Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

solmyr

Uživatel
#281 - 30. 11. 2010, 17:41

Asi mu došlo co by koupil za padělek ... to se moc čast nevidí, že by někdo takhle odstoupil 2 minuty před koncem aukce, jen aby to nebyl kamarád prodejce, co mu bude tlačit cenu nahoru !!!

Sipkar

Uživatel
#282 - 30. 11. 2010, 17:59

Nejenže odstoupil, ale pak znovu přihodil nižší částku jen pro zvýšení ceny, takže je to jasnej podraz. Jenom se divím, že to těm kupujícím nedojde.

solmyr

Uživatel
#283 - 30. 11. 2010, 18:42

Tak toho datumu jeho posledního příhozu jsem si nevšiml ... tohle je ovšem mimořádná drzost!!!

tenzor

Moderátor
#284 - 30. 11. 2010, 21:05

Kupujici uz 2x nezaplatil vyhranou aukci - pokud mu to nedocvakne, dobre mu tak, pokud ano, dobre tak prodejci. V kazdem pripade dobra zprava 🙂

Jaromir

Moderátor
#285 - 1. 12. 2010, 13:05

Takto lze skutečně na Aukru dražit? Před koncem aukce odstoupit z nejvyšší nabídky, ale potom znovu přihodit, aby vítězi co nejvíce zvedl cenu? Vždyť to snad odporuje aukčním pravidlům

Axxxxis

Uživatel
#286 - 1. 12. 2010, 13:25

JJ odporuje je to typická ukázka "kamarádského" příhozu.
Kamarád přihodí vyšší částku a pokud ho nikdo nepřehodí a cena v aukci je pro prodejce přijatelná, tak příhoz chvíli před koncem zruší a přihodí těsně pod maximum druhého v pořadí, aby prodejce získal co nejvíc a předmět nevydražil kamarád, který přihazoval jen aby vytáhnul cenu.

jeden z mých koníčků filatelie a známky :)

Jaromir

Moderátor
#287 - 1. 12. 2010, 14:14

Jen se zeptám. Umožňují to i ostatní internetové aukce? Např. eBay, Profil, Burda, Přiklepni, Majer...

Axxxxis

Uživatel
#288 - 1. 12. 2010, 16:24

Kamarádské navyšování ceny na eBay je podlě mě taky úplně běžné (v pravidlech to asi taky bude zakázané, ty jsem ale nečetl), nevím jak je to tam s rušením příhozů, pravděpodobně to ale taky jde, já na eBay zatím jen občas nakupuju.
S prodejem na eBay nemám zkušenosti, zkoušel jsem prodávat poprvé něco minulý týden, ale dal jsem asi vysokou vyvolávačku, tak to skončilo bez příhozu.

jeden z mých koníčků filatelie a známky :)

smith

Moderátor
#289 - 3. 12. 2010, 20:01

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

babygulka

Moderátor
#290 - 3. 12. 2010, 20:06

to uz je fakt problem vybrat to z karticky naskenovat cez skener a hodit kvalitnu fotku s certifikatom??? hmm?? mam rad takychto pochybnych predavajucich!!!!!

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.