Moderátoři: smith

bertik-b1

Uživatel
#5791 - 27. 9. 2024, 12:31

příplatek 500kč lze zrušit. povedlo se mi to.

martinvon

Uživatel
#5792 - 27. 9. 2024, 14:30
Tak v pondělí jsem na vydražil medaili a připočítali mně 500 kč - končím s aukrem

a zaco byl ten poplatek, za nákup?

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

tul-uk

Uživatel
#5793 - 27. 9. 2024, 15:23

Aukro se skutečně zbláznilo. Prvním nesmyslem je to, že když jsem vydražil 15 položek po 3 korunách s poštovným 27 korun (posláno v jedné obálce) vypočetl jejich automat poštovné na 405 korun a nešlo to změnit. K tomu tam naskočila ochrana a tak jsem to poslal rovnou na účet prodejce, v tomto případě jsem ho měl uložený z dřívějška. Dnes při psaní vzkazu to brání vložení mailové adresy, vymazali z údajů telefon a číslo účtu prodejce. Vůbec na hlavu postavené je, když koupím něco od někoho z Prahy a domluvím se s ním, že si to předáme na Barče, zajedu tam a z ručky do ručky. Proč bych to měl platit přes Aukro účet?
Za vším hledej Ministerstvo financí. Aukro má za úkol ukládat údaje o tom, za kolik korun jste prodali a to předávat finančáku kvůli daním. Ty jejich lži o snaze zkvalitnit služby ať si strčí za klobouk.
Zkrátka dělají vše pro to, aby se jim sběratelé vyhnuli do polí.

OtravnyKomar

Uživatel
#5794 - 27. 9. 2024, 21:34

ted jsem si to cele prelouskal. Tedy vazne kupujici plati za kazdy nakup poplatek... To je opravdu navrat do 90 let a milenia kdy se platilo i za prijimani plateb, kontroli zustatku na ucte a podobny absurdity jak tady psal Martin. A to ze se nebude vracet provize za nedokonceny obchod i kdyz poplatek za vystaveni, propagaci se ani tak nevracel je dalsi absurdita. Dam priklad, nekdo chce prodat par dukatu ktery si kupoval jako investici a sbirku. Nekdo jich par koupi ale rozmysli si ze nechce vsechno a treba dva bude chtit stornovat. Zamerne uvadim tyhle pocty protoze presne tahle situace se nedavno stala znamemu. A nastane konflikt mezi prodavajicim a kupujicim. Kdy prodavajici bude od kupujiciho pozadovat (nebo ja bych pozadoval) uhradu poplatku za zmarenou aukci ktery muzou byt az 7999,-/ks Ale kdyz to kupujici nezaplati, prodavajici to stejne aukru bude muset uhradit. Muze se zdat ze vyhoda je ze si lidi nebudou sponovat ceny, to je asi fakt ale ja myslim ze se proste jen zacne objevovat vic nabidek kup ted a zaroven s tim ubyde moznost si i sem tam dobrou prehlednutou vec koupit za dobrou cenu a v konecnem dusledku to povede k mensi pestrosti nabizeneho materialu. Prodeje se budou vic rozmelnovat na FB, Sbazar a dalsi portaly a cesty jak svoje mince prodat... No jsou to jen me domenky a jen cas ukaze kudy kam to povede. Mozna je na case aby nastoupil novy modernejsi typ onlinetrziste. Stejne jako dnes funguji fintechove sluzby pro uzivatele temer zdarma, profitujici z moznosti nakupu investicnich produktu, zahranicnich plateb, premiovych planu a podobne. Za me je tohle technicky i ekonomicky velky krok zpet a myslim ze se jen aukro snazi dohnat blahove trzby z doby kovidoveho silenstvi ktere jim momentalni ochlazeni trhu uz neprinasi.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

