Moderátoři: numismat, smith

Rakoczi

Uživatel
#11 - 16. 11. 2013, 22:11

pokud by se někdo náhodou dostal do Bruselu a nevěděl by co by, tak můžete mrknout sem =) - http://ec.europa.eu/economy_finance/articles/euro/2013-11-14-euro_coin_exhibition_en.htm

TONY-KK

Uživatel
#12 - 22. 11. 2013, 22:42

Nedá mi zareagovať na tému euromince. Každý rok si objednám a zakúpim nejaké pamätné slovenské Ag mince. Nezberám ich cielene, hlavne ma musí zaujať motív alebo výtvarné a umelecké spracovanie. Minulý rok ma zaujalo spracovanie 10€ mince Chatam Sofer a tak som ju zakúpil v proof prevedení za 39 €. Nejako nesledujem tieto moderné mince čo sa týka ich zhodnotenia po určitom čase. No náhodou som krátko po sebe narazil na aukcie na Aukre aj E-bayi a doslova ma posadilo na zadok. Ani vo sne ma nenapadlo, že po roku i niečo budú tieto proofky atakovať hranicu 300 € !!! Toto sa Kremnici teda podarilo. Zrejme táto judaisticko - historická téma i keď z nášho územia, musela vo veľkom zaujať zahraničie. Som zvedavý na reakciu našej mincovne, či ich to natoľko ovplyvní, že sa na trhu objaví ešte nejaká dorazba. Určite za všetkých zberateľov, ktorí ju vlastnia môžem momentálne konštatovať maximálnu spokojnosť. Ktovie ako sa zmenia veci po roku.

dula77

Uživatel
#13 - 22. 11. 2013, 23:05

jedna vec je chcieť a druhá za koľko sa reálne minca predá. Bežne sa dá v eshope kúpiť táto minca za 80 eur a na aukre určite niekedy aj za menej. Naše nové a už aj české pamätné mince sa nijak extra nezhodnocujú, viď Bula, ktorá je už pod cenou cca 10-15%

blasko.juraj.ml@gmail.com

TONY-KK

Uživatel
#14 - 22. 11. 2013, 23:20

Musím ale uviesť do pozornosti nezrovnalosť v celkovom náklade mincí. Na informačnom letáku, ktorý bol k tej proofke, je vyznačený celkový náklad 20 000 ks. To číslo je uvedené spolu aj pre bežnú kvalitu aj pre proof vyhotovenie. Avšak na webovej stránke NBS, ktorá sa venuje pamätným a zberateľským minciam sú uvedené rozdielné čísla. Náklad v bežnej kvalite sa udáva v počte kusov 5800 a v prevedení proof je to 7900 ks. Pokiaľ dobre počítam, tak mi tam chýba ešte 6300 ks do celkového počtu, ktoré bolo na letáku. Teda z akých čísel sa potom oficiálne vychádza? Môže mincovňa dodatočne po čase doraziť tieto mince na uvedený počet 20 000 tisíc kusov? Na netovej stránke NBS sú uvedené obe varianty, t.j. aj ich údaje aj leták. Vedel by to niekto ozrejmiť?

tomi

Uživatel
#15 - 23. 11. 2013, 08:30

http://www.burza-minci.com/node/29261
dorazbu nemoze robit Kremnica len tak, to moze iba NBS, ktora da zakazku mincovni

a tu par slov http://www.burza-minci.com/node/29492

joeolahfamily@azet.sk

jano7B9

Uživatel
#16 - 23. 11. 2013, 11:47

myslim ze mozu dorazit, ked bude dopyt, nebude to prvy ani posledny krat v nasej mincovni

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

TONY-KK

Uživatel
#17 - 23. 11. 2013, 12:26

Tomi ďakujem, že si ma uviedol do obrazu. Teda čo sa týka diskusie o cene a dostupnosti proof mince. Niekedy sa človek nestačí diviť, že aj novodobé mince dokáźu zatriasť trhom. Bolo mi to hneď divné keď som narazil na tie aukcie na Aukre a E-bay. A oni sa fakt za tie ceny niećo cez 270€ aj predali. Čiže asi ich na Slovensku ostalo málo. Pravdepodobne len vo vlastníctve zberateľov. Ktovie či sa uskutoční dorazba týchto mincí a ako sa behom pár mesiacov bude vyvíjať ich hodnota. Úprimne sa priznám, že mám také nutkanie ju predať a za tú sumu si zaobstarať nejaký pekný toliar. No uvidím.

Fidzi

Uživatel
#18 - 23. 11. 2013, 16:58
jedna vec je chcieť a druhá za koľko sa reálne minca predá. Bežne sa dá v eshope kúpiť táto minca za 80 eur a na aukre určite niekedy aj za menej. Naše nové a už aj české pamätné mince sa nijak extra nezhodnocujú, viď Bula, ktorá je už pod cenou cca 10-15%

Dula teraz si vedle ako tá bedle. Možno BK kvalitu ešte kúpiť za pár šupov, ale určite nie Proof. Tá sa zhodnotila o 700% za rok. V súčasnosti je dostupná tak akurát na Západnej 47-mej v New Yorku alebo v synagóge v Jeruzaleme. 😁

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

tomi

Uživatel
#19 - 23. 11. 2013, 17:25

Dorazbu neovlivni mincovna,vsetko je v kompetencii NBS. Mincovna nemoze sama dorazit mince emitovane NBSkou.

joeolahfamily@azet.sk

dula77

Uživatel
#20 - 23. 11. 2013, 17:38
Dula teraz si vedle ako tá bedle. Možno BK kvalitu ešte kúpiť za pár šupov, ale určite nie Proof. Tá sa zhodnotila o 700% za rok. V súčasnosti je dostupná tak akurát na Západnej 47-mej v New Yorku alebo v synagóge v Jeruzaleme. 😁

Máš asi pravdu, tie dve ponuky sú už neaktuálne, asi to bola výhodná kúpa.

blasko.juraj.ml@gmail.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.