Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

Jaa-chym

Uživatel
#1241 - 6. 10. 2015, 16:56

čeče asi ne, shodou náhod jsem dnes řešil ještě jednu stížnost (vrácení provize, jeden idiot mi nezaplatil "bo sa mu to neoplati") a přišly mi jak potvrzení, tak vlastní odpovědi. K výše uvedenému toto:

Dobrý den pane .....,

děkuji, že jste se na nás obrátil.

Máte pravdu, používání spřízněných účtů (které patří osobám, které spolu žijí, pracují nebo používají jeden počítač) pro navyšování kupní ceny zboží je v rozporu s obchodními podmínkami Aukra.

Jednání prodejce a uživatelů přihazujících ve Vámi uvedené aukci prověříme a pokud zjistíme, že došlo k porušení obchodních podmínek, podnikneme patřičné kroky k tomu, aby se situace již neopakovala.

S přáním hezkého dne

Jaa-chym

Uživatel
#1242 - 6. 10. 2015, 17:00

oprava: potvrzení přišlA.

raje

Uživatel
#1243 - 6. 10. 2015, 17:02

To pak zavání
§ 209, Trestní zákoník - č. 40/2009 Sb.

Podvod

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

m1234

Uživatel
#1244 - 6. 10. 2015, 18:08

Len mala poznamka.Kto je tu drzejši -ten čo preda znamky v cene 5 000Kč za 30 000Kč alebo ten čo si mysli že kupuje znamky v cene 25 000 000 za 30 000. 🙄

mamabc1234@gmail.com

Jaa-chym

Uživatel
#1245 - 6. 10. 2015, 18:17

Nepochybně ten první. Ten druhý je naivní, bláhový či hloupý. Což také nejsou záviděníhodné vlastnosti, ale pravidla Aukra na takové jedince holt nemyslí (však by to tam taky pak vypadalo jak na ostrově po epidemii moru)

m1234

Uživatel
#1246 - 6. 10. 2015, 19:01

Osobne si myslim že sa pri tomto obchode stretli dvaja hajzlici kde každy z nich chce ošklbat toho druheho.

mamabc1234@gmail.com

Jaa-chym

Uživatel
#1247 - 6. 10. 2015, 20:58

No to myslím, že srovnáváš nesrovnatelné. Je rozdíl, jestli se chce někdo obohatit manipulací s příhozy, nebo zhodnotit své znalosti. Nemluvím teď o této konkretní aukci - zaprvé kupující je dle mého názoru mimo a naopak prodávající ví. Ale obecně - když někdo vystaví aukci, o které nemá šajnu, třeba od koruny (řekněme album po dědovi, kde by opravdu něco bylo) a já to odhalím, přihodím a získám za VELMI výhodnou cenu, tak sem hajzlík? Nevím proč. Když něčemu nerozumím, tak si to nechám nějakým způsobem "ocenit" a neházím to hned na AUkro. A naopak když já investuji svůj čas a finance do tohoto koníčku a pak něčemu rozumím, nevidím důvod, proč toto nepřetavit pro nějaký "zisk". A to se vůbec nebavím o tom, že v dnešní době je Aukro tak sledované, že taková situace (kdy nýmand prodává hodnotnou položku za málo a nikdo si toho nevšimne) nastává stále vzácněji.

otavel

Uživatel
#1248 - 6. 10. 2015, 21:44

To jsem zvědav, jak aukro zareaguje, mají z něj obrovské provize, nejspíš nebude vůle cokoliv podniknout.
Zkoumal jsem ty dva nicky více, jak jsou propojené s jinými a jsem si zcela jist, že je nějak kontroluje prodejce. Ale oba mohou být klidně registrované na jiné jméno. Ten druhý se čtyřmi hodnoceními má jen komentáře od různých předešlých a budoucích nicků prodejce (čas od času nick oficiálně trochu pozmění), takže klidně může být neověřený, protože mu nikdy žádná zásilka nedojde, všechny výhry jsou fiktivní. Ten s více hodnoceními ověřený je, protože i prodává, tipl bych si, že čas od času prodá to, co si prodejce sám vyhrál, klidně to může být registrované na nějakého známého.

otavel

Uživatel
#1249 - 6. 10. 2015, 21:49

Jak někoho může napadnout, že výherce je hajzlík. Přihodil několik dní před koncem aukce, aukce byla s přednostním výpisem, takže ji vidělo mraky lidí a každý měl šanci, no mimo. Neznáme výši jeho příhozu, jeho znalosti, nic, to nemá ani cenu rozebírat. Pro mě by to bylo mimo, i kdyby přihodil v poslední vteřině a aukci skoro nikdo neviděl a výhodně nakoupil. Prostě normální aukce. Příliš čestný a poctivý pohled na situaci. Ještě mě napadlo, že v některých knihách o známkách bývá občas i pár skutečných známek a zbytek fotky, jestli si výhece jenom o části nemyslel, že je to pravé.

m1234

Uživatel
#1250 - 6. 10. 2015, 22:03

Jaa-chym zle si to vysvetluješ.Ak kupiš niečo za korunu a ma to cenu 1 000 korun tak je to tvoja šikovnost ale ak kupiš niečo čo ma cenu stovku za tisicku lebo si mysliš že to ma cenu stotisic to je pruser a nie šikovnost.Chcel som len povedat že aj kupujuci ma maslo na hlave a nevidim dovod ho lutovat.Že predavajuci je podvodnik to je jasne každemu.

mamabc1234@gmail.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.