Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

trava

Uživatel
#491 - 18. 6. 2011, 23:52

Když někdo dělá bankobvky ČR od roku 1993 po sériích, tak přivítá každou novou sérií do sbírky. Ne kvůli nějakému zisku, ale kvůli sběratelské vášni. Tak si tam třeba schová i stav 1 a když narazí později na stav N , tak tu druhou prostě utratí. Nevidím v tom , nic špatného. Sběratelé mincí taky schovávají nové ročníky mincí. To je stejný případ.

ZetPe

Uživatel
#492 - 18. 6. 2011, 23:52

to acme2000: ANo i ne. Část pro vnoučata, část na přilepšení na další léta, která asi budou hubená.

Misak33

Moderátor
#493 - 18. 6. 2011, 23:58

Omlouvam se, ale ja se zeptal pouze jako tupy numismatik. Radsi se zeptam nez abych vyhodil neco, co muze mit ciste teoreticky nejakou hodnotu, do haje. Je mi jasny, ze se nekdo divy proc se ptam jestli ma serie F17 nejakou hodnotu, ale kdo chce tak odpovi, kdo ne tak nemusi. Tot vse.

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

ZetPe

Uživatel
#494 - 18. 6. 2011, 23:59

Kdyby předci neschovávali do štrozoku peníze, neměli bychom dnes co sbírat. Sběratelů je víc než materiálu, tak se mnozí pro uspokojení svého oře orientují i na obsah svým peněženek. Nevidím v tom nic špatného.

to trava: Dělám to přesně, jak píšete. Přijde nová lepší a stará jde do světa. Ať platná nebo neplatná.

acme2000

Moderátor
#495 - 19. 6. 2011, 00:07

Já osobně beru sledování sérií u novodobých spíš jako "sport" a trénování postřehu 🙂
Dá se poměrně dobře sledovat, jak určité série obíhají v určité lokalitě (pořád se ty peníze točí pošta -> obchody -> občané a vše pořád různě dokola), občas se narazí na pěkné číslo a osobně pořád čekám na 2000 Kč série I a 500 C62 ;-) nic z platných jsem ale do alba za poslední půl rok nezasunul 🙂

ZetPe

Uživatel
#496 - 19. 6. 2011, 00:54

to acme2000: Mne čeká na zasunutí 50 Kč série D, kterou jsem právě téměř dokompletoval. Čekám, jen co dojdou obaly. Chybí už jen D01.

Kdyby ji náhodou někdo měl v UNC nebo aUNC, určitě se dohodneme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

chybotisky

Uživatel
#497 - 19. 6. 2011, 01:10
Omlouvam se, ale ja se zeptal pouze jako tupy numismatik. Radsi se zeptam nez abych vyhodil neco, co muze mit ciste teoreticky nejakou hodnotu, do haje. Je mi jasny, ze se nekdo divy proc se ptam jestli ma serie F17 nejakou hodnotu, ale kdo chce tak odpovi, kdo ne tak nemusi. Tot vse.

kdyby mě přišla do ruky F-ková dvoustovka a já o ní nikde zatím neslyšel zeptám se taky. Dotaz na F17 jsem uvedl jen jako příklad, ale reagoval jsem čistě na to množství odpovědí a pro mě nepochopitelnou debatu, která se potom rozběhla, kdy se každý snažil pochlubit, že ulovil svoje oběhové F-ko a vystavil si ho v albu (i když už bylo zřejmé, že je na světě celá sada 24 sérií). Já bych si svoje takhle nezaplevelil.
Ale na konec svého příspěvku jsem napsal, že respektuju, že každý sběratel se raduje z něčeho jiného, abych zabránil dráždivým reakcím. Jsem zkrátka jiný.

brouck

Uživatel
#498 - 19. 7. 2011, 16:32

Možná, že nepřijdu s ničím objevným. Týká e to už dříve zmiňovanou sérií I u dvoutisícovky. Pročítal jsem si pořádně dokumenty na stránkách ČNB ohledně vydaných nových variant ochraných znaků (resp. těch posledních) a na místě, kde se uvádí jakých sérií s to týká, tak u pětistovky je napsáno série E a následující, u tisícovky série G a následující, u pětitisícovky série C a následující, jen u dvoutisícovky je uvedeno, že jde o jiné série než série A, B... Tak nevím, jestli je to jen kvůli zmiňované série I (která je i na prospektech) nebo je těch sérií víc (než jen zatím C a I). Nevíte o tom někdo více?

pepechamik

Uživatel
#499 - 19. 7. 2011, 17:59

Já jsem se pídil po serii I u 2000,sám jsem ji ještě neviděl a prý neexistujou byly vytištěny jen na zminované letáky pro ilustraci ale jestli ji někdo máte hodte sem scan a vyvedtě mě z míry...

brouck

Uživatel
#500 - 19. 7. 2011, 21:44
Já jsem se pídil po serii I u 2000,sám jsem ji ještě neviděl a prý neexistujou byly vytištěny jen na zminované letáky pro ilustraci ale jestli ji někdo máte hodte sem scan a vyvedtě mě z míry...

No, to jsi právě úplně nejsem jist. Proč by banka u jiných nominálů vždy uvedla, že nové ochranné prvky jsou od následující série a další, kdežto u 2000 Kč uvedla, že jsou to jiné série kromě sérií A a B... To by mi nedávalo smysl proč by si dávali práci se zdůrazněním, že to může být jakákoliv série kromě těch prvních dvou??
Navíc tady někdo už dříve zmiňoval, že sérii I dostal z bankomatu, ale bohužel ji pustil dále do světa.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.