Moderátoři: smith

numismat

Moderátor
#5781 - 26. 9. 2024, 19:39

Tak je to asi jasne:
nabízejí ochranu kupujícího téměř ve výši poštovného a pokud to odmítnete, tak účtují servisní poplatek.
Viz recenze
https://obchody.heureka.cz/aukro-cz/recenze/

numismat

Moderátor
#5782 - 26. 9. 2024, 19:51
Takže ti šmějdi s více účty, kteří šroubují ceny nahoru, pokaždé zaplatí 19 Kč? No něco pozitivního na tom bude 🙂

Tak aspon nejake plus 🙂

numismat

Moderátor
#5783 - 26. 9. 2024, 19:51

FB:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

martinvon

Uživatel
#5784 - 26. 9. 2024, 20:42
Ano, to odpovida hypoteze "bud ochrana nebo servisni poplatek" - kdybys nezaplatil ochranu, zaplatis sevisni. Servisní poplatek je připočítán k nákupu v případě, že si nezvolíte Aukro ochranu kupujících. Odporuje to ovsem vyroku Kupující nebude mít možnost vybrat si Ochranu kupujících ...

Ten poplatek ti ve vyúčtování vrátí, alespoň mě ji vrátili, když jsem prodával.
Možnost výběru Ochrany kupujících zrušili a je součástí každáho obchodu povinně.
Ve všech doíhajících aukcích to upravili

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

martinvon

Uživatel
#5785 - 26. 9. 2024, 21:01
FB: Obrázky: ...

Tak to jsem opravdu nevěděl, že bezhotovostní platba je tak náročná na personál, že musí dojít na poplatky. To mi připomíná Českou spořitelnu, které jsem platil za každou příchozí a odchozí platbu ještě po roce 2010 a došlo to tak daleko, že jsem účet po 35letech zrušil, tak mě měli rádi 😁 😁

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

OtravnyKomar

Uživatel
#5786 - 26. 9. 2024, 23:22

No, myslím že za chvíli půjde hodně lidí směr ebay/Allegro. Oni zase takový monopol nejsou. Ti velcí prodejci se s aukrem znají, mají podstatně lepší podmínky a i nevrácení provize(provozního poplatků) se jich týkat nebude. Jen pokud by došlo k většímu odlivu prodejců přetáhne to i velkou část zákazníků a tím na to doplatí i velcí prodejci. Ti kdo nechápou že cesta k většímu výdělku nevede přes zdražování ale přes expanzi jsou předem odsouzeni k propadu.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#5787 - 26. 9. 2024, 23:25

Martinvon, máš pravdu, tohle je jen pohádka pro zdražení automatizované služby ktera celá funguje bez obsluhy. Která je zapotřebí maximálně k údržbě, inovacím a minimální péči o zákazníka která přichází jen v případě problému... Teď Poláci spokli CZC, příště to může být Aukro

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

martinvon

Uživatel
#5788 - 26. 9. 2024, 23:54
Martinvon, máš pravdu, tohle je jen pohádka pro zdražení automatizované služby ktera celá funguje bez obsluhy. Která je zapotřebí maximálně k údržbě, inovacím a minimální péči o zákazníka která přichází jen v případě problému... Teď Poláci spokli CZC, příště to může být Aukro

Není to tak dlouho (cca 10-15 let), co bylo Aukro to co, se roztahovalo do Polska a tam tenkrát (asi založilo) Alegro stejný system jako tady Áčko. Počkáme pár týdnů a možná budeme platit ještě víc. Už si to moc nepamatuji, pak jsem tady dlouho nebyl.
Alegro se oklepalo a teď vyráží tvrdě do boje, možná to přijde. Asi chtějí posledním cukáním nohy vydělat co nejvíce.

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

valhubert

Uživatel
#5789 - 27. 9. 2024, 09:23

Tak v pondělí jsem na vydražil medaili a připočítali mně 500 kč - končím s aukrem

numismat

Moderátor
#5790 - 27. 9. 2024, 11:24
Tak v pondělí jsem na vydražil medaili a připočítali mně 500 kč - končím s aukrem

Tak tohle se aukru zrejme nepovedlo. Kupujici by mel vedet predem, ze bude platit prirazku a jak velkou. Tahle informace se mela vcas dostat ke vsem uzivatelum. Jenze aukro ji "z taktickych duvodu" potlacilo a v podstate utajilo, takze ted je to pro kazdeho kupujiciho neprijemne prekvapeni.
Nekteri skonci s nakupy, dalsi se budou snazit poplatek obejit a domluvit se s prodejcem primo. Nastane spousta zbytecne komunikace kolem toho, jak uz tady zminoval kolega.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.