by ta ochrana nemela smysl.

Takze kdyz odmitnou ochranu kupujiciho, nauctuje jim to zrejme ty 2,5% navic, ktere nikdo nebude chtit platit a bude tedy snaha to obchazet. Tudiz spousta zbytecne korespondence navic a dalsi komplikace. Za me tedy jednoznacne zmena k horsimu, ktera povede k omezeni mych prodeju i nakupu na Aukru.

OtravnyKomar

Uživatel
#5769 - 26. 9. 2024, 17:54

Aha, to jsem ani nevěděl že je to zpoplatněny. Teď už tomu rozumím a dávaji my i smysl ty reakce kupujicich. Takže oni doslova vynutili zmenama k přechodu na platbu přes Aukro a zpoplatnili to co bylo dřív zdarma? Tedy to že platbu uvolnili až po potvrzení převzetí? Stalo se mi totiž že mi už několikátý člověk volal a chtěl moje číslo účtu a rovnou mi řekl ať si zažádat o vrácení provize se slovama že tenhle nenažraný systém nehodlají podporovat a nesouhlasí s tím. Má to taky nějakou maximální výši? Ty 2.5%?

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

numismat

Moderátor
#5770 - 26. 9. 2024, 17:55

Jeste co rikaji Obchodni podminky o servisnim poplatku:

“Servisní poplatek” znamená poplatek Provozovateli za administrativní služby spojené s vystavením Nabídky, zprostředkováním transakcí a možností plateb;

Po Úspěšném skončení Nabídky předá Provozovatel prostřednictvím Systému Aukro Prodejci kontaktní údaje potenciálního Kupujícího. Tímto okamžikem vzniká Provozovateli nárok na servisní poplatek.

SERVISNÍ POPLATEK Po Úspěšném skončení Nabídky vzniká Provozovateli vůči Prodejci nebo Kupujícímu nárok na servisní poplatek ve výši a za podmínek uvedených v „Sazebníku poplatků“, a to bez ohledu na to, zda bude kupní smlouva mezi Uživateli platně uzavřena či zda Uživatelé splní povinnosti z kupní smlouvy vyplývající.

Z marketingových důvodů může být servisní poplatek v rámci dokumentace (např. všeobecné obchodní podmínky), na internetových stránkách Provozovatele nebo v komunikaci Provozovatele s uživateli nazýván “provize”, “poplatek za úspěšně skončenou nabídku” a podobné.

Aukční nabídka
Podáním nejvyššího návrhu kupní ceny za vystavené Zboží k okamžiku ukončení doby trvání Aukční nabídky se Kupující stává vítězem Aukční nabídky. Od tohoto okamžiku vítězný Kupující a Prodejce vedou jednání směřující k uzavření kupní smlouvy s tím, že způsob doručení a platby určí následně Kupující jednostranně volbou z možností, které Prodejce v Aukční nabídce umožnil. Kupující bude o vítězství v Aukční nabídce informován Provozovatelem na kontaktní e-mail. Systém Aukro zároveň elektronicky předá Prodejci kontaktní údaje Kupujícího. Tímto okamžikem vzniká Provozovateli nárok na servisní poplatek.

Kup Teď
Kupující oznámí Provozovateli zájem přijmout návrh na uzavření kupní smlouvy prostřednictvím Systému Aukro odesláním objednávkového formuláře s uvedením způsobu platby a dopravy za zakoupené Zboží. Po úspěšném skončení Nabídky předá Provozovatel prostřednictvím Systému Aukro Prodejci kontaktní údaje Kupujícího. Tímto okamžikem vzniká Provozovateli nárok na servisní poplatek.

Cele OP:
https://aukro.cz/dokumenty/obchodni-podminky

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.