Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

tul-uk

Uživatel
#821 - 20. 7. 2024, 13:48

Smutné je, že i velké firmy zabývající se prodejem známek a pořádáním aukcí vám na prosbu o filatelisticky vyfrankovaný dopis (za poštovné si naúčtují 170 korun) odpoví: "Korespondenci nevyplácíme ve známkách a vaší žádosti nemůžeme vyhovět".

rebel76

Uživatel
#822 - 21. 8. 2024, 22:41

Zdravím Vás,mě přišlo poslední dobou tohle:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

koolabs

Uživatel
#823 - 2. 10. 2024, 15:29

dnes mi přišlo, opravdu pěkné dolepeni bloku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

numismat

Moderátor
#824 - 2. 10. 2024, 15:49

koolabs: me zaujal ten nominal v kunach, dokdy asi tyto znamky plati?

koolabs

Uživatel
#825 - 2. 10. 2024, 16:47

do 30.1.2025

numismat

Moderátor
#826 - 2. 10. 2024, 17:02
do 30.1.2025

Dekuji velice, me se to nepodarilo najit.
Jen nejake nabidky techto arsiku na eBay za zlomek nominalu.

mikimar

Uživatel
#827 - 2. 10. 2024, 17:24
dnes mi přišlo, opravdu pěkné dolepeni bloku. Obrázky: ...

Myslím, že jsem to sem už tehdy někam psal, ale proč si to nepřipomenout.

Odesílal jsem onehdá balíček kolegovi do USA. Jelikož si kolega (a koneckonců i já) potrpí na hezkou frankaturu, nelitoval jsem mírně vyššího nákupu (nominál + poštovné) a zakoupil jsem na eShopu ČP několik pěkných aršíků se známkami. Vše jsem poctivě naměřil, zkušebně rozložil a následně i nalepil na balíček. Levou stranu jsem nechal volnou pro nezbytné "pošťácké papírování".
S balíčkem jsem hrdě nakráčel na přepážku nedaleké (míněno ve vedlejším městečku) pošty, předal k němu všechny potřebné informace a dokumentaci. Paní se na mně ani pořádně nepodívala, vzala do ruky černý, tlustý fix a začala si tečkami uprostřed známek označovat "ty započítané". Než vůbec zaregistrovala mé kvičení, bylo hotovo, otečkováno. Poté vzala celní deklaraci (nebo jak se ten zelený papír jmenuje) a lípla ho přes dobrou polovinu známek. To už mě málem křísili!
Když jsem konečně našel sílu se ozvat, dorazila mě ta milá osůbka odpovědí, že by ty známky stejně musela znehodnotit razítkem, tak nechápe, proč u toho tak vyvádím...
Naštěstí na tu pobočku chodím jen sporadicky a většinou z nouze. Ale stejně mi pokaždé při vstupu do útrob této pobočky (i když se tam už ta paní dlouhá léta nevyskytuje) přeběhne po zádech lehký mrazík...

Krásný den bez pošťáckých diletantů Vám ze 💗 přeje
Miki 🖐😊

Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.

numismat

Moderátor
#828 - 2. 10. 2024, 17:35
Myslím, že jsem to sem už tehdy někam psal, ale proč si to nepřipomenout. Odesílal jsem onehdá balíček kolegovi do USA. Jelikož si kolega (a koneckonců i já) potrpí na hezkou frankaturu, nelitoval jsem mírně vyššího nákupu (nominál + poštovné) a zakoupil jsem na eShopu ČP několik pěkných aršíků se známkami. Vše jsem poctivě naměřil, zkušebně rozložil a následně i nalepil na balíček. Levou stranu jsem nechal volnou pro nezbytné "pošťácké papírování". S balíčkem jsem hrdě nakráčel na přepážku nedaleké (míněno ve vedlejším městečku) pošty, předal k němu všechny potřebné informace a dokumentaci. Paní se na mně ani pořádně nepodívala, vzala do ruky černý, tlustý fix a začala si tečkami uprostřed známek označovat "ty započítané". Než vůbec zaregistrovala mé kvičení, bylo hotovo, otečkováno. Poté vzala celní deklaraci (nebo jak se ten zelený papír jmenuje) a lípla ho přes dobrou polovinu známek. To už mě málem křísili! Když jsem konečně našel sílu se ozvat, dorazila mě ta milá osůbka odpovědí, že by ty známky stejně musela znehodnotit razítkem, tak nechápe, proč u toho tak vyvádím... ...

Mam podobny zazitek z venkovske posty, kde pani posmistrova na znamky ze serie Umeni misto razitka pouzila propisku, o filatelii asi nikdy neslysela.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy CONTOUR-S  Česká republika 2014, nezasklené (30 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Česká republika 2014, nezasklené (30 listů), papír 250gr.

Cena: 300,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 399

NSR - čistá - č. 399

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Kulturní výročí 1976 - čistá - č. 2196-2200

Kulturní výročí 1976 - čistá - č. 2196-2200

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 585

NSR - čistá - č. 585

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop
EUROPA - České rybníkářství - razítkovaná - č. 290

EUROPA - České rybníkářství - razítkovaná - č. 290

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
XIV. světový silniční kongres - čistá - č. 1908

XIV. světový silniční kongres - čistá - č. 1908

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1990 - čistá - č. 2965

Den čs. poštovní známky 1990 - čistá - č. 2965

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1940

Rakousko - čistá - č. 1940

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Historické stavební slohy - razítkovaná - č. 140

Historické stavební slohy - razítkovaná - č. 140

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Dětem - Rumcajs - KH i KD 475

Dětem - Rumcajs - KH i KD 475

Cena: 89,- Kč

Přejít na eshop