Moderátoři: smith

Flohmik

Uživatel
#2991 - 23. 12. 2011, 11:07

Krásný dukát! A za dobrou cenu. 🙂

Dracek

Uživatel
#2992 - 24. 12. 2011, 14:04

Tak včerejší přírůstek, stav je sice nic extra, ale je to tuším jediný český početňák s vyobrazením vlastníka a co to sbírám první kus co byl na prodej a cena byla rozumná(v reálu vypadá trochu lépe než na fotce a třeba ho časem někdy seženu lepší) 😃

Nicolas Walter z Waltersbergu (+ 1.3.1578 )
početní groš 1569,
opis: DEO DVCE = pod vedením božím
Lit.: Don 4029, Wdg 4294, Neum 28713

  • důlní zaměstnanec v Jáchymově, titul rytíře obdržel v Čechách roku 1556, po roce 1664 již rada a dvorský sekretář, vlastnil statky Lochovice v Čechách, Biskupice na Moravě a další majetky.
    Manželka: Alena rozená Pusch z Michelsdorfu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

MisoPN

Uživatel
#2993 - 25. 12. 2011, 09:45

Tak Ježiško mi priniesol pekného Leopolda.
3 grajciar 1666 KB
Ešte sa k tomu spýtam, je bežné, že v strede letopočtu je bodka?
Za kvalitu fotky sa ospravedlňujem bolo to fotené večer.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1

Uživatel
#2994 - 25. 12. 2011, 09:52

Úplně běžné to není, ale v případě kremnických drobných ražeb existuje spousta variant, protože se tyto mince razily v ohromných nákladech a mnoha razidly. Tento případ jsem také viděl a nejedná se o ojedinělý případ.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

dula77

Uživatel
#2995 - 25. 12. 2011, 10:10

Niektoré zmeny sú cenené. Hlavne umiestnenie min. značky, rozdelenie letopočtu a iné. Tu na týchto XV kr. je rozdiel v svätožiare alebo čo je to okolo madony na ľavom chýbaju tie tenké ostne.
To Misopn: tu si stiahni katalóg aukcií, je tam veľa variant XV kr Leopolda I. a aj ocenených
http://www.pannoniaterra.hu/aukcio-valaszto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

blasko.juraj.ml@gmail.com

turtleoverhead

Uživatel
#2996 - 25. 12. 2011, 10:35

To MisoNP: To je tak když někdo zkouší patinovat mince inkoustem 😁
Tatáž mince po vykoupání ve vlažné vodě 😉 :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1

Uživatel
#2997 - 25. 12. 2011, 10:40

To dula77.
Když jsem sbíral mince Leopolda I, měl jsem rád právě ročníky XV krejcarů. Dokonce jsem si koupil katalog od Hollhubera. Bohužel se ne trhu vidí většinou pouze kremnické ražby a i když v uvedeném díle bylo mnoho vyfotografovaných variant, většinou se stávalo, že pokud jsem si koupil novou minci, většinou se jednalo o novou variantu, která nebyla podchycena.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

dula77

Uživatel
#2998 - 25. 12. 2011, 10:45

To Evropa1: Mal by som záujem o spomínanú knihu, ak by bola na predaj.

blasko.juraj.ml@gmail.com

Evropa1

Uživatel
#2999 - 25. 12. 2011, 10:58

To dula77.
Bohužel jsem knihu již prodal.

Chci se ještě zeptat. Inzerujete zde zájem i o lepší mince Františka II, na druhé straně některé i prodáváte. Nemáte z mincí tohoto panovníka něco lepšího na prodej, nebo na výměnu za něco jiného?

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.