Moderátoři: numpszi, smith

ZetPe

Uživatel
#1 - 17. 12. 2014, 00:54

Do jakého tématu zařadit tento dotaz?

Jako dříve narozený jsem si chtěl rozšířit obzory. I po přečtení tohoto článku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin, jsem nějak nepochopil princip pouštění do "oběhu" pomocí zdrojového kódu sítě. Dále by mne zajímalo, jakým způsobem je určována skutečná hodnota či kupní síla této virtuální měny. V dnešním rozkolísaném světě si říkám, že co nedržím fyzicky, to jako kdyby nebylo (viz panika v Rusku a cena rublu ).

Díky za odpovědi.

gorila

Uživatel
#2 - 17. 12. 2014, 11:25

ZetPe napsal/a:

Do jakého tématu zařadit tento dotaz?

Jako dříve narozený jsem si chtěl rozšířit obzory. I po přečtení tohoto článku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin, jsem nějak nepochopil princip pouštění do "oběhu" pomocí zdrojového kódu sítě.

Netuším a ani jsem se tím podrobněji nezabývala.

ZetPe napsal/a:

Dále by mne zajímalo, jakým způsobem je určována skutečná hodnota či kupní síla této virtuální měny. V dnešním rozkolísaném světě si říkám, že co nedržím fyzicky, to jako kdyby nebylo (viz panika v Rusku a cena rublu ).
Díky za odpovědi.

Úplně stejně jako u jakékoliv jiné měny která používá mince a bankovky - na burze. I stávající měny jsou jen komodity, ačkoliv si to spousta lidí nechce přiznat.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

mischel13

Uživatel
#3 - 17. 12. 2014, 11:30
Do jakého tématu zařadit tento dotaz? Jako dříve narozený jsem si chtěl rozšířit obzory. I po přečtení tohoto článku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitcoin, jsem nějak nepochopil princip pouštění do "oběhu" pomocí zdrojového kódu sítě. Dále by mne zajímalo, jakým způsobem je určována skutečná hodnota či kupní síla této virtuální měny. V dnešním rozkolísaném světě si říkám, že co nedržím fyzicky, to jako kdyby nebylo (viz panika v Rusku a cena rublu ). Díky za odpovědi.

Co vím, tak můžeš těžit bitcoiny i na svém počítači, ale při našich rychlostech, je to zdlouhavé čekání na 1bitcoin, několik měsíců.
Tady máš více...
http://www.bitcoinman.cz/index.php?c=tezeni-mining-bitcoinu-jak-vznika

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

ZetPe

Uživatel
#4 - 17. 12. 2014, 16:24

Díky hlavně za link na bitcoinman.cz. Tam je to popsáno přesně pro mne, neboli polopaticky (polopatě). Už je mi to vcelku jasné.
Výhodou je, že nikdo "mocný" nemůže do toho zasahovat. Na druhou stranu stačí výpadek elektřiny či zablokování hlavních serverů a neudám ani jeden satoši (satoshi). A do sbírky je taky člověk nedá na rozdíl od galeonů, srpců a svrčků od Gringottů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Voloda16

Uživatel
#5 - 17. 12. 2014, 16:32

nikdo mocný, jen tvůrce "měny" 🙂

mischel13

Uživatel
#6 - 17. 12. 2014, 16:50

Já chtěl těžit před x lety, ale při propočtu 3 - 4 bitcoinů za rok, jsem to vzdal hned na začátku a to byl kurs ještě směšný o proti dnešku! Už jsou známé historky, jak měl v poči cca 1500,- bitcoinů a vyměnil ho za nový. Po pár dnech raketově vylétl kurs bitcoinu a on šel hledat starý počítač na smetiště, protože měl v něm více jak milion korun!!!
V roce 2010 museli experimentátoři dát za obyčejnou pizzu deset tisíc bitcoinů. Teď by stejná částka stačila k nákupu luxusní vily i s pozemkem!!!

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

tenzor

Moderátor
#7 - 18. 12. 2014, 00:07
Co vím, tak můžeš těžit bitcoiny i na svém počítači, ale při našich rychlostech, je to zdlouhavé čekání na 1bitcoin, několik měsíců. Tady máš více... http://www.bitcoinman.cz/index.php?c=tezeni-mining-bitcoinu-jak-vznika

Tezit na domacim pocitaci dnes uz prakticky nelze - uz se to financne nevyplati ani ve skupine, natoz jednotlive. Ani vyuziti vysoce vykonnych grafickych karet (ktere neco stoji) nestaci, clovek by musel mit specialni HW.
Ti, kteri tezili v zacatcich (jeste normalne pres procesor) a zvlaste ti, co bitcoiny koupili v dobe, kdy jeste nemely skoro zadnou hodnotu, jsou ted bohati.

tenzor

Moderátor
#8 - 18. 12. 2014, 00:08

michel13: no vzhledem k tomu ze bitcoin wallet se da na jinem stroji vytvorit po zadani kodu, takovym historkam moc neverim 🙂

tenzor

Moderátor
#9 - 18. 12. 2014, 00:10

Jinak to neni o nic horsi ani lepsi nez dnesni oficialni meny, take to neni nicim kryte a hodnota je jen spekulativni. Vlastne o neco lepsi to je, protoze se vi, kolik tech bitcoinu muze maximalne byt, coz u klasickych men neplati.

tenzor

Moderátor
#10 - 18. 12. 2014, 00:12

Voloda: a bylo to navrzeno tak, aby do toho nemohl zasahovat ani tvurce te meny.. principy na kterych to pracuje jsou verejne zname, takze pokud nekde vidis diru, napis 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Města - výplatní známky - razítkovaná - č. 12-19

Města - výplatní známky - razítkovaná - č. 12-19

Cena: 49,- Kč

Přejít na eshop
Poklady čs. hradů a zámků - čistá - č. 2545-2548

Poklady čs. hradů a zámků - čistá - č. 2545-2548

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Akrylové barvy nejen na malování kamínků set základní 12 x 12ml

Akrylové barvy nejen na malování kamínků set základní 12 x 12ml

Cena: 116,- Kč

Přejít na eshop
Společné slovinsko-české vydání: Johann Gerstner (1851 - 1939) - SLOVINSKO - 1,33 Euro

Společné slovinsko-české vydání: Johann Gerstner (1851 - 1939) - SLOVINSKO - 1,33 Euro

Cena: 89,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2020, zákl. - (11 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - r. 2020, zákl. - (11 listů), vč. zesílených euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 113,- Kč

Přejít na eshop
70. narozeniny A. Zápotockého - čistá - č. 811-812

70. narozeniny A. Zápotockého - čistá - č. 811-812

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 927

NSR - čistá - č. 927

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Joe Nieuwendyk - 26

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Joe Nieuwendyk - 26

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
KH L29-32 a KD L29-32 - čistý - Přetisková provizoria 1949

KH L29-32 a KD L29-32 - čistý - Přetisková provizoria 1949

Cena: 1000,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Tyson Sexsmith - 503

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Tyson Sexsmith - 503

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop