Moderátoři: smith

martinvon

Uživatel
#5771 - 26. 9. 2024, 18:00

Tak to je prasečina 😈 😈 😈
To znamená, že i když odstoupíš od smlouvy a vrátí ti provizi, tak stejně zaplatíš

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

martinvon

Uživatel
#5772 - 26. 9. 2024, 18:07

to Komár:
Má to taky nějakou maximální výši? Ty 2.5%?
Ke konečné ceně nabídky bude připočten servisní poplatek ve výši 2.5 %. Maximální výše poplatku je 19 Kč.

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

numismat

Moderátor
#5773 - 26. 9. 2024, 18:10
Aha, to jsem ani nevěděl že je to zpoplatněny. Teď už tomu rozumím a dávaji my i smysl ty reakce kupujicich. Takže oni doslova vynutili zmenama k přechodu na platbu přes Aukro a zpoplatnili to co bylo dřív zdarma? Tedy to že platbu uvolnili až po potvrzení převzetí? Stalo se mi totiž že mi už několikátý člověk volal a chtěl moje číslo účtu a rovnou mi řekl ať si zažádat o vrácení provize se slovama že tenhle nenažraný systém nehodlají podporovat a nesouhlasí s tím. Má to taky nějakou maximální výši? Ty 2.5%?

Viz výše:
"servisní poplatek ve výši 2.5 %. Maximální výše poplatku je 19 Kč."
Asi jsou kupujici moc citlivi.

numismat

Moderátor
#5774 - 26. 9. 2024, 18:13
Tak to je prasečina 😈 😈 😈 To znamená, že i když odstoupíš od smlouvy a vrátí ti provizi, tak stejně zaplatíš

Provize = servisni poplatek, tak a ted si to preber...
Kdyz neco delam, tak chci znat podminky predem, ale ted fakt nevim, jak to vse mysli. A obavam se, ze to nema domyslene ani Aukro.

martinvon

Uživatel
#5775 - 26. 9. 2024, 18:37
Provize = servisni poplatek, tak a ted si to preber... Kdyz neco delam, tak chci znat podminky predem, ale ted fakt nevim, jak to vse mysli. A obavam se, ze to nema domyslene ani Aukro.

Neprodáš, ale stejně zaplatíš, alespoň já to tak pochopil

"SERVISNÍ POPLATEK Po Úspěšném skončení Nabídky vzniká Provozovateli vůči Prodejci nebo Kupujícímu nárok na servisní poplatek ve výši a za podmínek uvedených v „Sazebníku poplatků“, 🙄 a to bez ohledu na to, zda bude kupní smlouva mezi Uživateli platně uzavřena 😲 či zda Uživatelé splní povinnosti z kupní smlouvy vyplývající."

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Petr3

Uživatel
#5776 - 26. 9. 2024, 18:43

Ten, kdo má prsty v těchto neustálých změnách na Aukru, je podle mě vážně psychicky nemocný.

martinvon

Uživatel
#5777 - 26. 9. 2024, 18:45

21.9. jsem vyhrál a platil aukci a žádný poplatek tam nebyl, jen "Aukro ochrana kupujících" za 17kč

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

numismat

Moderátor
#5778 - 26. 9. 2024, 18:50
Neprodáš, ale stejně zaplatíš, alespoň já to tak pochopil "SERVISNÍ POPLATEK Po Úspěšném skončení Nabídky vzniká Provozovateli vůči Prodejci nebo Kupujícímu nárok na servisní poplatek ve výši a za podmínek uvedených v „Sazebníku poplatků“, 🙄 a to bez ohledu na to, zda bude kupní smlouva mezi Uživateli platně uzavřena 😲 či zda Uživatelé splní povinnosti z kupní smlouvy vyplývající."

Ano, vypadá to tak, pochopil jsem to stejně. Ale v sazebniku poplatku je nadale odstavec 6.1 VRÁCENÍ SERVISNÍCH POPLATKŮ, ktery odkazuje na napovedu
https://aukro.cz/kontakt/prodej-poplatky-faktura/vraceni-provize-z-neuskutecneneho-obchodu
Takze opet naprosto nejasne, co plati.

numismat

Moderátor
#5779 - 26. 9. 2024, 18:58
21.9. jsem vyhrál a platil aukci a žádný poplatek tam nebyl, jen "Aukro ochrana kupujících" za 17kč

Ano, to odpovida hypoteze "bud ochrana nebo servisni poplatek" - kdybys nezaplatil ochranu, zaplatis sevisni.
Servisní poplatek je připočítán k nákupu v případě, že si nezvolíte Aukro ochranu kupujících.
Odporuje to ovsem vyroku
Kupující nebude mít možnost vybrat si Ochranu kupujících

Navic je to asi jeste komplikovane prechodnym obdobim, ve kterem dobihaji nabidky vystavene za predchozich podminek.

pooh

Uživatel
#5780 - 26. 9. 2024, 19:38

Takže ti šmějdi s více účty, kteří šroubují ceny nahoru, pokaždé zaplatí 19 Kč? No něco pozitivního na tom bude 🙂

ceel@centrum.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.