Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

MikyM

Uživatel
#151 - 4. 2. 2023, 13:11
Restaurace "U lasa" končí? Já jsem dříve jezdíval na Vlhkou ulici v Brně. Co je tam nyní? Měl bych do Brna opět zavítat, alespoň si popovídat.

Co je dnes v sále na na Vlhké nevím...ticho a mrtvo....
Ale nám se už zadařilo!

MikyM

Uživatel
#152 - 4. 2. 2023, 13:18

KF A.Muchy v Brně tímto dává na vědomí, že klubové schůzky a aukce se budou konat nově v restauraci BOGOTA, Nádražní 7, zastávka šaliny č.1,2,8,9,12 - Nové Sady.
Poprvé v sobotu 25.2.2023 v 8,30 bude i kluboá aukcce!

Takže přijďte pobejt, pokecat a vemte hlavně něco s sebou, přebytky, co můžete prodat, známky, celistvosti, pohlednice, vše co můžete nabídnou k prodeji, stůl zadarmo, vstupné 30,- kč.. . tak ať to trochu žije! 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://www.filabrno.net/kfam.htm

MikyM

Uživatel
#153 - 4. 2. 2023, 14:10

A už se ví, že i v Jihlavě ...
http://www.kf06-40.ji.cz/CZ/setkani.htm

MikyM

Uživatel
#154 - 19. 2. 2023, 18:24

😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#155 - 25. 2. 2023, 17:38

Tak jsme se dneska v té BOGOTÉ dopoledne sešli... poprvé a bylo vidět, že nám to chybělo. Teda to napoprvé hlavně to setkání, pokec, pivko, kávička 😁

Chtělo by to příště ale ještě íc lidiček, co přinesou něco nabídnout k prodeji. Hospoda velká, stolů dost, zatím zdarma, vstupné jen 30 Kč, kousek od šaliny, je tu na to klid, než oficiálně v 11 otevřou...

Na dnešní aukci pro mě nic nebylo, ale abych neodešel úplně s prázdnou, to já děsně nerad, koupil jsem si u jednoho stolu jednu zajímavou obálku Brno 2 z Protektorátu...

Takže Brňáci filatelisté, kde jste všichni byli? Vemte svoje přebytky, známky, celistvosti, pohlednice a zaskočte sem příště než vám mamina nachystá doma sobotní oběd... 😁

Tak ještě pár fotek...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#156 - 25. 2. 2023, 17:39

...k tomu aktualizovaný letošní kalendář...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#157 - 25. 2. 2023, 17:40
Áááá, v Brně se už ví ! 😁 Tak si všichni-ti, co chcete prodat i Ti co nakoupit, napište do kalendáře datum 3 . března 2023! ...

A NEZAPOMEŇTE, UŽ ZA TÝDEN !!!

MikyM

Uživatel
#158 - 4. 3. 2023, 09:03

A 16. veletržní setkání v Brně je za námi ...

A jaké bylo?
No... přemýšlím jak to všechno správně popsat a napsat... 😕

  • před 10 lety se toto setkání pořádalo dva dny, a bylo tam hafo lidí. Těch co prodávají i těch, co přišli nakupovat...
  • v roce 2023 to bylo jen jeden den, do, cca do16,00 a rozporuplné pocity...
  • těsně před začátkem akce (dva dny, den) odřeklo účast 5 (!!) velkých stěžejních prodejců, každý 1-2 prodejní stoly)! Stoly měly zaplacené.Důvod ? Nemoc? Asi skutečně ano, možná si někteří nakonec vyhodnotili situaci tak, že se nevyplatí do Brna přijet...
    (Asi by stálo za to, dát do propozic akce, také něco jako sankční poplatky)
  • chyběly tu prodejní stoly všech 3 největších prodejců z Brna! (Filatelie Klim, Baru i HOBBY Filatelie pí. Procházkové)
    (Proč se jim nevyplatí jít sem prodávat? Vysvětlení mám, jen ho prosadit ve výboru našeho klubu. Je to ten páteční termín, proč by chodili prodávat sem, když návštěvníci akce se pak rozjedou šalinou do jejich obchodů a nakupují tam.
    Řešení mám-dát to na sobotu, jednat s těmito prodejci, dát jim zdarma nebo za symbolický poplatek 1-2 prodejní stoly a zapojit je do propagace akce pro každého jejich zákazníka. V obchodě, na internetových stránkách...
  • o akci jsem informoval opakovaně já tady, viselo to na našich klubových internetových stránkách, plakáty a letáčky byly v obchodech oněch tří brněnských prodejců, volná vstupenka byla ve Filatelii i v Merkur .revue, reklamu jsme měli na stránkách veletrhu Sběratele Praha p. Jiráska a přesto došlo mámo lidí. A ti co došli, tak ješte brblali, že se o tom téměř nevědělo...
    (Tady tedy už nevím jak to zlepšit. Snad jen zlepšit komunikaci mezi KF na Moravě... KF Vysočiny jsem si zde nevšimnul, a to mají za 14 dní setkání u nich, Svitaváci tu byli a měli letáčky ke své burze příští týden...)

