Moderátoři: smith

Guldiner

Moderátor
#4751 - 10. 7. 2018, 08:45

Že Já jsem tak tušil vaši reakci 🙂
Jsem samozřejmě za ni rád.
Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají.
Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka.
Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky.
Stale vice se mi jevite také jako,chytrý strateg co správnym směrem v diskuzi propagátorem s postojem chce maximálně zúročit sve bezpochyby kvalitní sbírky nábyté v dobách kdy získáváním kvalitního materiálu, bylo snadnější právě s pohledu tvz.podpultovek mezi sběrately kdy webové site a dostupnost info.byl v plenkách. Což vam bezesporu chválím.
A rád s vámi i když někdy živěji diskutuji.

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Evropa1

Uživatel
#4752 - 10. 7. 2018, 09:10
Že Já jsem tak tušil vaši reakci 🙂 Jsem samozřejmě za ni rád. Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají. Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka. Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky. ...

Já zde nevolím žádnou taktiku, která by si vzájemně odporovala. Pouze hodnotím stav, kdy jsem zásadním odpůrcem černobílého vidění světa. Takto život nefunguje a pochopíme ho až tehdy, pokud si uvědomíme, že každá problematika "hraje všemi barvami." Tedy, mincí sice ubývá, ale částečná dostupnost je zaručena i dnes. Pouze jejich získávání je složitější. Na druhé straně to nemusí platit absolutně, protože máme internet, neexistují hranice a z mincí se stal normální objekt obchodu. To jsou dnešní výhody, které dříve neexistovaly. Co myslíte, v těchto tvrzeních si odporuji, nebo pouze hodnotím ze znalostí věci vývoj v čase se všemi plusy a mínusy?

To co zde píši, to jsou pouze moje preference. Nikomu je nenutím a bude záležet pouze na ostatních, zda se nad mými názory zamyslí a něco si z nich vezmou pro svojí činnost, nebo nikoli. Dále bych si nedovolil dělat z někoho hlupáka. Pouze říkám to, co si myslím a pojmenovávám věci, které pokládám za chyby. Zároveň ale dávám svoje subjektivní řešení, kterým věřím a které se nezakládají pouze na hezkých slovech bez obsahu. Právě naopak obsah je pro mne nejdůležitější.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Evropa1

Uživatel
#4753 - 10. 7. 2018, 10:29
Že Já jsem tak tušil vaši reakci 🙂 Jsem samozřejmě za ni rád. Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají. Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka. Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky. ...

Tento příklad by se za předpokladu dodržení nastíněné logiky týkal všech zdejších diskutujících. Pochybuji, že je zde někdo, kdo má neomezené finanční možnosti. Navíc, proti mně máte jednu velkou výhodu. Já dělám vysoce specializovanou sbírku s menším výskytem kvalitního materiálu. Váš rozsah zájmu je mnohem širší a dostupných mincí je zde neporovnatelně více. Pak se může objevit aukční nabídka, kde částka 10 000 € nebude hrát žádnou roli.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Evropa1

Uživatel
#4754 - 10. 7. 2018, 11:01
Že Já jsem tak tušil vaši reakci 🙂 Jsem samozřejmě za ni rád. Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají. Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka. Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky. ...

Podle mého názoru prodeje mimo veřejný trh stále existují. Je spousta sběratelů, kteří chtějí, aby někdo jiný v jejich snaze pokračoval.
Před půl rokem jsem dostal nabídku na mince, které jsem měl delší čas zamluveny. Dále mám zamluvenu jednu kolekci. Naopak mince, které pouštím ze sbírky, nabízím kolegům a mojí sbírku má již několik let zamluvenu jiný kolega. Tímto odpovídám na Váš nedávný dotaz, co bych dělal se sbírkou, pokud bych potřeboval finance.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Guldiner

Moderátor
#4755 - 10. 7. 2018, 12:36
Podle mého názoru prodeje mimo veřejný trh stále existují. Je spousta sběratelů, kteří chtějí, aby někdo jiný v jejich snaze pokračoval. Před půl rokem jsem dostal nabídku na mince, které jsem měl delší čas zamluveny. Dále mám zamluvenu jednu kolekci. Naopak mince, které pouštím ze sbírky, nabízím kolegům a mojí sbírku má již několik let zamluvenu jiný kolega. Tímto odpovídám na Váš nedávný dotaz, co bych dělal se sbírkou, pokud bych potřeboval finance.

