Moderátoři: numpszi, smith

tenzor

Moderátor
#121 - 10. 12. 2017, 20:40
Zdenda-Kubik napsal/a: A tady je vyhoda bitcoinu - jejich pocet je konecny, nikdo nemuze pridelavat. ...

Jsou to nové nezávislé měny na stejném principu... samozřejmě každá taková měna, pokud ji začnou uznávat v obchodech apod., podkopává v dlouhodobém horizontu hodnotu BTC. Ale ono jestli to spadne na tisícinu momentální hodnoty, což je při současném šílenství klidně možné, tak je to jedno.
Já jsem teď zjistil, že mých ubohých 20 microBTC má místo původních 300 Kč hodnotu nějakých 7000 😲, tak jsem se to snažil prodat, než to příliš spadne, ale chyba lávky, jednak jsem asi zapomněl heslo k peněžence (a kód k vygenerování nové mám někde založený a nemám čas ho hledat) a druhak doporučený poplatek na transakci vyšel na 4 microBTC, čili nějakých 1 700 Kč 😲 😲 Tak mě napadá, kdo na tomhle vlastně slušně vydělává, protože ještě 3 roky zpět byly poplatky víceméně v řádu několika Kč.

Pavel_III

Moderátor
#122 - 10. 12. 2017, 20:41

tenzore, to bude virtuální inflace! 😋

ferovyobchodnik

Uživatel
#123 - 10. 12. 2017, 20:42
Jo, mně se párkrát virtuálně vyptávali/chtěli vyptávat jaké znám nábytkářské prodejny. Nechápu, k čemu jim ta informace měla být dobrá, židle není rohlík, aby se kupoval každou chvílu. Toho posledního jsem odbyl slovy, že takových letáků na hovno chodí tuny a von to položil. 😃

třeba průzkum značky? těžko říct jen tak od boku...

ferovyobchodnik@seznam.cz

ferovyobchodnik

Uživatel
#124 - 10. 12. 2017, 20:44
Jsou to nové nezávislé měny na stejném principu... samozřejmě každá taková měna, pokud ji začnou uznávat v obchodech apod., podkopává v dlouhodobém horizontu hodnotu BTC. Ale ono jestli to spadne na tisícinu momentální hodnoty, což je při současném šílenství klidně možné, tak je to jedno. Já jsem teď zjistil, že mých ubohých 20 microBTC má místo původních 300 Kč hodnotu nějakých 7000 😲, tak jsem se to snažil prodat, než to příliš spadne, ale chyba lávky, jednak jsem asi zapomněl heslo k peněžence (a kód k vygenerování nové mám někde založený a nemám čas ho hledat) a druhak doporučený poplatek na transakci vyšel na 4 microBTC, čili nějakých 1 700 Kč 😲 😲 Tak mě napadá, kdo na tomhle vlastně slušně vydělává, protože ještě 3 roky zpět byly poplatky víceméně v řádu několika Kč.

hezké transakční a jiné náklady v praxi 🙂
já už podkladové aktiva reálně nekoupil ani nepamatuji (občas akcie, když nejdou na páku)

ferovyobchodnik@seznam.cz

Pavel_III

Moderátor
#125 - 10. 12. 2017, 20:51
třeba průzkum značky? těžko říct jen tak od boku...

Průzkum čehokoliv co jsme naposledy řešili někdy před 20 rokama a čeho chodí letákově doslova tuny (docela by mne zajímalo, kdo to furt prohlíží, já to hážu do bedny jak to je ve vratech, vůbec už ani nezjišťuju co to je a o čem to je), je na nic. Spíš je zajímavý, že během relativně krátké doby to po mně chtěli vědět asi potřetí nebo počtvrtý. Navíc jsou velkoprodejny nábytku na každým rohu. I když uznávám, že vzhledem k frekvenci vydávání letáklů je snad dost pravděpodobný, že když si u nich člověk něco koupí, že do vydání příštího letáku to snad vydrží a když ne, má krásnou možnost koupit si za 14 dní nové akční zboží! Nebo to samé za skvělou 73% slevu, kterou někteří drží už asi 5 let.

tenzor

Moderátor
#126 - 10. 12. 2017, 20:57

MiniBTC, ne micro, samozrejme 🙂 Kazdopadne pri pokusu o poslani mi to jeste pri 17 mBTC tvrdilo "lack of funds" a az 16 mBTC to vzalo a chtelo pridat k transakci skoro 4 mBTC.