tul-uk

Uživatel
#5795 - 28. 9. 2024, 09:51

Konečně jsem pochopil jejich Ochranu kupujícího.
Za položku jsem zaplatil prodejci přes Aukro účet 5.9.2024. Poté jsem odeslal na jeho stránku postupně tři upomínky a on nereagoval. Tak jsem poslal dotaz na Aukro, jestli mu dali zprávu o tom, že jsem jim poslal peníze na účet.
Jejich odpověď:
Dobrý den, pane xxxxxxx, děkujeme za Vaši zprávu.
Jelikož jste se při dokončení Vaší transakce rozhodl nevyužít možnost Aukro ochrany kupujících, upozorňujeme, že naše zákaznická péče nebude schopna poskytnout podporu v případě vzniklých sporů s prodejcem. Tato služba je k dispozici pouze uživatelům, kteří si vyberou Aukro ochranu kupujících, což jim umožňuje v případě potřeby pozastavit transakci a získat naši plnou podporu v řešení jakýchkoliv problémů.
Protože jste si nezvolil Ochranu kupujícího, platba byla ihned odeslána prodejci.
Pokud byl Váš nákup učiněn u prodejce-podnikatele, lze do 14 dní od obdržení zboží podat odstoupení od kupní smlouvy. Více informací naleznete v profilu daného prodejce.
Prodejce jsme i za těchto okolností vyzvali k dokončení obchodu. Pokud Vám zboží nezašle během následujících 3 dnů nebo se nedohodnete na jiném řešení situace, opět nám prosím napište, abychom mohli nedokončený obchod zaevidovat.

Pro Vaše budoucí nákupy Vám rádi doporučíme využití Aukro ochrany kupujících. Tato volba Vám poskytne větší jistotu a bezpečnost, umožňuje aktivní zásah naší zákaznické podpory a zvyšuje Vaši ochranu při nákupu.

Takže změna, dříve pokud jsem poukázal platbu na Aukro účet, dali vědět prodávajícímu, že jsem zaplatil a počkali (zdarma) až jsem jim potvrdil, že zásilka došla bez problémů.
V popsaném případu poslali peníze prodejci rovnou. Proč jsem nemohl zaplatit rovnou na jeho účet? Ministerstvo financí chce mít kontrolu, zda platíme daně. Prosím, v případě obchodů v řádu tisíců a více OK. Ale proč totéž u sběratelů obchodujících v řádu do 100 korun za měsíc? Včera mi prodejce odepsal, že byl nemocný. Spíš věřím tomu, že pomohla výzva od Aukra k dokončení obchodu. Zařadil jsem si ho mezi nespolehlivé.
Dalším problémem je udělování negativů. Pokud bych mu udělil negativ, něco si vymyslí a dá mi ho rovněž. A ten mi nikdo už nesmaže a nebude zjišťovat proč jsem ho dostal.

Kocwara

Uživatel
#5796 - 28. 9. 2024, 10:12

Sr..t na Aukro. Jen chrání podvodníky, důležité jsou přece provize.

Konzultace a poradenství v oboru frenologie.

Guldiner

Moderátor
#5797 - 28. 9. 2024, 10:14
Sr..t na Aukro. Jen chrání podvodníky, důležité jsou přece provize.

Přesně tak...👍

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

OtravnyKomar

Uživatel
#5798 - 28. 9. 2024, 12:10

Tul-uk, nechápu co se stalo ale tohle chování je naprosto přehnaný, jako že nezaplatis si za to že u nás nakupujes nebudeme s tebou řešit případný potíže? Tvl takový přístup nemají ani čínský eshopy(nákupní galerie) úplně se zbláznili, právo na odstupu od kupní smlouvy myslím si máš ze zákona na každý online nákup v četne bazaru a jiných prodejů od soukromých osob, žádný takový jen od podnikatelského účtu. Stejně tak na právo reklamaci a záruční lhůtu na závady neudany, neodpovídající době užívání atp..... Myslím chtělo by to Aukro hromadně zavalit emaily a stížnostmi aby k tomu měli zpětnou vazbu. Bez té se nic nezmění.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

rst

Uživatel
#5799 - 28. 9. 2024, 15:41

Přesně tak, doufám, že zafunguje Lafferova křivka a Áčko zapláče.

valhubert

Uživatel
#5800 - 28. 9. 2024, 18:04

valhubert napsal
Tak v pondělí jsem na vydražil medaili a připočítali mně 500 kč - končím s aukrem

a zaco byl ten poplatek, za nákup?


Vydražil jsem medaili za 12.700 kč a k ceně mi najednou byla připočítána částka 500 kč. Možná řeknete, že to je banalita, ale ZA CO?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.