Moderátoři: smith

Renegatus Paul

Uživatel
#171 - 13. 9. 2012, 12:11

Tak samozřejmě mluvím o báji Troilus a Kressida, inspirovanou Homérem.
(nemá smysl zmiňovat historickou verzi o který se toho moc neví)

Ale americká úprava už byla úplně z lajny. Patetická a plytká.

Oproti statečnýmu srdci třeba (který samozřejmě s hostorií taky nemá společnýho skoro nic) jsou bojový scény katastrofální, Gibson měl prej 20 000 statistů snad, ve Tróji jich bylo tak 50 a šlo to znát, realističnost šla do hajzlu úplně, vše obstaral počítač a rádoby efektní souboje.

Za všechno zmínim třeba postavu Ajaxe, výživná postava, ve filmu velkej tupec, naprosto zbytečnej.

Scénář u Troji ani nezmiňuju...

Renegatus Paul

Uživatel
#172 - 13. 9. 2012, 12:17
  • ještě jedna věc (ale je to už skoro 10 let snad co jsem to viděl) - Achilles nedokázal Hektora nikdy porazit, zabili ho neozbrojenýho v přesile.

Ve filmu ho tušim Pitt jako macho největší zabil hand to hand..

špatně jsem se vyjádřil o "prznění historie", samozřejmě jsem měl na mysli klasický díla kterejma se film inspiroval což hrdě hlásil...

kacuro

Uživatel
#173 - 13. 9. 2012, 12:33

mě se film Troja líbí, viděl jsem ho už nejméně 10x 😃 beru ho jako zábavu. historické omyly v různých amerických filmech mi až tak nevadí, pokud nejde o vyslovenou blbost ...

co mě ale vadí je to, proč čeští filmaři neudělají nějaký pěkný "celovečerní" historický film z našich dějin. ať už jdou s těmi jejich trapnými hořkými komediemi do řiti ...

Renegatus Paul

Uživatel
#174 - 13. 9. 2012, 12:39

kacuro podle mě na to nejsou peníze...

Hurley

Uživatel
#175 - 13. 9. 2012, 13:19

Mohli by natočit novou husitskou trilogii, která by ale tentokrát velice pravděpodobně dle současné linie strany a vlády pojednávala o husitech jako o bandě lumpů, vyvrhelů, vrahů, lupičů, kacířů a ďáblových synů jak ničí, boří, vraždí, loupí, znesvěcují a znásilňují vše co jim přijde do cesty a jak nebohá a z boží vůle jediná spravedlivá římsko-katolická církev trpí a úpí pod náporem zlověstné a krvelačné, nikým nevolené lůzy 🙂

Renegatus Paul

Uživatel
#176 - 13. 9. 2012, 13:53

Tak u nás v kraji toho husity zničili a pobili dost 😃

gorila

Uživatel
#177 - 13. 9. 2012, 14:09

kacuro napsal/a:

jo to chápu, tak místo pěti hořkých komedií můžou natočit jeden pořádný historický film (a to samozřejmě nemám na mysli nějakou hraběnku Batory, ale pořádný výpravný film s nějakou tou bitvičkou 🙂)

Takovýto projekt není výdělečný.

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

babygulka

Moderátor
#178 - 13. 9. 2012, 19:54

Troja sa mi pacil, je to film, a povedzte mi v ktorom filme nie su omyly... Mne sa najviac z tych vsetkych lubil Gladiator, Spartakus s Kirkom Duglasom a Statocne srdce...

tenzor

Moderátor
#179 - 13. 9. 2012, 22:22
Paul napsal/a: Trója je patlanina největšího kalibru. Jelikož jsem ji několikrát četl přímo od Shakespeara, film mě rozčílil už po cca deseti minutách. (A to nemluvim o technický stránce, kde počítačem bylo dělaný kde, hnus). Prostě to s originální verzí nemá společnýho ale vůbec nic, tohle prznění historie je hrůza. Celej film jen macho Pitt, divim se, že jsem to nadvakrát dokoukal. ...

Mě by nevadilo, kdyby šlo o úpravu báje, jenže to není tenhle případ. V celém filmu není nic nadpřirozeného, snaží se to tvářit jako historický film, kterým není. Překousl bych kdyby to byl film typu "jak si staří Řekové představovali v klasickém období trójskou válku, ale to není ani tento případ. Jde o fantasmagorii, která sice vychází z nějakých bájí, ale znásilňuje je neskutečným způsobem a ještě je to ke všemu udělané hloupě. Neříkám, že se na ten film nedá dívat, ale pro milovníka antiky, ale i mykénské civilizace a mytologie je tochvílemi utrpení 🙂

tenzor

Moderátor
#180 - 13. 9. 2012, 22:25
Troja sa mi pacil, je to film, a povedzte mi v ktorom filme nie su omyly... Mne sa najviac z tych vsetkych lubil Gladiator, Spartakus s Kirkom Duglasom a Statocne srdce...

To není o omylech, to je jako kdyby byl film o slovenském národním povstání, kde by byli partyzáni černoši a bojovali s mečem a kopím proti krutým nájezdníkům z Asie... 😁

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.