Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

solmyr

Uživatel
#1181 - 30. 10. 2014, 10:07

Zdravím,

těžko odsuzovat pochybné nákupy na Aukru nebo jinde, pokud člověk nemá potřebné znalosti a nedokáže padělek odhalit. Samozřejmě podivně levně nabízené kousky jsou vždycky podezřelé, ale ani přiměřeně oceněná známka není na druhou stranu automaticky pravá. Pokud si člověk sám neosahá/neprohlédne dostatek padělků, tak to prostě nepozná. A čím více jich uvidí, tím spíš nebo dřív padělek pozná. Je potom fajn mít možnost známku reklamovat a chtít peníze zpátky, slušný prodejce to akceptuje a vezme ji zpátky (a je jedno jestli to je kamenný obchod, stolkař nebo aukrař). Sám jsem na Aukru už reklamoval a měl jsem možná štěstí, prodejce vzal známky zpátky a stálo mě to jen poštovné.

Pavel_III

Moderátor
#1182 - 30. 10. 2014, 11:52
Teď mě tak napadlo - nikdy jsem přetisky PČ 1919 moc nemusel ze známých důvodů, které tady nechci replikovat. Navíc je to zaneřáděné hromadou padělků. Nadruhou stranu, když se člověk vyhne všem áčkům a neznámým prodejcům na burzách a podobně a bude nakupovat jen u zavedených obchodníků, nesníží se tím procento pravděpodobnosti koupi padělku rapidně dolů? Samozřejmě ostražitý musí být člověk vždycky, ale nezatracujeme z velké části PČ 1919 jen díky naivitě jak vlastní, tak ostatních neopatrných sběratelů? Za předpokladu, že se nebudeme bavit o těch nejdražších položkách.

Copak PČ 1919, ale takové přetisky na maďarských známkách!! 😁

doddie

Moderátor
#1183 - 30. 10. 2014, 13:23

Riešenie je jednoduché, netreba zbierať PČS 1919 a vrážať do toho kvantum peňazí. Myslím si, že na trhu začína vládnuť voči tomuto vydaniu apatia a nedôvera. Stačí sa len pozrieť koľko takéhoto materiálu ponúkajú aukcie a o obchodníkoch už ani nehovoriac...

Ale v podstate je to osobná vec každého zberateľa, čo, prečo a zakoľko nakupuje a zbiera...

doddie

Moderátor
#1184 - 30. 10. 2014, 13:39

A ešte niečo. Aká je záruka, že sa človek dokáže vyhnúť zakúpenia falošných PŠ 1919, keď u niektorých uznávaných a známych predajcov hocikedy vidím predávať také primitívne fazifikáty iných známok ČSR I. že mi nad tým rozum zastáva. Bežne si môžete kúpiť známky s obstrihanou perforáciou (dokonca aj overené) deklarované ako známky nevydané, známky s odstránenými červenými pečiatkami a dotatočne naneseným lepom deklarované ako **. Chemicky upravené známky deklarované ako ZT či dodatočne vyrobené celistvosti kde je evidentný zámer zarobiť a pod.

Raz veľmi dávno sa mi stalo, že ma jeden kolega upozornil na jeden telegram so skautskými známkami a povedal. Tlačivo na telegram je pôvodný, páska s textom je pôvodná, pečiatka je pôvodná, známky sú pravé a celé je to falzum... K tomu už asi niet čo dodať.

babygulka

Moderátor
#1185 - 30. 10. 2014, 15:58

vsetko je prave ale vyrobene zo vsetkeho praveho :-)

doddie

Moderátor
#1186 - 30. 10. 2014, 18:23

Presne tak, všetko bolo pravé, ale ako celok, telegram so známkami to bolo dodatočne poskladané, čiže ako celistvosť to bol falzifikát... Dokonca to bolo aj overené jedným znalcom a podľa predajcu bolo na to možné na požiadanie vystaviť atest...

No čo k tomu dodať...

vinn

Uživatel
#1188 - 10. 1. 2015, 14:31

haha, ten se povedl. Hlavne ten doprovodny text pod tim 😁


moje stránky k tématice Hradčan:

http://www.hradcany-stamps.com/

Pavel_III

Moderátor
#1189 - 10. 1. 2015, 23:05

Asi jsem dnes mimořádně nechápavý - co je tak kromobyčejně pozoruhodného na slovu "PRESIDENTU"?

vinn

Uživatel
#1190 - 11. 1. 2015, 11:38

Ta formulace "Doufam že jste foto pozorně prohledli. Proto berte vzhled a stav jak je to na foto. A ted doufam všimli jste si?" Pripada mi to jako ve skole...


moje stránky k tématice Hradčan:

http://www.hradcany-stamps.com/

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.