Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

smith

Moderátor
#211 - 24. 10. 2010, 22:29

Dvojhviezdičková kvalita (podľa popisu):

http://aukro.cz/item1286923590_hradcany_so4c.html

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

babygulka

Moderátor
#212 - 24. 10. 2010, 22:35

za tu sumu?

solmyr

Uživatel
#213 - 25. 10. 2010, 20:51

Zdravím,
není to první případ, kdy tento prodejce nabízí falza. U aukce mívá napsáno "bez záruky", takže reklamace je bezpředmětná. Bohužel jsem se taky jednou spálil, a tím jsem prodejce zařadil na soukromý "blacklist" (již tak dost dlouhý 😞 ).

Wjem

Moderátor
#214 - 27. 10. 2010, 22:38

Dámy (Pavlínka) a pánové,

pročítám tady Vaše odsuzující názory na "vyčůrané" Aukro dražitele... Jak byste se však zachovali, kdybyste na Aukru objevili dražitele, který ve své neznalosti a naprosté nevědomosti vystaví položku, která má cenu, řekněme v řádu statisíců Kč a on to vůbec netuší... Dělali byste mrtvého brouka a za pár šestáků takovou cennost vydražili, anebo byste ho na její cenu čestně upozornili?

Přitom nemám na mysli takové filatelistické skvosty, které takřka každý zná a i tomu neznalci - dražiteli se tam, byť by třeba začal dražit od koruny, navrší relativně slušná cena. Řekněme, že by šlo o nějakou vzácnou a cennou "exotiku", o jejíž hodnotě nemá "páru" ani většina filatelistů...

PS: Řeším momentálně podobnou situaci, byť nejde o filatelii...

bodlak1

Uživatel
#215 - 28. 10. 2010, 00:34

Dělával jsem to tak,že vydražím normálně v aukci, až příjde zboží, prohlédnu, zkontroluji že se jedná o cenný "úlovek", podívám se na burzy kolik je reálná prodejní cena a prodejci pak pošlu přiměřenou částku tak, aby byl spokojen on i já. Ale v drtivé většině případů to prodejce jen naštvalo že prodal tak blbě, a místo určitého vděku za můj korektní přístup chtěl další doplatky. Čili poslední dobou se přikláním k normální dražbě, žádná informace o reálné ceně k prodejci. On nemá nervy že mohl prodat lépe, a já mám větší radost z podařeného nákupu.

dejvy

Moderátor
#216 - 28. 10. 2010, 00:48

Já to řeším jednoduchým způsobem - internetových aukcí se neúčastním.

Wjem

Moderátor
#217 - 28. 10. 2010, 00:56

Bodlaku, mam podobnou zkusenost i nazor... Tesim se, z jedinecne vyhodne ziskanych polozek, ale na druhe strane nikdy nebudu skuhrat na Aukrove sibry a podvodnicky. V tom je prave urcite kouzlo Aukro., Da se tu prohrat, ale take straslive vyhrat...

bodlak1

Uživatel
#218 - 28. 10. 2010, 01:09

Přesně tak. Někdy se sekne prodejce, někdy já. Dají koupit poklady i falsa, a každopádně je to zkušenost. Někdy je prostě potřeba to risknout 🙂

Wjem

Moderátor
#219 - 28. 10. 2010, 01:10

Dejvy, to je relevatni nazor. Ovsem, trosku se mozna ochuzujes o jiste hledacske dobrodruzstvi...

Wjem

Moderátor
#220 - 28. 10. 2010, 01:32

Bodlak1: Presne... Navic je tu fakt, ze diky nam, Aukro hledacum, se dostanou na "svetlo bozi" speciality, ktere by jinak zapadly... Cinim si hrde narok, ze jsem takto pro filatelii objevil postovni uziti nezoubkovaneho arsiku francouzske legie behem WW2 i objev neznameho autoportretu celniho predstavitele ceskeho vytvarneho kubismu, Bohumila Kubišty...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.