Moderátoři: smith

Johnek2

Uživatel
#451 - 30. 9. 2008, 17:40

Můj poslední grošík, který jsem si pořídil. Místy má ražbu nádherně hlubokou...



Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem



Obrázek vložený uživatelem


Slater

Uživatel
#452 - 30. 9. 2008, 17:50

Najela mi pulka za deset minut:-/ Nevadi, moc hezky. Ale zda se mi to nějaký přeleštěný, ale to asi dělá fotka, jinak nádhera. Gratuluji

Topa77

Uživatel
#453 - 30. 9. 2008, 17:56

Johnek2: ten je, závist 😉

Denarius

Uživatel
#454 - 30. 9. 2008, 20:03

Johnek2: Velmi pěkný, blahopřeji.

Slater

Uživatel
#455 - 30. 9. 2008, 20:37

Topa77 nevím proč to tvrdíš když mě neznáš. Ale někde jsem četl diskuzi nevím zda na tomto fóru nebo jinde, kde docela odsuzovali čištění mincí do vysokého lesku zvlášť když se odstranila patina! Nevím zda to Johnek čistil nebo ho tak již pořídil. Navíc fotku když na to kliknu jsem viděl jen do půlky dál mě to už nenajelo takže se mi to může jenom zdát (může to být nasvícením). A navíc mě toho moc groše naříkají a nemám důvod závidět někomu mince, ani ty co mě zajímají. Rád se na ně kouknu, a rád se podělím i o zkušenosti třeba i s tím čištěním mincí, s vlastními nebo i s těmi co jsem třeba četl.

Pokud to vyznělo jako závist tak to se velice omlouvám.

Archypov

Moderátor
#456 - 30. 9. 2008, 20:39

Naozaj sa zdá dosť preleštený. Je to typ Cast. I.1, najstarší typ. Vidieť ešte fabriku Václava II., tá precíznosť postupom času upadala. Predpokladá sa, že rubné razidlo týchto Jánovych grošov slúžilo ešte za Václava II., napovedá tomu aj rubná značka a "václavský lev". Tento a Václavov rub sa od seba skutočne nelíšia. Pekná minca. Aj ja mám tento typ, bohužiaľ škrabnutý a asi nie tak pekný, hodím sem foto.

Archypov

Moderátor
#457 - 30. 9. 2008, 20:46

Slater: Topa určite nemyslel že Ty závidíš, myslel to tak, že on (Topa) závidí ten groš. Je to tak Tome? Aspoň ja som to tak pochopil. 😉

Archypov

Moderátor
#458 - 30. 9. 2008, 20:50



Tak tu je ten môj. Asi nie je taký pekný a hlboký, navyše je škrabnutý, ale má dobovú patinu, ktorá dýcha históriou. Navyše som ho kúpil pred troma rokmi za dve kilá české!!! 😉 No nekúp to!!! 😁 😁 😁

Slater

Uživatel
#459 - 30. 9. 2008, 20:51

no jo, já su vůl 😃

Velice se omlouvám 😉

Archypov

Moderátor
#460 - 30. 9. 2008, 21:01

Neblázni Slater, to je úplne v poho. Nehovorím síce za Toma ale za seba, ale určite Ti bude od neho "odpustené". 😉 Vieš koľko hovadín som ja natáral? 😎

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.