Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

Joops17

Uživatel
#1231 - 5. 10. 2015, 20:21

Tak nakone 30301.- ... mám pocit, že si někdo koupil knížku tak za 23.000.- a 7000 za známky.... celkem smutné.....

otavel

Uživatel
#1232 - 5. 10. 2015, 21:22

Myslím, že ty známky v podobné kvalitě by se daly na ebay pořídit i za 4 tisíce. Navíc jsem si téměř stoprocentně jist, že druhý a třetí přihazující jsou nicky prodejce, pěkná prasárna od něj. Očekávám ale, že výherce pak bude předmět reklamovat, až zjistí, co nakoupil.

Jaa-chym

Uživatel
#1233 - 5. 10. 2015, 22:26

Mám strach, že s reklamací neuspěje... na fotkách je vše dost jasné. Maximálně může namítat, že netušil, že se jedná o scany z knihy, neboť tím pádem se jedná o porušení autorských práv (kniha z 2003)... jinak k ceně známek se nebudu vyjadřovat, neboť toto nedělám, vím, že trojúhelníky jsou oblíbenou klasikou , ale už některé ty střihy by mě odradily.. ev nemůže mít některá se známek vadu, zvyšující cenu?

otavel

Uživatel
#1234 - 5. 10. 2015, 23:39

Moc se v tom nevyznám, ale prodejce je podnikatel a ještě aukro+, tak předpokládám, že od kupní smlouvy kupující odstoupit může. Ale jak píšu, mé znalosti jsou omezené.
Známky jsem moc nezkoumal a ani na to nemám znalosti, ale tipl bych si, že tam žádná vada zvyšující hodnotu není. Má představa je, že solidní prodejce by při tak přemrštěné ceně pro jistotu dopsal do aukce upozornění na to, co je a co není kniha. Navíc 5 minut před koncem aukce zrušil někomu příhoz, čímž cena na pár minut spadla na 7000, aby pak vzápětí přihodil svými nicky a navýšil na víc jak 30 tisíc. Znovu píšu, prasárna. Tomu zrušenému přihazujícímu nejspíš došlo, že se nejedná o známky. Nedivil bych se, kdyby to prodejce věděl dříve a schválně čekal na konec aukce se zrušením příhozu.
Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem je našel:
Druhý nick je tento http://aukro.cz/show_user.php?uid=23366658
Třetí tento http://aukro.cz/show_user.php?uid=22657047
Je zajímavé porovnat, kdy byly oba nicky založené a porovnat s prodejcovým. Třetí nick týden před prodejcovým v roce 2011. Druhý tři měsíce poté. To nebude náhoda.

Jaa-chym

Uživatel
#1235 - 6. 10. 2015, 10:27

To je dost divné. Ještě by mě zajímal ten nick, který příhoz zrušil - je možné, že je taky prodejcův, aby zjistil, na kolik je nastaveno maximum, pak zrušil příhoz (je podezřelé, že by jen tak zrušil někomu příhoz s odůvodněním "žádost kupujícího - není schopen zaplatit") a pak ze svých zbylých (dalších) účtů dal 2 příhozy, aby to trochu vypadalo. Asi hodím dotaz na Aukro.
P.S. - seš dobrej Colombo🙂

shareman

Uživatel
#1236 - 6. 10. 2015, 12:09

Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale kto si fakt myslel, že za 30.000 Kč kupuje komplet zbierku "Lady Hope" tak sa asi zbláznil.
Stačí si pozrieť za koľko sa jednotlivé položky naozaj predali.
od 20000 do 20429 sú výsledky pre Lady Hope:
http://www.davidfeldman.com/wp-content/uploads/2014/03/PR_035.pdf

otavel

Uživatel
#1237 - 6. 10. 2015, 14:51

Myslím, že ten zrušený nick prodejcův určitě nebyl, takhle vysoko by nic nezjišťoval, samotného ho cena jistě překvapila, ve známkách se podle mě vyzná. Navíc příhozy ruší jen opravdu výjimečně. Nejspíš kvůli malému počtu hodnocení a vysoké částce se ho zeptal, jestli může zaplatit a pak jeho příhoz zrušil. Otázka je, jak dlouho to věděl. Konečný výherce byl předtím druhý, tak mohl být v klidu. Takhle nedostal šanci vůbec zareagovat na to, že je najednou opět první. Nicky jsem našel tak, že jsem koukal na prodejcovy udělené komentáře odzadu, byly poměrně na začátku, zas tolik času mi to nezabralo. Ovšem je i možný, že výherce si nic nespletl a těch osm známek a knížka mu za tu cenu opravdu stojí, ale moc se mi to nezdá.

otavel

Uživatel
#1238 - 6. 10. 2015, 15:03

To je jasný, že kdyby to nebyla knížka, tak ta cena by byla obrovská. Ale my nevíme, kolik měl výherce přihozeno, jak levně chtěl nakoupit a jak hodně známkám rozumí. Známky na těch fotkách z knihy vypadají nezvykle reálně, plus ta cena a taky že se prodejce namáhal nafotit všechny stránky z knihy, což není úplně obvyklé a může to mást, to vše mě vede k tomu, že se výherce mohl splést.

Jaa-chym

Uživatel
#1239 - 6. 10. 2015, 16:36

Já ani tak neřeším, že je někdo taký trouba a myslí si, že kupuje všechny ty rarity a v podstatě ani to, jako těch 8 známek s knížkou má reálnou cenu. Spíš mě se.. ta levota od centrály s navyšováním, díky dalším účtům. To je fakt prasárna, jak napsal otavel, kupujícímu to prodražil 5x. Poslal sem podnět na AUkro, popsal jim situaci a překvapivě mi celkem pomptně odpověděli, že se případem budou zabývat. Tak uvidíme.

smith

Moderátor
#1240 - 6. 10. 2015, 16:42
Já ani tak neřeším, že je někdo taký trouba a myslí si, že kupuje všechny ty rarity a v podstatě ani to, jako těch 8 známek s knížkou má reálnou cenu. Spíš mě se.. ta levota od centrály s navyšováním, díky dalším účtům. To je fakt prasárna, jak napsal otavel, kupujícímu to prodražil 5x. Poslal sem podnět na AUkro, popsal jim situaci a překvapivě mi celkem pomptně odpověděli, že se případem budou zabývat. Tak uvidíme.

To si dostal odpoveď od automatu. Podľa mňa to nikto ešte ani nečítal.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.