Moderátoři: smith

Brett

Uživatel
#471 - 25. 10. 2016, 18:01

Tak ja som sa dal v poslednom čase na iný žáner. Už som to móóóc dávno videl a teraz si dávam reprízy 😉 .

Pre tých, čo nepoznajú a chceli by zhliadnuť mám jedno dôležité upozornenie:
Seriály (všetky tri, ale hlavne prvé dva) nie sú vhodné pre deti, slabšie povahy a pre nesvojprávnych ...

  1. [Rodác(http://www.csfd.cz/film/134067-rodaci/prehled/)
  2. [Muž na radnic(http://www.csfd.cz/film/137656-muz-na-radnici/prehled/)
  3. Žena za pultem

Pred pár týždňami som sa zahral na piráta a zo známeho ulozto-žiska (pardon úložiska) som si stiahol všetky tri a momentálne po tom ako som pozrel Rodákov si vychutnávam Muža na radnici 😉

Pavel_III

Moderátor
#472 - 26. 10. 2016, 05:41

Chybí ti Okres na severu a Nejmladší z rodu Hamrů!! 😉
Ovšem je nutno přiznat, že tyhle seriály mají jakousi profesionální úroveň a směřují odněkud někam, postavy mají co a o čem hrát etc. Pravda, Rodáci jsou ale už slabší (ale pořád to má nějakou profesní dramatickou úroveň, byť jsou tam i děsný hovadiny - nejoblíbenější jak partyzáni útočí v houfu na otevřené louce). Ty dnešní nekonečné seriály, já nevím, já u toho nevydržel ani 5 minut, mi to přijde jako naprosto o ničem a děsně amatérské. Ostatně, co si taky mohou v takovém 1580 díle ještě říct?

Jo ale ty největší perly asi nebudou k mání:
Matka http://www.csfd.cz/film/232596-matka/komentare/ (to si ovšem, upřímně, naštěstí nepamatuju)
Gottwald http://www.csfd.cz/film/137657-gottwald/prehled/

Renegatus Paul

Uživatel
#473 - 26. 10. 2016, 08:44

Já bych řekl, že "profesionální" úroveň třeba muže na radnici je stejná, jako bída seriály co jsou chrlený dnes...
Zrovna nedávno jsem muže na radnici u práce zkoukl jednim okem a strašný..scénář, plochost doalogů..vše ... o agitce nemluvě.

Pavel_III

Moderátor
#474 - 26. 10. 2016, 11:57

Tak možná jsem se vyjádřil nepřesně, ale ten scénář tam tak strašný není (děj jde odněkud někam, má posloupnost, postavy se nějak vyvíjejí), plochost dialogů je tam ... no, ona to ani není až taková plochost, tam je to spíš dáno zadáním a očekáváním soudruhů (co už hlavní kladný hrdina, byť občas pochybující a chybující může?). Hlavní problém je ta agitka a ta to ostatní poněkud i překrývá. U těch nových nekonečných seriálů, aspoň z toho mála co jsem viděl, si ty postavy po 500 dílech už tak nějak nemají co říct, pokud si vůbec měly co říct už na samém začátku. Bartoška to shrnul asi takto: "Všichni mají úplně stejnou dikci. Ty dialogy jsou pořád dokola: Kolik je hodin? Čtyři. A do kolika tu budeme? Do pěti." Zkrátka nuda, nuda, šeď, šeď. (Muž na radnici je šedý z jiného důcodu než neschopnost scénáristy.)
Ale samozřejmě jsou mnohem lepší seriály než je Muž na radnici, o tom žádná. My se na to, jak to jednou opakovali, dívali ze zcela jiného důvodu. Jednak abychom si to tak nějak oživili (ti herci jsou tam tak mladí 😉) a dvak ... nikdy jsme to neviděli barevně! 😃

Renegatus Paul

Uživatel
#475 - 26. 10. 2016, 13:34

Pavel tak asi jo, je pravda že na muže na radnici jsem se koukl z recese, na ty seriály jako ordinace atd., neviděl jsem ani jeden díl a ani neuvidim.

z muže na radnici mě pobavilo snad jen jak se tam hrálo kdo má jakou fuknci.

takový to zděšení když vrátná vyjebala dědka, že se nepřezul a další jí zděšeně říkal "víte kdo to je?, to je tajemník KRAJE!" a bába na infarkt...jak kdyby tam přijel Putin. 🙂 I ty patetický komunistický proslovy mě bavily.

