Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

Jaa-chym

Uživatel
#1311 - 18. 3. 2016, 15:27

Bohužel, toto je na Aukru celkem běžná praxe a právě u centraaly je to známá věc... ale mám obavu, že kdyby to někdo nahlásil, bude se bránit, že měl stejných položek několik... a jenom použil stejnou fotku.

Frantig

Uživatel
#1312 - 18. 3. 2016, 18:16

Coz je zrovna u sbirek dost chaba vymluva, ale nakonec by to stejne skoncilo ochranou provizi Aukra...

Frantig

Uživatel
#1313 - 18. 3. 2016, 18:19

Drive bylo mozne si prihazujici "proklepnout" - od koho maji komentare, co kde koupili, ale potom co Aukro skrylo uzivatelska jmena z duvodu udajne "ochrany" kupujicich, tak chrani akorat takoveto vykuky

Evropa1

Uživatel
#1314 - 18. 3. 2016, 18:34

Ale nemá cenu řešit jednotlivosti, spíše si položit otázku. Je Aukro seriozní? A podle odpvědi se zařídit. Místo toho se zde řeší stále dokola stejné problémy. Pokud něčemu nevěřím, pak jdu pryč!!

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Frantig

Uživatel
#1315 - 19. 3. 2016, 09:24

Jenže kam? Myslíte, že na e-Bay nebo Delcampe se toto neděje?

Evropa1

Uživatel
#1316 - 19. 3. 2016, 09:47

A myslíte, že internetové aukce jsou jedinou možností?

Zde se pohybuje spousta začínajících sběratelů a myslíte, že internetové aukce jsou pro ně nejvhodnější možností nákupu, když nemají základní přehled, ani základní návyky?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Jaa-chym

Uživatel
#1317 - 19. 3. 2016, 11:10

Já myslím, že ano. Ne u drahých či exkluzivních položek, ale u běžného materiálu mě lepší alternativa nenapadá. Vás ano? Neexistující filatelistické kroužky? 80-letý soused se zásobníky plnými šuntu? Burzy s dvěma stolky probraných srač..??

Evropa1

Uživatel
#1318 - 19. 3. 2016, 11:27
Já myslím, že ano. Ne u drahých či exkluzivních položek, ale u běžného materiálu mě lepší alternativa nenapadá. Vás ano? Neexistující filatelistické kroužky? 80-letý soused se zásobníky plnými šuntu? Burzy s dvěma stolky probraných srač..??

Neexistují například obchody, kde se tento běžný materiál nechá kupovat na kila?
Pak každou známku mohu mít v ruce a to je zkušenost k nezaplacení.

A na větších burzách se nenacházejí známky pouze na dvou stolkách, navíc nenahraditelné jsou kontakty, kdy si mohu vyjednat potřebné věci atd.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Frantig

Uživatel
#1319 - 19. 3. 2016, 21:29

Souhlasím spíše s Jaa-chymem. Na burze u nás dostanete za tržní cenu dostanete možná tak Československo, Rakousko a Německo. Pokud chcete sbírat něco "exotičtějšího", stejně vám nezbyde nic jiného, než nakupovat na internetu. Ještě před internetovou érou jsem na burzách občas něco koupil, ale výběr byl minimání a ceny naprosto odtržené od reality

Evropa1

Uživatel
#1320 - 20. 3. 2016, 08:15

Frantig napsal/a:

Pokud chcete sbírat něco "exotičtějšího", stejně vám nezbyde nic jiného, než nakupovat na internetu.

Ale pokud berete internetové aukce jako jediné, pak musíte být srozuměn i s nástrahami, které z internetových aukcí tohoto druhu vyplývají. Prostě nějaká rizika sem patří, s tímto pocitem dražím a pak je naprosto zbytečná kritika.
Já nezbrojím proti internetovým aukcím z principu, protože tyto aukce pořádají i seriozní firmy, ale proti takovým, kde není záruka ochrany kupujících. Pokud se na stránkách Sběratele, v několika tématech, budou nespokojení sběratelé zabývat neseriozností konkrétních firem, pak se těchto aukcí nebudu účastnit.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.