MikyM

Uživatel
#159 - 4. 3. 2023, 09:14
  • stále upadající stav tohoto tradičního sběratelského setkání (myslím tím co do počtu návštěvníků, ale především prodávajících!) je něco jako mor... názor, že v Brně to už za moc nestojí, málo lidí, nic pořádného ke koupi, se mezi lidmi nese rychlostí blesku a tak si spousta lidí řekne, nebudu si brát volno v práci (no většina sběratelů jsou ale důchodci) a prostě nepřijdou..
    (Řešení? Přeložit to na sobotu. Asi ano. S tím je spojený problém. Najít finančně únosné prostory s možností občerstvení..to je velký problém... V ten pátek na BVV to jde, restaurace tam je otevřená totiž pro zaměstnance BVV. Musí být na takové akci ale občerstvení? Asi ano, je to něco navíc k tomu, sednete si, pokecáte, kafe, pivko. Spojit toto setkání s tzv. Blešákem? Hobby burzou? Kromě filatelie a mincí pustit sem vše to, co vidíte třeba v Kroměříži? No...)
    -K tomu občerstvení na BVV, no plechovka Plzně 0,3l za 46,-Kč... to není žádná hitparáda...
  • letos naprostá absence mladých lidí... měl jsem pocit, že nejmladšímu tam bylo tak 40... 😲

Tak nevím... je potřeba s tím něco udělat, jinak to příští rok bude konec... ale při dnešní pohodlnosti všech (návštěvníků i prodejců), konkurence internetu a Aukra, FB, bazošu a já nevím čeho ještě... 😕

MikyM

Uživatel
#160 - 4. 3. 2023, 09:15

Čeká nás rok debat, nastavení nějaké změny je nutností...
Co Vy ostatní tady? Nemáte nějaký nápad? Třeba nám to pomůže se vymotat z kruhu...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Alba na známky - kroužkové desky OPTIMA F GIGANT

Cena: 1117,- Kč

Přejít na eshop
Paralympijské hry Londýn 2012  - Slovensko č. 520

Paralympijské hry Londýn 2012 - Slovensko č. 520

Cena: 32,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2010, zákl. verze - (9), bez obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2010, zákl. verze - (9), bez obalů, papír 160gr.

Cena: 72,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - J.T. Brown - 528

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - J.T. Brown - 528

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
Album na známky - LEUCHTTURM A4 - 16 stran - černý listy - LS 4/8 - BASIC S16

Album na známky - LEUCHTTURM A4 - 16 stran - černý listy - LS 4/8 - BASIC S16

Cena: 440,- Kč

Přejít na eshop
XXI. letní OH Montreal 1976 - čistá - č. 2190-2192

XXI. letní OH Montreal 1976 - čistá - č. 2190-2192

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1611

Rakousko - čistá - č. 1611

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 462

NSR - čistá - č. 462

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
ME ve stolním tenisu Praha 1976 - čistá - č. 2193

ME ve stolním tenisu Praha 1976 - čistá - č. 2193

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 791-794

NSR - čistá - č. 791-794

Cena: 22,- Kč

Přejít na eshop