Brett

Uživatel
#476 - 26. 10. 2016, 15:57

Je bez debaty, že na tieto vyššie spomenuté seriály sa v dnešnej dobe treba pozerať inak. Tak nejak s nadhľadom ... 😉

Toto fórum nie je primárne určené na nejakú hĺbkovu filmovú kritiku a môžeme tu len tak voľne pokecať ... Debata je momentálne o Československej televíznej seriálovej tvorbe, tak pridám pár postrehov 😉

Jaroslav Dietl - Keď je napríklad v titulkoch uvedené "napsal Jaroslav Dietl", tak vieme čo môžeme približne očakávať (teda, aspoň ja). Ja mám jeho seriály rád (samozrejme ide o to aký režisér to vezme do rúk, koho obsadia ...). Veď taká Nemocnice na kraji města, Inženýrská odysea, Malý pitaval z velkého města, Synové a dcery Jakuba skláře, ... To je proste klasika Československej seriálovej tvorby ... Rukopis p. Dietla tam je cítiť ...

Jiří Sequens – na tohto Pána režiséra (s veľkým P) som si včera spomenul pri debate v inom vlákne (kecárna ... tlachárna) a konkrétne pri tom ako sa preberal pohľad na prezidenta Zemana. Aký bol (myslenie, vystupovanie, chovanie ...) pred 15 rokmi, keď bol premiérom a bol aktívny v parlamentnej politike a aký je dnes ... Keď si vezmeme, aké seriály, filmy natočil p. Sequens kedysi - 30 případů majora Zemana, Hříšní lidé města pražského a potom následne voľné pokračovania k tomuto seriálu - Štědrý večer pana rady Vacátka, Vražda v hotelu Excelsior, Partie krásného dragouna, Pěnička a Paraplíčko a čo natočil oveľa neskôr v roku 1999 - Hříšní lidé města brněnského, tak to je smutné 😞 Nejak som konkrétne nepátral po tom akým spôsobom sa dostal k režírovaniu toho seriálu (4 časti), ale predpokladal by som, že ho k tomu niekto "dokopal" a snažil sa využiť jeho meno pre budúci úspech, ale nejak sa to nepodarilo a skôr by som povedal, že v tomto prípade nebolo jeho meno využité, ale zneužité ... 😞

seriál Sanitka – vidím to podobne, ako v predošlom prípade. Pokus o využitie mena (z môjho pohľadu krásneho a kvalitného seriálu) a natočenie pokračovanie tohto seriálu. Výsledok, aspoň z môjho pohľadu je s prepáčením v porovnaní s pôvodným seriálom "trápny" ...

Kde sú tí starý dobrí herci, scenáristi, režiséri ... A napríklad aj doprovodná hudba ...
Ale aby som to uzavrel nejak pozitívne a nekecal 😉 Táto zvonkohra od majstra Zdeňka Lišky to je fantázia a vysoká škola filmového majstrovstva, čo sa týka hudby ... Vhodný výber hudby, citlivosť zasadenia do deja ... Nádhera ...

https://www.youtube.com/watch?v=8W7uYPSQ0P8

OtravnyKomar

Uživatel
#477 - 26. 10. 2016, 18:29

Ja jsem tedy omladina ale az na radu vacatka, byli pro me tyhle serialy utrpne pravo meho detstvi. Kdyz jsem marodil uplne mi mrazilo kdyz bezela v tv sanitka a podobny odpad :-/ Vidim v tom stejny potencial jako dnesni ulice, ordinace a ruzny kriminalky. Jediny cesky serialy na ktery si vzpominam a stoji za schlednuti jsou Cetnicke Humoresky a Ranc u zelene sedmy. Kdyz sem byl malej, vzdy nas nasi nechali koukat na tohle pred spanim jelikoz vedeli ze se nam moc libi a ja pak az vsichni spali potaji zapinal televizi a koukal na ct2 na cerveneho trpaslika.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Renegatus Paul

Uživatel
#478 - 26. 10. 2016, 19:07

komar - Red Dwarf jsem viděl asi stokrát 😃 To je srdcovka. Angličani tyhle věci uměj.

Brett

Uživatel
#479 - 26. 10. 2016, 21:55

Pavel III - vďaka za tipy - skúsim niekde pohľadať a zhliadnúť 😉
Otravnykomar - to je v poriadku a len dobre. Tak ako napríklad v hudbe, tak aj vo filmovej tvorbe má každý možnosť si vybrať 😉 Každý má rád inú farbu, každému sa páči iné auto, iné ženy/chlapi, každý preferuje iné ročné obdobie, každý si inak predstavuje dobrú dovolenku .... 😉
Každému podľa gusta 😉

Pavel_III

Moderátor
#480 - 27. 10. 2016, 04:43

Gottwald se možná najde, ale o té Matce si troufám pochybovat. Dokonce se tvrdí, že to snad ani tehdy nedovysílali do konce. Naďa Konvalinková říkala historku, že do televize přišel dopis (nebo odkud se to vzalo), ve kterém stálo: "A když kojila ta matka drahá, už se smála celá Praha". To jak ji předčasně vyměnili za velmi výrazně starší Antonii Hegerlíkovou (údajně o díl dřív na nátlak Švorcové). Je to zkrátka seriál pro nepamětníky. 😋

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.