Omlouvám se nemohl jsem dříve reagovat. Ale je vidět, že jste zajimavě rozkuchal muj a nejenom Můj názor.
Je vidět,že jste opravdu sběratelem se specifickým záměrem a vypadá to,že i pro tento záměr nemáte problém utratitbalík,, za maximalni doplňování
sve sbírky....A právě v tomto je naš rozdíl.
Sběratelů jako vy není mnoho a ve vašich sbírkách se určitě nachází unikáty vašeho zaměření, ale pro běžne sběratele, vašeho typu ,kteří se časem dostanu na pomyslnou hranici to znamena k cenym nedostupnym kouskům na, ktere nebudou mit na ně, nastává zásadní problém...... 😞

Dale se vyjádřím webovým možnostem, ano výhodou je nabídka a info.ale nevýhoda převažuje ,právě již zmiňovaných podpultovkach a smlovacich dovednostech a znalostech nabizeneho materiálu,které se pomalu vytrácí.

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Evropa1

Uživatel
#4756 - 10. 7. 2018, 12:55
Omlouvám se nemohl jsem dříve reagovat. Ale je vidět, že jste zajimavě rozkuchal muj a nejenom Můj názor. Je vidět,že jste opravdu sběratelem se specifickým záměrem a vypadá to,že i pro tento záměr nemáte problém utratitbalík,, za maximalni doplňování sve sbírky....A právě v tomto je naš rozdíl. Sběratelů jako vy není mnoho a ve vašich sbírkách se určitě nachází unikáty vašeho zaměření, ale pro běžne sběratele, vašeho typu ,kteří se časem dostanu na pomyslnou hranici to znamena k cenym nedostupnym kouskům na, ktere nebudou mit na ně, nastává zásadní problém...... 😞 ...

Sběrarelů s úzkým zaměřením ale také není málo. Je dost sběratelů, kteří např. sbírají mince FJI. Jeden kolega dělá měděné ražby. Před časem mi byla nabízena velice kvalitní kolekce PG atd. Pak jsou sbírky budované na základě jednoho nominálu, někdo sbírá pouze konkrétní mincovnu atd.

Já také nemám na vše co bych chtěl, proto zde stále dokola razím logiku ve významu-nemáš na vše hezké, vyhýbej se horším kusům a peníze si šetři na něco, co bude stát za to a udělá ti radost. Zkušenost mne naučila, že čekání se vyplatí.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Guldiner

Moderátor
#4757 - 10. 7. 2018, 13:31

Ano vaše logika,je základem numismatickeho sběratelství a je chvalihodná a většina sběratelů se včetně mě ji dodržujeme, ale u některých méně dostupných kusů je třeba slevit se zasat a to právě je invidualni u každého sběratele jednotlivce.

Jinak znovu ...pro sběratele se specifickým zaměřením jednoho dne bezesporu nastane situace kdy je nemožné z hlediska nedostupnosti doplnit svoji sbírku a nastává problém.
S nad pote to neznamená jen snění o nedostupném 🙄 či hromadění stále stejného 😕 ..což není muj smysl.
Proto zpravidla se sběratele uchylují k jinému zaměření a časem je rozsah mnohem větší.

Jinak F.J. to je muj otec,nic ho nezajímá jen ražby F.J. a neustále hromadi a pote prodává a znovu hromadi.
Má zajimave kusy, ale na unikáty zatím nedosáhl a pokud už se něco naskytne a je připraven,prohraje aukci.
Pořád slyším, že je mohl mit před 25 lety,nabízeny staršími sběrately, ale ikdyž mohl ,zaváhal.
A kleje na dnešní webove možnosti , s horšiho pohledu oddalují a komplikují obchodní dovednosti zkušených sběratelů.A v celku to chápu bohužel.
Proto Já osobě mám vlexibilnějši pohled na dnešní sběratelství nume. I přes sve spravné numismaticke zásady vámi neustále zduraznovany.

