Moderátoři: smith

tomi

Uživatel
#4821 - 13. 6. 2020, 00:29

Sigur... Len sa mi zdá, alebo je taky jemne dvojraznuty?? Stav brutálne hezky

joeolahfamily@azet.sk

Guldiner

Moderátor
#4822 - 13. 6. 2020, 07:38

Tomi to bude vodkou, nebo jiným druhem alkoholu.. 😁

Sigure pěkný kousek.. Tyhle,, papírové,, mince toho moc nevydrží a v takovém stavu se jich dochovalo málo.. .

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

___

Uživatel
#4823 - 13. 6. 2020, 09:18

tomi napsal/a:

.. jemne dvojraznuty...

Je to možné, 5-ka má takú jemnú dvojitú kontúru. Predtým som si to nevšimol, lebo na makro som to fotil až teraz po viac ako 20 rokokch. Len rozmýšľam, že ako môže pri modernej strojovej výrobe vzniknúť dvojráz.
Pamätám si, ako som ho za vreckové kúpil na Lazaretskej a zvyšok týždňa som somroval suché rožky od spolužiakov 😆

Evropa1

Uživatel
#4824 - 13. 6. 2020, 09:32

sigur napsal/a:

Pamätám si, ako som ho za vreckové kúpil na Lazaretskej a zvyšok týždňa som somroval suché rožky od spolužiakov 😆

Sběratelské činnosti jsou také krásné z pohledu mnoha rozličných příběhů, které je provázejí. Pamatuji si jak jeden starý sběratel před mnoha lety vydražil v Praze minci a pak mu museli jeho kamarádi půjčovat na vlak, aby se dostal domů. Také mám ve sbírce několik mincí a když se na ně dívám, vždy se mně tyto příběhy vybavují. Možná, že jsou zajímavější, než mince samotné.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

___

Uživatel
#4825 - 13. 6. 2020, 12:33

Evropa1 napsal/a:

běratelské činnosti jsou také krásné z pohledu mnoha rozličných příběhů, které je provázejí.

Presne tak, Mr.Evropa1 😉 Toto sú mince a medailón, s ktorými sa nechám pochovať...každá z nich predstavuje silný príbeh alebo spomienku v mojom detstve, dospievaní, etape zbierania mincí a na konkrétnych ľudí. Je ich ešte trochu viac, ale sú rozhádzané po iných listoch. Podobne to mám napríklad s tričkami alebo hudbou. Nostalgia je sviňa... 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

kacuro

Uživatel
#4826 - 13. 6. 2020, 14:34

Sigure, je zakázáno brát cokoli s sebou do hrobu 🙂

___

Uživatel
#4827 - 14. 6. 2020, 18:06

___

Uživatel
#4828 - 14. 6. 2020, 19:00

sigur napsal/a:

...rozmýšľam, že ako môže pri modernej strojovej výrobe vzniknúť dvojráz....

Nikto nič? Že pri ručnej výrobe poskočí razidlo alebo pri opakovanom buchnutí je mierne mimo ako prvý úder, to mi dáva zmysel. Ale keď stroj automaticky seká mince jednu za druhou jak Baťa cvičky, tak to mi fantázia nedáva, že kde je priestor na vznik dvojrázu...

Evropa1

Uživatel
#4829 - 14. 6. 2020, 19:08

Podívejte se na příspěvek 1738-spodní obrázek.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-9469x70

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

pavelgregor

Moderátor
#4830 - 14. 6. 2020, 21:02

Braňo: Myslím, že za to Tě přiveze i zpátky, a nebo alespoň udělá vyhlídkovou plavbu po podsvětí. 😆

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.