Moderátoři: smith

numizmatikagal

Uživatel
#21 - 11. 12. 2011, 18:10

dúfam, že mi napíše čo najviac numizmatikov a napíšu svoju mienku alebo skúsenosti s numizmatickou scénou na Slovensku - skúsme niečo s tým spraviť aby sme už nemuseli závidieť českým alebo poľským numizmatikom

Misak33

Moderátor
#22 - 11. 12. 2011, 18:12

Vzal bych si take jeden...je moznost platby na cesky ucet?

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

numizmatikagal

Uživatel
#23 - 11. 12. 2011, 18:21

bohužiaľ zatiaľ ešte nie - skúsim na tom nejako popracovať - cena pre odberateľov z českej rep. je 100 kč - peniaze mi posielali ludia v doporučenom liste - ale aj za to zaplatili okolo 60 kč - takže zatiaľ Vám viem ponúknuť iba túto drahšiu možnosť -

Dracek

Uživatel
#24 - 11. 12. 2011, 19:04

numizmatikagal napsal/a:

Je zaujímavé čítať reakcie na časopis - cítim určitú iróniu v tom čo napísal pán "dracek" ...

Ano, bylo to myšleno i trochu ironicky.
Chápu, že začít vydávat na vlastní pěst odborný časopis je chválihodné, není lehké a má mnohá úskalí, ale dle toho jak to nyní vypadá, mi to přijde ne nejlépe připravené.
Pokud něco podobného dělat, znamená to mnoho příprav, odhadů i kalkulaci, a mít zajištěné pro několik prvních číslel jak finance, tak i rámcově články a vždy několik možností postupů vzhledem na aktuálně vzniklou situaci.
Takže pokud začínám, tak v době kdy jde první číslo do tisku již musím mít připraveho v hrubých rysech další číslo(fyzicky pár článků a ostatní slíbené od věrohodných zdrojů), před vydáním prvního čísla počítat, že musím mít nějakou finanční podporu například od obchodníka(spíše sponzor za nějakou reklamu) či slíbené odběry části nákladu nebo počítat že asi několik let to budu financovat z vlastních zdrojů a navíc na to padně velmi mnoho času ať již na tvorbu samotného časopisu, tak i na mnoho věcí nutných zařizovat kolem. Na druhé číslo časopisu se nemůže čekat do nekonečna a pokud není vydáno do 3-4 měsíců po prvním, je to zlé. Ostatně zde nejde o nějaký časopis o 100-150 stranách, ale pouze o nějakých cca 35 stran malého formátu.
Pokud na toto vše nejsem připraven a chci hlavně publikovat odborné články, pak je možnost místo časopisu vydávat odborný sborník článků, kde jsou pravidla trochu odlišná.
Ač to zde asi nevyzní nejlépe, má kritika není myšlena nijak zle a oceňuji nadšení vydavatele, ale to většinou nestačí, zejména delší dobu! (dobře vím o čem mluvím) 😐

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

numizmatikagal

Uživatel
#25 - 11. 12. 2011, 19:11

V tomto prípade nejde o to že či máme články alebo nie - články máme a mohli by sme časopis vydávať aj dva krát do roka ALE!!!!!!!!!!!!!! Predali sme ho asi len 50 kusov!!!!!!! Viac ako 100 kusov sme rozposlali zadarmo - takže naša strata je obrovská!

babygulka

Moderátor
#26 - 11. 12. 2011, 19:26

tak to je uplne o inom, kazdy by chcel informacie a podporit ich tak to nie...

gorila

Uživatel
#27 - 11. 12. 2011, 19:27
V tomto prípade nejde o to že či máme články alebo nie - články máme a mohli by sme časopis vydávať aj dva krát do roka ALE!!!!!!!!!!!!!! Predali sme ho asi len 50 kusov!!!!!!! Viac ako 100 kusov sme rozposlali zadarmo - takže naša strata je obrovská!

Tomu se říká špatný "obchodní model" nebo špatná "analýza trhu". Když se to pojmenuje, dá se s tím i bojovat.
Na nezájem případných kupujících zašly i jiné "časopisy" s větší cílovou skupinou než jsou numismatici.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Evropa1

Uživatel
#28 - 11. 12. 2011, 19:43

Velmi důležité je také vědět, pro jakou koncovou skupinu chci časopis vydávat a k tomu musím přizpůsobit tématiku článků. Pokud se chci orientovat na sběratele celého bývalého Československa, pak nemohu psát pouze články o uherském mincovnictví, protože na to nemohu nalákat velký počet odběratelů z Čech atd. Proto by tento časopis musel nalézt nějakou vyváženost a nesměl by se tvářit jako rize slovenský.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Dracek

Uživatel
#29 - 11. 12. 2011, 19:47

Bohužel je to také o obsahu. Zde je sice odborný obsah z vědeckých kruhů(tedy obsahově spíše vědecký obsah vhodný na sborník), ale články pro masy běžných sběratelů o novodobém populárním šrotu, který mají nejčastěji ve sbírkách tam není nic, tedy to tento okruh velké části potencionálních kupců nemá šanci oslovit a těch pár rozumných lidí se zájmem o odbornější čtivo výši nákladu nedělají. Navíc je třeba počítat, že podobný časopis bude několik let ztrátový a to zpočátku velmi silně, než si vytvoří stabilní skupinu odběratelů pro část nákladu(bohužel bez komerce to nepůjde).

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Dracek

Uživatel
#30 - 11. 12. 2011, 19:49

Koukám Evropa1 měl podobnou myšlenku...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila ČÍNA - republika 1912-1949, nezasklené (71 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr

Albové listy A4 POMfila ČÍNA - republika 1912-1949, nezasklené (71 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr

Cena: 909,- Kč

Přejít na eshop
Kulturní a politické osobnosti - čistá - č. 502-507

Kulturní a politické osobnosti - čistá - č. 502-507

Cena: 12,- Kč

Přejít na eshop
Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Lupa čtenářská s pevnou lomenou rukojetí - LCH RHB90A - D 026A

Cena: 365,- Kč

Přejít na eshop
Sport 1956 (část 1) - čistá - č. 884-886

Sport 1956 (část 1) - čistá - č. 884-886

Cena: 26,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1057

Rakousko - čistá - č. 1057

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Dětem - O pejskovi a kočičce - KL i KP 561

Dětem - O pejskovi a kočičce - KL i KP 561

Cena: 79,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2068

Rakousko - čistá - č. 2068

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1843

Rakousko - čistá - č. 1843

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Martin Brodeur - 281

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Martin Brodeur - 281

Cena: 39,- Kč

Přejít na eshop
5. sportovní a kulturní slavnosti spojařů - čistá - č. 1625

5. sportovní a kulturní slavnosti spojařů - čistá - č. 1625

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop