Moderátoři: Tomako, smith

mark70

Uživatel
#1 - 24. 10. 2013, 20:41

Čau.
Má někdo zkušenosti s posíláním novodobých bankovek ze zemí mimi evropskou unii.
Zaregistroval jsem se na eBay a Paypal. (Zatím jsem zkusil obchod v Itálii. Platba proběhla na zásilku čekám.) Při procházení aukcí s cenou kup teď jsem zjistil, že nejvíce nabídek mají prodejci z Thajska a třeba i Turecka, mají i nejlepší ceny. Při určité ceně např. nad 100 dolarů je i poštovné zdarma. Jde mi o to, jak je to u sběratelských předmětů s DPH. To by se mělo platit nad 22 euro a plus clo při celkové ceně nad 150 euro. Pokud jsem hledal správně, tak se i zmiňovalo něco o ceně 45 euro při posílání jako dárku. To nevím přesně co znamená. Uvnitř zásilky není něco jako vyúčtování a na obálu se píše GIFT?
Nemůže někdo poradit.
Některé ceny jsou na Aukru vůči eBay úplně někde jinde. Zbytečně drahé plus poštovné ještě dražší.
Předem děkuji za případné rady.
😋 😋 😋

mischel13

Uživatel
#2 - 24. 10. 2013, 20:48

Kupoval jsem bankovky z Itálie v ceně 850Euro a přišly mi bez problémů. Myslím si, že si děláš zbytečnou hlavu s DPH. Sběratelský materiál má tzv. zvláštní režim DPH.

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Dracek

Uživatel
#3 - 24. 10. 2013, 20:51

U čehokoliv zasílaného ze zemí mimo EU platíš při ceně nad 22€ dle nařízení EU DPH(pokud nemáš štěstí a neprojde to celnicí bez povšimnutí), nechat si psát gift nedoporučuji, otevírají to pak pro kontrolu s větší pravděpodobností.

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Dracek

Uživatel
#4 - 24. 10. 2013, 20:57
Kupoval jsem bankovky z Itálie v ceně 850Euro a přišly mi bez problémů. Myslím si, že si děláš zbytečnou hlavu s DPH. Sběratelský materiál má tzv. zvláštní režim DPH.

U zemí mimo EU to není pravda, řešil jsem takto s celnicí mince za méně jak 50USD zaslané z Bolivie(podobně i z Asie). Byl jsem na celnici už řešit dokonce i knihu v ceně méně než 30USD, kde byla na zásilce i cena správně vyznačena na poštovní nálepce pro celnici o obsahu zásilky. Pošta si dělá co chce, protože za kazdou uloženou zásilku si účtuje poplatky 96Kč a více jen za uložení a zaslanou výzvu... 😐

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

mike-p74

Uživatel
#5 - 24. 10. 2013, 21:34

Muj nazor a zkusenost je ., kdyz to prodejce posle jako balik , je vzdy problem, bud chcou moc penez anebo problem ze clem.
Kdyz to posilaji jako doporucene psani tak vse bez problemu !

Hanes159

Uživatel
#6 - 24. 10. 2013, 21:41

Nejlepší je na si na obálku napsat "legal docs" a říci prodejci ať tam nedává fakturu. Mimo obálek otevírají skoro vše co přichází mimo EU. Obálky skenují rentgenem, ale když tam jsou mince tak to otevřou, ty jsou na rentgenu vidět, bankovky ne.

mischel13

Uživatel
#7 - 24. 10. 2013, 21:41
U zemí mimo EU to není pravda, řešil jsem takto s celnicí mince za méně jak 50USD zaslané z Bolivie(podobně i z Asie). Byl jsem na celnici už řešit dokonce i knihu v ceně méně než 30USD, kde byla na zásilce i cena správně vyznačena na poštovní nálepce pro celnici o obsahu zásilky. Pošta si dělá co chce, protože za kazdou uloženou zásilku si účtuje poplatky 96Kč a více jen za uložení a zaslanou výzvu... 😐

Tak mimo země EU je to určitě jiné, mě se to naštěstí zatím nestalo! 🙄

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

orkuaa

Uživatel
#8 - 24. 10. 2013, 21:44

mne napr. zrovna dnes prisla minca z Turecka, stala cca 50 eur.. ked som sledoval zasieku, tak bola aj na colnici, pustili to bez problemov. v obalke nebola ani faktura, ani vyuctovanie, nebola oznacena ako gift. viackrat mi prisli mince, bankovky alebo vyznamenanie aj z exotickych krajin mimo EU, ale s colnicou som nemal docinenia za 6 rokov..ale mozno som mal zatial len stastie 🙂

Dracek

Uživatel
#9 - 24. 10. 2013, 21:49

Ze Slovenska to říká hodně lidí že to mají OK odkudkoliv, stejně jako z dalších zemí, ale v ČR si z toho pošta udělala bezpracný kšeft a zneužívá toho což v jiných zemích nebývá...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

turtleoverhead

Uživatel
#10 - 25. 10. 2013, 09:19
U čehokoliv zasílaného ze zemí mimo EU platíš při ceně nad 22€ dle nařízení EU DPH(pokud nemáš štěstí a neprojde to celnicí bez povšimnutí), nechat si psát gift nedoporučuji, otevírají to pak pro kontrolu s větší pravděpodobností.

Bože vy máte debilní zákony, to by mně trefil šlak. 👿
U nás se do 1000 dolarů neplatí nic. Pokud je to dražší, řeším to dvěma způsoby, buď požádám prodejce aby vložil účet na menší částku nebo třeba Knopik z Německa vkládá kartičku:
“Vracím Vám mince které jste mi poslal k posouzení”.
Zatím mi každý prodejce rád vyhověla nejen z eBay. 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Houbička k navlhčení SF-ochranných kapes - hawidek - 357 702

Houbička k navlhčení SF-ochranných kapes - hawidek - 357 702

Cena: 99,- Kč

Přejít na eshop
Osud kresby Petra Ginze - Měsíční krajina - razítkovaná - č. 422

Osud kresby Petra Ginze - Měsíční krajina - razítkovaná - č. 422

Cena: 30,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila SSSR - 1979-1983 - nezasklené (82 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila SSSR - 1979-1983 - nezasklené (82 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr.

Cena: 1050,- Kč

Přejít na eshop
90 let Mezinárodního olympijského výboru - čistá - č. 2633

90 let Mezinárodního olympijského výboru - čistá - č. 2633

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1731

Rakousko - čistá - č. 1731

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1910

Rakousko - čistá - č. 1910

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1850

Rakousko - čistá - č. 1850

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1580

Rakousko - čistá - č. 1580

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 33 x 217 mm - 329 484

Hawidky - SF ochranné kapsy na známky - černé - 33 x 217 mm - 329 484

Cena: 195,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Ray Ferraro - 105

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Ray Ferraro - 105

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop