Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

PetrPa

Uživatel
#1441 - 4. 8. 2017, 23:36

Příspěvek Aukra na Facebooku:

Než vám popřejeme hezký víkend, chceme vás ujistit, že i v tyto dny bude náš zákaznický servis odpovídat na vaše dotazy.
Sešlo se jich v reakci na nedostatky nového Aukra opravdu hodně. Proto kolegové ze zákaznického servisu reagují pomaleji, než jste zvyklí. Ale přijali jsme opatření, která by měla zrychlit odpovědi na vaše emaily. A navíc: průběžně aktualizujeme informace na blogu. I tam můžete rychle zjistit odpověď na svůj dotaz: http://bit.ly/noveAukroZlobi

otavel

Uživatel
#1442 - 6. 8. 2017, 13:04

Kdyby aukro nemělo na trhu prakticky monopol, tak by si takto neotestovanou věc vypustit nedovolilo, a proto mu to projde a vůbec nic se nestane. Tu nynější verzi programovali nějací hračičkové, kteří o prodeji či nákupech nic nevěděli, stejně tak nemají potuchy o rychlosti, jednoduchosti a přehlednosti. Pěkně je to vidět třeba na hodnocení prodejce, kdy se pomocí skriptu postupně naplňuje koláč, kolik má procent. Úplně zbytečně se tím zatěžuje procesor i oči. Stejně tak třeba historie příhozů. Když odmyslím to, jak je to graficky nepovedené, tak už třeba 6 příhozů zabírá celou výšku monitoru, musí se rolovat, a na další příhozy se musí dokonce kliknout. Prostě rychlost, jednoduchost a přehlednost úplně na posledním místě, přednost dostaly exhibice a pozlátko.

blazek007

Moderátor
#1443 - 6. 8. 2017, 13:15

Ale no tak, vždyť to není tak hrozné. Mě se třeba historie příhozů nezobrazuje, nemám s tím tedy problém. Spíše mě vadí že není možnost kliknutím obrázek zvětšit, a to je asi tak jediné co bych vytknul.

gorila

Uživatel
#1444 - 6. 8. 2017, 17:55

Jak jsem se koukala na střeva, v okamžiku kdy to začne využívbat více lidí, můžete očekávat výrazné zpomalení a přetížení serverů aukra.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

otavel

Uživatel
#1445 - 11. 8. 2017, 15:01

Podle ohlasu na facebooku na aukru stále panuje totální chaos. Zkoušel jsem něco vyhledávat, katastrofa. Ani třeba jednoduchý řazení podle počtu kupujích jim nefunguje, nechápu, podle čeho to teď řadí. Kam se podívám, nějaká nedotaženost, neschopnost, něco chybí nebo je něco navíc. Zaujalo mě jejich tvrzení, že se na celém aukru zobrazovaly maxima údajně jen v necelých 200 aukcích, což pak rychle opravili, s tím druhým souhlasím. Sám jsem v té době koukal náhodně asi na třicet aukcí v kategorii filatelie, různé období i prodejci, pak ještě dvě náhodné aukce v kategorii počítače s úplně stejným výsledkem, ve všech bez výjimky bylo vidět maximum nejvýše přihazujícího. Soudím, že se tedy ve skutečnosti jednalo o všechny aukce s přihazováním, ne o nějakých necelých 200. V těchto situacích je ale nejlepší zatloukat, zvlášť, když se to bude těžko dokazovat, to by se muselo spojit více lidí, zřejmě šlo někomu o krk, takže jim to nemám za zlé. Ovšem vypustit do světa takový nedodělaný polotovar a začít ho testovat až na uživatelích, a ještě se na blogu pochválit, ty maj teda odvahu :-)

oliver

Moderátor
#1446 - 11. 8. 2017, 21:27

dal jsem tomu cas, kdyz jsem videl, jaka vlna kritiky se na aukro snesla (nechtene jsem vyslechl i velmi stavnatou kritiku z ust tri lidi minuly vikend na jedne burze). ono vzdycky kazda novinka zpusobi nelibost, clovek si musi zvykat na jine veci a nasim narodnim sportem a naturou je na vsechno brblat. tak jsem si rikal, ze to tak hrozne nebude. veril jsem tomu jeste kdyz jsem si menil heslo - vse probehlo bez obtizi.

ale nakonec musim uznat, je to mizerie, je to spatne. napr. ja jsem zvykly po par dnech velmi rychle projet nabidky v sekcich, ktere mne zajimaji, obvykle u neceho zajimavejsiho jsem jen najel nad fotku, aby se mi ukazala nabidka se zvetsenou fotkou a moznost "sledovat" a vic s tim neztracim cas. po nejakem case pak predrazene veci proste ze sledovani vymazu (tj. vetsinu) a ani se z pocatku nezdrzuji podrobnym zkoumanim toho, co to je nebo neni (on si leckdy prodejce navymysli zbytecnych kecu).

ted kdyz najedu nad polozku, musim cekat jako pako, nez se probere a zobrazi (rozklikavat nekolik desitek nabidek opravdu neni v mych casovych moznostech). na "sledovat" musim kliknout 2x, nez se ukaze zelene "sledujete". fotka mrzke velikosti bez moznosti zvetseni je pak vec, co mne od nakupu odradi spolehlive.

