Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

kolo101

Moderátor
#1541 - 6. 10. 2019, 19:33

souhlas s Blazek007: takto jsem postupoval i ja s tim, ze dotycny otocil. Alo to bylo v dobe,kdy se jeste komentare udilelyna obou stranach.
Jinak je to pekne svinstvo ...
Naposledy se mi to stalo - snad poprvne - na zahranicni aukci z VB. Ale s panem jsme se nakonec po mesici domluvili. Proste bych to nezaplatil, dostal bych negativ a jede se dal .... hodnoceni nejsou penize.

otavel

Uživatel
#1542 - 6. 10. 2019, 20:52

Taky si myslím, že v tomto případě jde jen o špatně nastavené poštovné, a to vzhledem k přiměřené ceně za obyčejný dopis. Bez sloučení poštovného by pak musel poslat např. 30 obyčejných dopisů s minimálním ziskem a spoustou práce. Většinou ti nesolidní prodejci, co se chtějí vyhnout placení poplatků aukru nebo se prostě jen snaží napálit kupujícího, už mají základní poštovné přemrštěné. Dopravu má špatně nastavenou poměrně hodně lidí a neví o tom, těžko jen podle nastavení vyvozovat, jestli poštovné prodejce slučuje nebo ne.
Kdyby to ale myslel vážně, pak bych postupoval podle popisu aukce. Jelikož takhle navýšené poštovné se vyskytuje zřídka a je blbost se kvůli pár takovým pokaždý ptát, jestli to myslí vážně, tak prodejce by měl mít přímo v popisu předmětu nepřehlédnutelně uvedeno, že neslučuje poštovné. V takovém případě bych se jen omluvil, vysvětlil, že jsem si toho nevšiml a nezaplatil. Když v popisu předmětu nic uvedeno mít nebude, pouze nastavenou dopravu, tam bych taky nezaplatil, ale navíc bych mu udělil za všechny aukce negativ. Aby se pak nenapálili další. Ve filatelii neslučování poštovného není tak časté, v jiných kategoriích je častější, většinou to zjistím právě přes negativní komentáře, že prodejce opravdu neslučuje, mívají negativů hodně právě kvůli tomu, pak prostě jen nenakupuju.

koldrex

Uživatel
#1543 - 6. 10. 2019, 22:10

me uz se to tez prave stalo,slo o dve stovky ,tak jsem zaplatil od te doby si to kontroluju a prodejce mel pouze castku za obyc dopis 25 a doporuceny 50,nic vic. diky vsem za radu. kontaktuji prodejce a pokusim se to vyresit kladne pro obe strany,ale v zadnem pripade 1300 kc za doporuceny dopis platit nebudu. to by mohl udelat kazdy z nas nauctovat si za kazdou jednotlivou znamku a to se mi nezda korektni.

numismat

Moderátor
#1544 - 6. 10. 2019, 22:16

to koldrex: jake ma prodejce hodnoceni (negativy, naklady na dopravu v hodnoceni)?

koldrex

Uživatel
#1545 - 6. 10. 2019, 22:40

vse ma v nejlepsim poradku ,zadny negativ na to si davam tez pozor,takze pevne verim ,ze cela tato situace je neumyslna.

numismat

Moderátor
#1546 - 6. 10. 2019, 23:01

Zrejme tedy jde opravdu jen o chybu v nastaveni nakladu na dopravu, prodejce by to mel ovsem ve vlastnim zajmu opravit.

oliver

Moderátor
#1547 - 6. 10. 2019, 23:37

myslim, ze toto se stane casem asi kazdemu. zatim jsem vzdy napsal do zpravy pro prodejce, aby upravil postovne tak, aby odpovidalo realnym nakladum za dopravu. nikdy s tim problem nebyl. pravda ale je, ze zatimco nekteri prodejci avizuji, ze dalsi polozky maji postovne zdarma, jini zduraznuji, ze postovne se u kazde polozky hradi zvlast (to je logicke u nejakych objemnejsich a tezsich veci).

pokud to ale ve finale aukro secte a nauctuje (byt diky spatnemu nastaveni prodejcem) vice a ten s preuctovanim postovneho nesouhlasi, ma na to pravo a je povinnosti kupujiciho to akceptovat, bohuzel. kupujici ma moznost pak udelit horsi hodnoceni za neprimerene postovne. coz je na miste.

osobne bych do sporu s nekym, kdo neuzna nesmyslnost vysokych nakladu na postu nesel, lide, co nejsou schopni uznat, ze platit neprimerene postovne je nesmysl a trvaji na zaplaceni takove castky jsou zjevne mentalne menecenni a tem je lip se vyhnout. dat ho na blacklist, varovat pred nim pratele a konec. nezneprijemnovat si s podobnymi magory zivot. za par stovek to vazne nestoji.

smith

Moderátor
#1548 - 6. 10. 2019, 23:53

Myslím si, že je to jednoznačne nesprávnym nastavením poštovného. Asi predajca nepočítal s tým, že jeden kupec kúpi viac položiek. Práve dnes som to musel aj ja riešiť. Mal som nastavené, že poštovné je pre 10 položiek. No a mal som kupca, ktorý nakúpil cez 60 položiek. Tak poštovné mu tam započítalo 6x. Samozrejme som mu okamžite avizoval nesprávny výpočet a poslal správnu sumu.
Ak je predajca v poriadku, tak určite sa situácia dá riešiť.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

kosican

Uživatel
#1549 - 7. 10. 2019, 14:36

môže to byť aj úmyselné nastavenie poštovného. Mne sa tiež stal prípad, že som vydražil za 1 kč kopu razítkovaných známok Slovenského štátu a až potom som si pozrel položku doprava a platba a tam bolo jasne uvedené, že cena poštovného do zahraničia je 600 kč. Predávajúci mi s radosťou obratom poslal vyúčtovanie na sumu 601 kč, ale prerátal sa, lebo som to potreboval poslať na adresu do ČR / dražil som to pre synovca v Prahe /.

blazek007

Moderátor
#1550 - 8. 10. 2019, 11:38

Mně se takový případ stal před pár roky. Vydražil jsem od jednoho prodejce asi 10 položek jednotlivých známek celkem v ceně asi 100.-Kč, vyúčtování bylo několik set za poštovné. Když jsem prodejce kontaktoval, odepsal že poštovné je za každou položku zvlášť, stěžoval jsem si na Aukru a dostal jsem odpověď že je vše v pořádku. Tak jsem známky nezaplatil i za cenu negativních hodnocení. Jak píše kolo 101 - negativní hodnocení peníze nežere.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Lepidlo Hawid - 330 058

Lepidlo Hawid - 330 058

Cena: 148,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Kevin Dineen - 134

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Kevin Dineen - 134

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Claude Lemieux - 98

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Claude Lemieux - 98

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Lipová ratolest - čistá - č. 372-380

Lipová ratolest - čistá - č. 372-380

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1183

Rakousko - čistá - č. 1183

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
150 let poštovní známky - čistý - aršík - č. A2940

150 let poštovní známky - čistý - aršík - č. A2940

Cena: 16,- Kč

Přejít na eshop
Jezdectví - čistá - č. 1985-1990

Jezdectví - čistá - č. 1985-1990

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
PL 1798-1802 - Umění - kompletní řada PL - čistý

PL 1798-1802 - Umění - kompletní řada PL - čistý

Cena: 250,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 21,5

Bublinky na mince CAPS 21,5

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 969

Rakousko - čistá - č. 969

Cena: 175,- Kč

Přejít na eshop