Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

dan_v

Uživatel
#1581 - 6. 12. 2020, 16:02
jen to tady pročítám a ptám se: Kde je možno koupit známky bez rizika, že koupím padělek? Aukro to asi nebude, ale jsou na tom internetové obchody (filatelie) lépe?

většinou ano, protože alespoň rozumí tomu co prodávají, ovšem stoprocentní to není ani tam... nejbezpečnější je mít znalosti sám

obecně platí (i když - poslední dobou si tím přestávám být jist), že u položek do stokoruny bych se padělků nebál, prostě se to nevyplatí falšovat... u dražších (a snadno zfalšovatelných - např. přetisků) je třeba být opartrný

jednoduchá falza poznáte i z fotek, sofistikovanější už hůře... a pozor - falšují se celkem úspěšně i znalecké značky a také atesty (no a někdy se ani nemusí falšovat, protože originály nebyly znehodnoceny a dostaly se do nepravých rukou...)

Pavel_III

Moderátor
#1582 - 6. 12. 2020, 16:06

Jsou oblasti, kde jsou padělky i za korunu.

vlad_dracul1989

Uživatel
#1583 - 6. 12. 2020, 17:11

když napíšu k popisu vzácnější, můžu to okecat že mám na mysli citovou hodnotu? 😃

víte co myslím, hlavně u těch nálezů po dědovi 😃 😃

"Democracy.... is non-negotiable."

  • Liberty Prime

al_bunda

Uživatel
#1584 - 8. 12. 2020, 14:10
když napíšu k popisu vzácnější, můžu to okecat že mám na mysli citovou hodnotu? 😃 víte co myslím, hlavně u těch nálezů po dědovi 😃 😃

To by nebyla ta spravna aukce, kdyby chybela historka o vyklizeni pudy, nalez po dedovi atd. 😁

regula_jan

Moderátor
#1585 - 9. 12. 2020, 15:35

Tak na druhou stranu je já jsem našel po pradědovy v krabici od kolekce poměrně zajímavé kousky - modrého merkura, pruského Wilhelma, modrou dvoupencovku ... Všechno mezi soudruhy presidenty a běžnými výplatními známkami. U švagra v dětském albíčku jednu z Mao Ce-tungových tezí / citátů (takový ten červený plakát) - tu jsem úspěšně prodal na ebay do Číny. Takže občas se dá najít.

vinn

Uživatel
#1586 - 10. 12. 2020, 13:18

tohle neni spatne, budeme muset upravit katalog 🙂
https://aukro.cz/hradcany-ramecek-bez-pocitadla-ve-dvoupasce-5000-6979420133


moje stránky k tématice Hradčan:

http://www.hradcany-stamps.com/

kolo101

Moderátor
#1587 - 12. 2. 2021, 14:52

mysim si trosku postezovat na tzv. system komunikace ale Aukro.
prodal jsem neco male. potud OK. dostal jsem zplacene a to velmi rychle. potud super.
a ted to prijde ... absurdistan na n-tou.
kupec nevylnil formular dopravy a tudiz se mi nukazala adresa, telefon,... tudiz namam to kam poslat. sice problem, ale je resitelny. poslal jsem mu pres formular vyzvu at vyplni formular.
nestalo se.

tak jsem se rozhodl kontaktovat samotne velke, neporazitelne a vsemocne aukro. za prve jak ??? no asi tak 10 minut hledani, kde je nejaky smysluplny formular. jupiii, nasel jsem.

no a ted uz deset dni s nimi pilne dopisuji, at mi poslou adresu aoni, nebo at vrati zpet spet system kontaktu, kde budu videt kontakt hned.
stale me spresvedcuji, ze je to velke zlepseni, ze i v eshopu musim vyplnovat nejaky formular a dalsi blbiny. i oni mu psali, ..... ale me kontakt neposlali.

totalni absurdita...

takze ja budu za blbce, ze jsem neposlal znamky a samoderzavy aukro bude z obliga.

pry mam pozadat o vraceni poplatku za zmarevy obchod. ale jako kdo to zmaril, to mi nerekli.... uz nejsem ani nasr...ny, uz se jen smeji a tukam si na celo, jaka vlada, takove aukro .... by bylo prirovnani dnesnich dnu.

Stan

Uživatel
#1588 - 12. 2. 2021, 15:08

Nejsi v tom sám. Je to pěkná pakárna. Navíc do zprávy přes Aukro nesmíš zadat telefon a ani meil. To tu zprávu neodešlou. Kdyby si někdy potřeboval poradit tak se ozvi SZ . Tady to probírat nebudu.

smith

Moderátor
#1589 - 12. 2. 2021, 15:12

Samozrejme to čo uvádza kolo101 je veľký problém aukra. Ja kým nemám dokončený obchod nevymazávam maily od aukro v ktorom oznamujú, že som predal predmet. Tam je uvedený kontakt na kupujúceho.

Samozrejme nie je to ideálne, a ani nechcem obhajovať aukro, ale u mňa sa to osvedčilo. Zatiaľ.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Stan

Uživatel
#1590 - 12. 2. 2021, 15:29

No jo ale bez jakéhokoliv spojení , jen adresa. Pokud kupující nevyplní formulář tak vlastně nic nevíš . Máš ho urgovat přes Aukro nebo jestli bude ještě přihazovat na další aukci atd.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 392-395

NSR - čistá - č. 392-395

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Antonín Zápotocký - čistá - č. 736-737

Antonín Zápotocký - čistá - č. 736-737

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Zásobník na známky STAMPS - A4 - 16 stran - 361 241

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 16 stran - 361 241

Cena: 330,- Kč

Přejít na eshop
Zlatý Lev - náramek z minerálů se zimními kameny

Zlatý Lev - náramek z minerálů se zimními kameny

Cena: 345,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1370

Rakousko - čistá - č. 1370

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1656

Rakousko - čistá - č. 1656

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Technické památky - hasičská technika - razítkovaná - č. 375-377

Technické památky - hasičská technika - razítkovaná - č. 375-377

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1802

Rakousko - čistá - č. 1802

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Salón filatelie k XIX. světovému poštovnímu kongresu - Hanburg 1984 - čistý - aršík - č. A2653

Salón filatelie k XIX. světovému poštovnímu kongresu - Hanburg 1984 - čistý - aršík - č. A2653

Cena: 145,- Kč

Přejít na eshop
PT 2, OF, Tradice české známkové tvorby 1995

PT 2, OF, Tradice české známkové tvorby 1995

Cena: 99,- Kč

Přejít na eshop