Zdenda-Kubik

Uživatel
#127 - 10. 12. 2017, 21:01

No ja kdyz posilam nekomu USD, tak me to stoji 35 USD a tn co mu to prijde tak plati neco mezi 15 az 50 USD. Takze za jednu transakci posilani USD se zaplati az 100 USD.

Ta Tenzorova tranakce byla nejenom cena za 2 prevody ale jeste poplatek smenarne (u tak volatilni komodity musi byt ten poplatek dost velky).

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

tenzor

Moderátor
#128 - 10. 12. 2017, 21:32

Poplatek smenarne samozrejme nepocitam (ten je zahrnuty v tom ze dostanu o neco mene CZK nez podle aktualniho stredoveho kursu), mluvim jen o poplatku za provedeni transakce v bitcoin siti, ktery jde tezarum.. samozrejme muzu dat min, ale pak je riziko ze se to v rozumnem case (anebo vubec) nezpracuje.

Fidzi

Uživatel
#129 - 10. 12. 2017, 23:15

Zdenda-Kubik napsal/a:

No ja kdyz posilam nekomu USD, tak me to stoji 35 USD a tn co mu to prijde tak plati neco mezi 15 az 50 USD. Takze za jednu transakci posilani USD se zaplati az 100 USD.

Platba z EU do USA:

ČSOB: 0,4 %, min. 10,00 €, max. 40,00 €
Tatrabanka: 10 € prevod do 2.000 €

International Wire Transfer to USA (poplatok príjimajúcej banky v USA): $ 10 - $ 20

Takže jedna platba do USA stojí kompletne cca $ 22 - $ 67. Keď to porovnám s Tenzorovým poplatkom, tak jednoduchý transfer BTC je drahší než medzinárodný bankový transfer peňazí. Bitcoin dostáva ďalší klinček do rakvičky - vysoké transakčné poplatky. Napr. Steam prestal prijímať platby v BTC, pretože cena predávaných hier (cca 20 &#8364😉 bola nižšia než poplatok za transakciu v BTC.

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Zdenda-Kubik

Uživatel
#130 - 11. 12. 2017, 08:50

Posilajici i prijimajici plati. Tzn. jsou celkem 3 poplatky: posilajici, mezibankovni a prijimajici.
Ja to mam treba $15 + $20 az $25 (Hongkong) + min. $14 max. $55 (Reiffka) tzn. $55 az $105 (vetsinou pak tech $105)

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1420

Rakousko - čistá - č. 1420

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1473

Rakousko - čistá - č. 1473

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1485

Rakousko - čistá - č. 1485

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Benoit Hogue - 108

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Benoit Hogue - 108

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Protektorát, desková čísla - přetisky a hrady (31 listů) - vč. zesílených obalů

Protektorát, desková čísla - přetisky a hrady (31 listů) - vč. zesílených obalů

Cena: 319,- Kč

Přejít na eshop
Mincovní rámečky sešívací - 25 kusů - KR 22,5

Mincovní rámečky sešívací - 25 kusů - KR 22,5

Cena: 119,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 369-372

NSR - čistá - č. 369-372

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mats Sundin - 149

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mats Sundin - 149

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
VI. zimní spartakiáda spřátelených armád v ČSSR - čistá - č. 2232-2235

VI. zimní spartakiáda spřátelených armád v ČSSR - čistá - č. 2232-2235

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Výročí osobností - čistá - č. 2879-2884

Výročí osobností - čistá - č. 2879-2884

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop