Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

pavlinka

Moderátor
#291 - 1. 4. 2014, 12:22

Pěkná námětovka (ale zase ten stav). Mně přišla z Thajska jen pozlacená medaile (80 b.) ze světové výstavy 😉

Pavel_III

Moderátor
#292 - 1. 4. 2014, 14:35

No stav. Se tomu říká "stopy poštovního provozu". 🙂

plinha

Uživatel
#293 - 2. 4. 2014, 09:37

Tak tady ukazuji jednu vzorovou, když některým z vás vadí obálky, které ukazují že skutečně prošly rukama pošťáka.... 😃

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

pavlinka

Moderátor
#294 - 2. 4. 2014, 13:48

Tak vidíš, že to ide 😃 Samozřejmě nikomu nevadí, že obálka prošla provozem. Jen jsem prostě zblblá z mého sbírání celistvostí prvoplánově do exponátu. Holt musí byt pěkné. Je to jak se známkama. Kolikrát tu Dráček radil - neber tu (byť malinko) poškozenou, protože za 14 dnů ji někde objevíš v prvotřídním stavu. 😉

plinha

Uživatel
#295 - 2. 4. 2014, 13:59

to Pavlinka: Jenže ono je to s těma celistvostma složitější. K nám do firmy denně chodí tak deset dopisů. Ofrankovaný je ale každý tak dvacátý. Za chvíli to bude tak každý padesátý, a to se množství přijatých dopisů v papírové podobě stále snižuje. Tak jinak řečeno, nejseš moc vybíravá? 😁

pavlinka

Moderátor
#296 - 2. 4. 2014, 19:29

No to si piš že jsem vybíravá! Ono když si na každou položku musíš vzít každou korunu u rodičů a to co si vyberu projde ještě opravdu velmi jemným sítem mého táty, tak si musím prostě vzít jen to nejlépe vypadající. Na druhou stranu tyto nové věci mě zatím míjí. Mám radši ty starší a z těch mně toho do exponátu pasuje opravdu málo. 😉

Pavel_III

Moderátor
#297 - 2. 4. 2014, 23:57

Velké obálky v prvotřídním stavu (s minimem stop poštovního provozu) jsou vzácné. Je to dáno právě tím provozem a obsahem, který zpravidla nevyplňuje (a tím pádem nezpevňuje) celou obálku a z toho je nutno vycházet. Jo my, filatelisté, si to zpevníme, ale Ferencz z Kis Nagy potřebuje odeslat, tomu je nějaká obálka někde. 😉

Frantig

Uživatel
#298 - 3. 4. 2014, 09:32

To je bohužel pravda, kolikrát mi již přišla obálka A4 v takovém stavu, že z ní nešlo než s krvácejícím srdcem odlepit frankaturu. Někdy ani to ne, neb poštovní provoz sežvýkal i známky. Ferencové z Kis Nagy totiž málokdy lepí známky pečlivě celou plochou. Buďme ovšem rádi, že ještě vůbec nějaké známky lepí.

plinha

Uživatel
#299 - 3. 4. 2014, 12:42

Tak zásoby těch "cizokrajných" se začínají tenčit a tak přidám jednu ze Slovenska. Dal jsem to tam omylem dvakrát, prosím jeden příspěvek smazat. Díky a omlouvám se za komplikace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

plinha

Uživatel
#300 - 8. 4. 2014, 11:58

Tak dnes přidám jednu od obchodníka, je parádní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.