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Evropa1

Uživatel
#4758 - 10. 7. 2018, 13:45

Zde až tak nejde o mé názory, pouze chci zdůraznit, že to co říkám já, to jsou moje subjektivní názory, které vychází z mých priorit a se kterými jsem schopen se ztotožnit.

Každý jsme jiný, jinak uvažujeme, ale jde o to, aby každý z nás byl schopen si svoje postupy sám před sebou obhájit a zdůvodnil si je. Prostě aby nedělal něco, co je mu cizí.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#4759 - 10. 7. 2018, 14:57

Tyjo, pěkně jste se tady rozepsal ale ohledně toho tolaru aa jeho cen nikdo zřejmě nezná odpověď. Když se vrátím barbare bukovcak a Turnov jsou oba vykotaleny obchodníci jeden kvalitně opravuje mince a zapomíná to jaksi zmínit, druhý si umělé navyšuje cenu a prodané mince prodává stále dokola. Nevím jestli chápete jak ma-shop funguje, je to v podstatě aukro jen s pevnou cenou. To není numismaticky obchod ale trh. A propo tolary německých rytířů se objevují opravdu běžně téměř na každé větší aukci. K tomu tolaru u mě, já nevěřím že je prodejny za více jak 10tis. Tohle je nesmysl ale přál si to můj kamarád tak ho tam má takhle, mě to žíly netrha. Jinak souhlas s Evropou, kdo se skutečně věnuje sbirani a je schopný vstřebávat informace ví kde mince sehnat vzhledem k internetu myslím že mnohem jednodušeji než dřív. Jen je třeba pochopit že to nefunguje, mám Cash tak si teď tohle koupím. Na dobrý kus za správnou cenu se čeká i roky pokud jde o něco méně vidaneho.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Guldiner

Moderátor
#4760 - 10. 7. 2018, 16:33
Tyjo, pěkně jste se tady rozepsal ale ohledně toho tolaru aa jeho cen nikdo zřejmě nezná odpověď. Když se vrátím barbare bukovcak a Turnov jsou oba vykotaleny obchodníci jeden kvalitně opravuje mince a zapomíná to jaksi zmínit, druhý si umělé navyšuje cenu a prodané mince prodává stále dokola. Nevím jestli chápete jak ma-shop funguje, je to v podstatě aukro jen s pevnou cenou. To není numismaticky obchod ale trh. A propo tolary německých rytířů se objevují opravdu běžně téměř na každé větší aukci. K tomu tolaru u mě, já nevěřím že je prodejny za více jak 10tis. Tohle je nesmysl ale přál si to můj kamarád tak ho tam má takhle, mě to žíly netrha. Jinak souhlas s Evropou, kdo se skutečně věnuje sbirani a je schopný vstřebávat informace ví kde mince sehnat vzhledem k internetu myslím že mnohem jednodušeji než dřív. Jen je třeba pochopit že to nefunguje, mám Cash tak si teď tohle koupím. Na dobrý kus za správnou cenu se čeká i roky pokud jde o něco méně vidaneho.

Komare mě by zajímalo kolik je ti let.
Zatím jsem si nevšiml,že by jsi alespoň trochu formoval svuj postoj ,či diskutoval svými slovy o něčem se své praxe. A pokud se chceš zapojit,tak pečlivě si vše pročti a zamysli se.
Krátké nepodložené až někdy hloupé kritiky je všude dost a je to jista forma meně inteligentního způsobu jak se zviditelnit,v mém případě nevyjímaje,ale já si kabát nepřevlikam.A pokud zde něco vyplivnu,je to jistá obrany proti napadání nových členů a nadřazováním se nad nimi.
Promiň,ale nehodlám ti vysvětlovat něco co momentalně nepochopíš.
Dohadovat se o kvalitách prodejců nehodlám.
Koukni zpětně na své hodnocení kolik hodnoceni máš na Aukru a také koukni zpětně na své dizkuze na tomto portale a zamysli se.
Nezapoň napsat svuj věk 😉

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.