Moderátoři: smith

Fidzi

Uživatel
#551 - 27. 8. 2019, 17:13

Ja som ho kúpil pred pár rokmi v Levnychknihach. Ich vydanie má len origo zvukovú stopu a titulky (bez dabingu).

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Altmann

Moderátor
#552 - 2. 9. 2019, 10:50

Kdo má rád dobré ruské filmy s válečnou tématikou, doporučuji film z roku 2019 Zachránit Leningrad.
Nechci tomu filmu dělat reklamu, nepotřebuje to, jen kdo neznáte zkuste to a sami si uděláte názor. Je to opět drsný film

Ladislavaliev@atlas.cz

turtleoverhead

Uživatel
#553 - 2. 9. 2019, 12:51

Za mého mládí nebylo téměř nic jiného než ruské filmy s válečnou tématikou 👿 Mám jich nadosmrti dost 😉

Altmann

Moderátor
#554 - 2. 9. 2019, 13:32
Za mého mládí nebylo téměř nic jiného než ruské filmy s válečnou tématikou 👿 Mám jich nadosmrti dost 😉

turtleoverhead 😲
Na vojenské škole to bylo horší, ale měli jsme nějakého osvíceného náčelníka klubu a ten prováděl výběr, ale ty staré černobílé filmy měli něco do sebe. Potrpěl si na italský neorealismus dnes jsem za to rád. Ruská klasika Vojna a mír 4 díly a když to potom natočili v USA to se nedalo porovnat. Když malá drobná Naďa kráčí tanečním krokem velkým zrcadlovým sálem ( kurva já mám ale pamět 😁 ). I Doktor Živágo je lepší první vydání, zrovna tak jako německý film Na západní frontě nic nového z roku (myslím) 1936 není překonám novým barevným, který se natáčel i v Terezíně.
ALE to je jen můj osobní názor, který nikomu nevnucuji 😲

Ladislavaliev@atlas.cz

Renegatus Paul

Uživatel
#555 - 2. 9. 2019, 14:00

Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/

Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů..

Altmann

Moderátor
#556 - 2. 9. 2019, 15:50

Paul napsal/a:

Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/

Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů..

ANO, je to pravda, filmy to vlastně ničí, ale mládež to (asi) chce. Ponorka, zde si psycholog zařádil, je to moc pěkný film. Pánové a dámy, máte nějaké typy ????-tedy na pěkný film!

Ladislavaliev@atlas.cz

Pavel_III

Moderátor
#557 - 5. 9. 2019, 22:14

Otázka je co si jeden představí pod pojmem "pěkný film", ale doporučil bych třeba "Studený bufet" (Buffet froid). To je takový film, kde jsme si řekli, že se podíváme na začátek a pudem spat ... a neodtrhli jsme se. 😃

Renegatus Paul

Uživatel
#558 - 6. 9. 2019, 16:30
Paul napsal/a: Ruský válečný filmy jsou poslední dobou strašlivě napěchovaný digitálníma efektama, chvílema to vypadá jako PC hra... posledně jsem viděl Ruskej Stalingrad a šílený. /2013/ Německej film "Ponorka" (1981) je asi nepřekonatelnej.. Od hudby, atmosféry, bez patosu, bez nesmyslů.. ...

Full Metal Jacket, ale to je provařenej film, to asi znáte.

Nebo
https://www.csfd.cz/film/1606-fargo/prehled/

Klasika od Coenů.

nebo

https://www.csfd.cz/film/21476-na-konci-vsech-valek/prehled/

Zajímavej film..

Altmann

Moderátor
#559 - 6. 9. 2019, 17:27

Pánové P +P díky za reakci Studený bufet si stáhnu, ty další dva znám, spokojenost.Je pravda, že si pod názvem dobrý film, každý představuje něco jiného, ale většinou to vychází.
Rozhodně nedoporučuji film Volyň 2016 je to moc zajímavý film, ale stále to vše nemohu dostat z hlavy.

Ladislavaliev@atlas.cz

Pavel_III

Moderátor
#560 - 6. 9. 2019, 21:16

Studený bufet ale není válečný film (aby nedošlo k nedorozumnění). 😉

Jinak, dobrých filmů jsou spousty a konkrétně od režiséra Bliéra (syn neméně slavného herce) je dobrá a zajímavá drtivá většina filmů, i když u nás nepatří k nejznámějším. Velice zajímavý režisér je taky P. P. Pasolini.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.