a je mi uplne volne, zda mi nekdo bude vykladat, jaky mam mit a pouzivat prohlizec, ze to v necem jede a v necem ne. driv to jelo a ted to nejede. v beznych prohlizecich musi v dnesni dobe web takoveho formatu fungovat dokonale ve vsem.

jsem otraven. pokud se to nezlepsi, myslim, ze rychle ztratim trpelivost tam neco hledat.

btw. pokud je pravda, co zminujete v predchozich prispevcich (ze se ukazuji maximalni prihozy), nejlepsi dukaz je printscreen (vzdyt k tomu mate proboha na klavesnici tlacitko!), idealne od ruznych lidi. zatloukat takova tvrzeni, pokud k tomu doslo, je neprofesionalni, chybu muze udelat kazdy (tak at se k tomu nejak postavi), ale tolerovat aukru lhani neni potreba. jsem zvedav, jak se nove aukro postavi k podvodnikum a prodejcum falz apod. protoze v minulosti to moc profesionalni pristup nebyl.

mam pocit, ze proste precenili sve sily a podcenili ladeni celeho systemu (proste klasicka snaha setrit). chapu, ze to neni uplne trivialni vec, ale na strane druhe tim mohou velmi snadno prijit o znacnou radku kupujicih i prodavajicich. vetsine je totiz dneska ukradene, kdo a jak to provozuje, jestli polak, madar nebo cech, ale zda to dela co ma. to co nam naservirovali je vyblitek nejakeho samouka, ne profi portal, ktery svisti.

jako i v jinych vecech, od dalnic az po bankovni ci telekomunikacni sluzby, preslapujeme proste porad na miste a drzime se tradice a podprumernosti - klasicky setri se kde nema, mnoho povyku pro nic, fuserina a diletantstvi a oblbovani lidi.

otavel

Uživatel
#1447 - 11. 8. 2017, 22:36

Maxima přihazujících se zobrazovaly jen několik hodin, někdy večer to opravili, nevím přesně, kdy nové aukro spustili, zřejmě někdy ráno. Dva printscreeny takových příhozů jsou vidět zde ve vlákně na předchozí straně. Nebo třeba pod tímto odkazem, kde jsou i shrnuty některé další chyby, i když ve skutečnosti jich bylo a stále je mnohem víc:
http://www.vadne.cz/sluzby/nove-aukro-je-plne-chyb-a-nedostatku/
I na facebooku v té době na zobrazené maxima dost lidí poukazovalo, dost pochybuji, že by tolik lidí natrefilo zrovna na některé z těch necelých údajných 200 vadných aukcí, u kterých by kontrolovali příhozy, z mnoha a mnoha tisíc nezávadných aukcí, a ještě pak o nich psali na facebook, kdyby se jednalo jen o 200 aukcí. To je silně proti pravděpodobnosti, vlastně je to nemožné. Nemyslím si, že to kryjí nějak systémově, spíš se přikláním k tomu, že jedna nebo pár dalších zodpovědných osob si uvědomila, jakou udělali fatální chybu, tak reportovali nadřízeným něco jiného, aby nepřišli o zaměstnání.

otavel

Uživatel
#1448 - 11. 8. 2017, 22:40

Ještě bych dodal, že zřejmě těžší by bylo najít někoho, kdo v oné inkriminované době viděl nějakou aukci, kde maximum nebylo vidět, tedy nezávadnou aukci.

mischel13

Uživatel
#1449 - 12. 8. 2017, 01:12

Tady máte ukázku, kdy aukce skončila s cenou 10.340,- Kč. Ale druhý v pořadí měl limit 11.050,- Kč. Údajný vítěz měl limit 15.000,- Kč!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

otavel

Uživatel
#1450 - 12. 8. 2017, 11:51

Jestli ten obrázek nikdo neupravoval nebo jestli třeba v té době neměli ještě ošetřené to mínus u aukce a šel snížit příhoz pod aktuální cenu, tak je to zajímavá chyba, mnohem horší než jen odhalené maximum. Je divné, že aukce není nad maximem druhého přihazujícího.
Opět bych se vrátil k tém údajným vadným aukcím, jejich přesný údaj je 180. České aukro mělo podle nějakých statistik k 31.7. vystaveno 2.2 milionu aukcí. Dejme tomu že aukcí s příhozem bylo 100 tisíc. Takže každá 555 byla vadná. Už pravděpodobnost, že bych našel pouhou jednu vadnou je velmi malá, natož aby to byla každá, na kterou se podívám.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

65. výročí VŘSR a 60. výročí vzniku SSSR - čistá - č. 2561-2562

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR Česká republika 1993-2023, nezasklené (839 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR Česká republika 1993-2023, nezasklené (839 listů), papír 250gr.

Cena: 10068,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Ray Ferraro - 105

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Ray Ferraro - 105

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Miska na průsvitky WZ

Miska na průsvitky WZ

Cena: 129,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky - čistá - č. 2181

Den čs. poštovní známky - čistá - č. 2181

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Shromáždění za mír a život, proti jaderné válce, Praha 1983 - čistý - aršík - č. A2597

Shromáždění za mír a život, proti jaderné válce, Praha 1983 - čistý - aršík - č. A2597

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 538-541

NSR - čistá - č. 538-541

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1882

Rakousko - čistá - č. 1882

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1893

Rakousko - čistá - č. 1893

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Kufřík na hodinky pro 24 hodinek - SAFE 350

Kufřík na hodinky pro 24 hodinek - SAFE 350

Cena: 3225,- Kč

Přejít na eshop