Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

acme2000

Moderátor
#501 - 23. 7. 2011, 23:25

sérii I jsem měl já (bankomat - Praha-Modřany) a pak asi Bohouš_K (bankomat? nevím). U těch letáků z ČNB - pro nominál 2000 Kč byl leták nejen s touto anomálií (myslím, že tam je uvedeno "jiné série než A, B", narozdíl od ostatních, kde je jasně uvedeno jaké jsou). Jde i o to, že ten leták byl postupně upraven a nahrazen letákem jiným (dříve tam byly zobrazeny bankovky série I, nyní již nahrazeno novými obrázky se sérií "C"). Stačil jsem si nicméně oficiální matroše z webu ČNB uložit, takže můžu porovnávat.

Oficiálně v oběhu je C, třetí deska (C49 - C72).

O tom, proč se část série I vyskytovala (vyskytuje) v oběhu se tu psalo. Doporučuji, aby někdo odsud (pokud ho to zajímá) schválně napsal do ČNB mail, že zachytil tuto bankovku série "I" a jestli to náhodou není padělek, že v oběhu jsou přece bankovky série A, B, C... odpovědí třeba budete překvapeni ;-)

lbokel

Uživatel
#502 - 25. 7. 2011, 00:01

Mne by zajmalo jaky rok tisku ma serie I na bankovce. Serie C ma 2007

www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.

jhkr

Uživatel
#503 - 25. 7. 2011, 00:17
sérii I jsem měl já (bankomat - Praha-Modřany) a pak asi Bohouš_K (bankomat? nevím). U těch letáků z ČNB - pro nominál 2000 Kč byl leták nejen s touto anomálií (myslím, že tam je uvedeno "jiné série než A, B", narozdíl od ostatních, kde je jasně uvedeno jaké jsou). Jde i o to, že ten leták byl postupně upraven a nahrazen letákem jiným (dříve tam byly zobrazeny bankovky série I, nyní již nahrazeno novými obrázky se sérií "C"). Stačil jsem si nicméně oficiální matroše z webu ČNB uložit, takže můžu porovnávat. Oficiálně v oběhu je C, třetí deska (C49 - C72). O tom, proč se část série I vyskytovala (vyskytuje) v oběhu se tu psalo. Doporučuji, aby někdo odsud (pokud ho to zajímá) schválně napsal do ČNB mail, že zachytil tuto bankovku série "I" a jestli to náhodou není padělek, že v oběhu jsou přece bankovky série A, B, C... odpovědí třeba budete překvapeni ;-)

a uďál sis aspoň foto na mobil ?? Docela bych ji rád viděl.

acme2000

Moderátor
#504 - 25. 7. 2011, 00:20
Mne by zajmalo jaky rok tisku ma serie I na bankovce. Serie C ma 2007

Je tam taky rok 2007. A jak jsem zjistil, ty letáky jsou dostupné na webu ČNB pořád (jednostránkový + osmistránkový) - jen byly odsunuty jinam:

http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2007/070625_nova_2000.html

Ve flashové prezentaci + jako ukázku tam dřív měli taky "I", ale teď už tam mají "C" (tam to změnili).

vladik

Uživatel
#505 - 25. 7. 2011, 21:41

dnešní úlovek 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

mischel13

Uživatel
#506 - 25. 7. 2011, 21:45

Gratuluji, moc pěkný úlovek! 😉

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Dracek

Uživatel
#507 - 25. 7. 2011, 21:49

sice ČR nesbírám, ale stejně tichá závist... 😉

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

vladik

Uživatel
#508 - 25. 7. 2011, 21:58

Díky, konečně se něco dostalo i k nám až na úplný sever 😃

chybotisky

Uživatel
#509 - 25. 7. 2011, 21:59

jako chybotiskař se nemůžu nepřipojit ke gratulaci a zároveň poděkovat za obrázek, jestli vidím správně jedná se o nejnižší dosud zachycené číslo

majkl

Uživatel
#510 - 25. 7. 2011, 23:02

Gratulace! Na chybotisky nejsem, ale na tohle taky číhám. Zatím bez úspěchu. Tak snad někdy příště...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.