Moderátoři: smith

numismat

Moderátor
#5821 - 2. 10. 2024, 19:42
😁 😁 😁 Dole na výpisu je vidět cifru 17kč v jednom řádku do plusu a hned v následujícím je to 17kč minus. Na jiné stránce detailního vypisu je takto i částka 52kč do plusu a další řádek do mínusu. Dohromady 17+52 =69 Napsal jsem blbě tu částku mělo být 52kč, omlouvám se

Tak jo, ted uz Ti rozumim 🙂

martinvon

Uživatel
#5822 - 2. 10. 2024, 19:57

Už jsem na to přišel, jedná se o poplatek který se mi přičetl po nákupu s použitím aukro ochrany.
Ale teď nerozumím poslednímu výpisu, Koupil jsem blbost za 50kč a zaplatil 8kč za ochranu, ale najednou jsem si ve výpisu všiml příchozí platby +8
Asi už to začínám chápat.
Za vším bude lenost udělat pořádné vyúčtování.
V řádku příchozí platby budou všechna zelená čísla z detailního výpisu sečteny, ale mínusové položky jsou rozepsány každá zvlášť

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

numismat

Moderátor
#5823 - 2. 10. 2024, 19:57
😁 😁 😁 Dole na výpisu je vidět cifru 17kč v jednom řádku do plusu a hned v následujícím je to 17kč minus. Na jiné stránce detailního vypisu je takto i částka 52kč do plusu a další řádek do mínusu. Dohromady 17+52 =69 Napsal jsem blbě tu částku mělo být 52kč, omlouvám se

Tak jestli je to v souctu nula, tak bych to neresil, stejne na to nikdo z Aukra smysluplne neodpovi.

martinvon

Uživatel
#5824 - 2. 10. 2024, 20:04
Tak jestli je to v souctu nula, tak bych to neresil, stejne na to nikdo z Aukra smysluplne neodpovi.

Ta nula mě napadla až podle toho nového výpisu.
Stejně mě zajímá jak na to odpoví robot 😁

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

MrGuttenberg

Uživatel
#5825 - 3. 10. 2024, 15:23

Aukro bohužel neinovuje tak jak by se správně mělo. Dle mě trpí na nedostatek kvalitního personálu. Neexistující online podpora je jen třešinka na dortu. Letos dokonce objevili sociální sítě (pravděpodobně míří na mladou klientelu a mladé investory), kde se ptají lidí kolik by dali za onen předmět nebo zda by ho vyměnili za svůj mobil. Příklad z jednoho videa kde se slečna ptá kolemjdoucího zda by vyměnil kartičku s pokémonem, pán řekl, že né. Ona, že právě udělal velkou chybu, protože se prodává za 49.990 Kč KUP TEĎ - podotýkám Kup Teď, čili naprosto irelevantní částka, která se nemusí blížit a pravděpodobně vůbec neblíží realitě. Celkově jde vidět, že ten budget na ty sociální sítě je prakticky nulový. Natáčeno na levné mobily, žádná postprodukce, bez kvality. Což je u firmy jako je Aukro prostě úsměvné.

tul-uk

Uživatel
#5826 - 4. 10. 2024, 10:25

Další věc, co mě překvapila. Když jsem sepisoval nabídku, vše šlo hladce až do chvíle, když jsem zrušil políčko, že chci platit bezpečně přes Aukro. V nabídce pod tím zůstaly pouze tyto možnosti jak položku za korunu (otisk výplatního stroje) odeslat: Balíkovna, Zásilkovna, CPS na dobírku a Cenný balík na dobírku + osobní převzetí. Předpokládám, že se najde spousta zákazníků, kteří kvůli položce za korunu si položku zajedou vyzvednout přes celou republiku případně vysolit pálku za zásilkovnu a už vůbec, poslal někdo z vás věc za korunu na dobírku v CPS? . Tak jsem připsal do popisu že Aukru má nějakou poruchu a tak uvádím, že poštovné je 27 korun. Silně to připomíná šaškárnu v Maxově. Až na to, že pokud budou takto pokračovat, část jejich klientů tam skončí. Už je na čase, aby vznikla nějaká smysluplná konkurence.

numismat

Moderátor
#5827 - 4. 10. 2024, 11:55

tul-uk: Tak logika Aukra je asi jasna. Platba pres Aukro jim umozni uctovat kupujicimu "servisni poplatek" za platbu. Proto nově neumoznuji platbu primo na ucet prodejce. Servisni poplatek neuctuji pouze u dobirek a osobniho predani, protoze v techto pripadech platba nejde pres Aukro.
Na druhou stranu z platby pres Aukro nemusite mit obavy, Aukro platbu preposila na ucet prodejce bez zbytecneho zdrzeni, takze muzete zasilku odeslat az po obdrzeni platby, tak jako dosud. Jen se nedivte, ze Aukro si strhne provizi primo z platby - a posle Vam tedy nizsi castku.

OtravnyKomar

Uživatel
#5828 - 4. 10. 2024, 13:21

No, bez zbytečných zdrzeni. Zrovna tam píšou že mají problémy s Fio a platby můžou chodit do dvou prac. dní. za mě nesympatický průtah. Kdy mě včera lidi psali že zaplatili, dnes Aukro psalo že přijalo platbu, rovnou je u nabídek platba odeslána prodejci ale na účtu nic. Takže peníze až v pondělí/úterý z položek prodaných ve čtvrtek. Ne že by mi to nějak trhali nehty na prstech. Ale ve výsledku 3-4 prac dny od zaplacení kupujícím.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

numismat

Moderátor
#5829 - 4. 10. 2024, 13:46
No, bez zbytečných zdrzeni. Zrovna tam píšou že mají problémy s Fio a platby můžou chodit do dvou prac. dní. za mě nesympatický průtah. Kdy mě včera lidi psali že zaplatili, dnes Aukro psalo že přijalo platbu, rovnou je u nabídek platba odeslána prodejci ale na účtu nic. Takže peníze až v pondělí/úterý z položek prodaných ve čtvrtek. Ne že by mi to nějak trhali nehty na prstech. Ale ve výsledku 3-4 prac dny od zaplacení kupujícím.

Me to taky netesi, ale co nadelame. Prodejci budou cekat na platbu dele a kupujici na zbozi taky.

numismat

Moderátor
#5830 - 4. 10. 2024, 16:55

Tak jsem si u jednoho nakupu vyzkousel vyplnit Formular platby a dopravy.
Jsou tedy 2 moznosti: kupujici bud zaplati Aukro ochranu, nebo se ji muze vzdat, ale pak mu "jako odvetu" Aukro nauctuje servisni poplatek. Aukro si tedy prijde na sve tak jako tak.
Servisni poplatek je procentualne nizsi a maximum je 19 Kc. Pokud tedy duverujete prodejci, tak zejmena u vyssich castek je levnejsi vzdat se ochrany a zaplatit jen servisni poplatek.
Nebo se domluvit s prodejcem a zaplatit primo na jeho ucet.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.