Moderátoři: smith, Kucera, jan322

Archypov

Moderátor
#1 - 27. 7. 2012, 17:59

Tomuto obdobiu sa veľmi nevenujem, ale predpokladám, že prezentovaný 7-grajciar je celkom zaujímavá minca. Zaujímal by ma názor ľudí venujúcich sa tomuto obdobiu na zachovalosť tejto mince, rád sa priučím...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Dracek

Uživatel
#2 - 27. 7. 2012, 18:10

mince se ukazuje celkem běžně, navíc nejběžnější mincovna v oběhovém stavu cca 2/2 možná přeražba na 12kr.1795 (zcela pravidelně jsou v nabídkách různých aukcí ve stavu 1/1 a ne vzácně i téměř kolem 0/0)
Sběratelsky v tomto stavu a mincovně nejde o moc zajímavý exemplář... 😉
Ale začátečníkovi třeba udělá ve sbírce radost 🙂

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Archypov

Moderátor
#3 - 27. 7. 2012, 18:22

Vďaka. Viem že sa tieto mince prerážali na 12-grajciare, chcem sa spýtať - býva to na tých minciach aj nejako viditeľné? Videl si niečo podobné?

Dracek

Uživatel
#4 - 27. 7. 2012, 18:41

viditelné je to často velmi dobře, vloni jsem tu na foru prodával kus, kdy byla určitelná zcela jasně i původní ražba včetně ročníku a mincovny...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Koniáš

Moderátor
#5 - 27. 7. 2012, 18:44

Jden tu mám...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Igni probatur aurum, virtus miseria...

Archypov

Moderátor
#6 - 27. 7. 2012, 18:50

Ty... to je sranda... 😉

oliver

Moderátor
#7 - 27. 7. 2012, 22:05

Prerazely se i jednokrejcary (jenze ty se musely pred tim rozvalcovat - viz NL 3/2011). Po precteni se mi ozval dokonce jeden ctenar a zapujcil mi podstatne zachovalejsi stav k prozkoumani - takze chystam jeste kratke doplneni. Kdyby mel nekdo k tomu jeste neco, budu rad (k jednokrejcarum).

I ja mam takovy sedmikrejcar, i kdyz ne tak pekny (shanel jsem jeden s prerazbou a druhy bez). Strizky se nijak neupravovaly, takze prerazba je casto patrna jak na averzu tak i na reverzu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1

Uživatel
#8 - 27. 7. 2012, 22:30

V této době existovaly tři nominály s naprosto identickými materiálovými parametry, tedy průměrně stejné hmotnosti a jakosti stříbra 0, 250. Byl to dvanáctikrejcar, který se v roce 1802 přerážel na sedmikrejcar a existují také, podle mých záznamů, tři exempláře desetikrejcarů, přeražené z dvanáctikrejcaru. Pokud jejich obsah drahého kovu převedeme do číselných hodnot připadajících na jednotku jednoho krejcaru vůči mincím konvenční měny, pak dvanáctikrejcar, přerežba na desetikrejcar a sedmikrejcar obsahují pouze 50, 60 a 86% stříbra. To svědčí o překotných změnách, které se v myslích monetárních stratégů monarchie udály ve velmi krátkém časovém údobí.
Toto téma mě velmi zajímá a věnoval jsem mu posledních rok a půl života. Pokud by měl někdo nějaké informace o přeražbě na desetkrejcar, rád je přivítám.
Omlouvám se, že budu muset použít opět zmínky na zahraniční aukce, ale to jsou ražby, o které zde není šance zavadit, i když s jistotou jsou v současné době dva kusy součástí českých sbírek.
Jeden se dražil u Lanze a pak u Raucha.
Druhý byl součástí velké rakouské sbírky, kde ležel možná padesát let. Na sklonku šedesátých let si ho vypůjčil Herinek a jeho fotografii použil do svého díla. Dražil se 17. 11. 2009 ve videňském Dorotheu.
Třetí pochází ze Švýcarska.
Jak vidíme mají i svoji přidanou hodnotu v podobě příběhu.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Kucera

Moderátor
#9 - 27. 7. 2012, 23:05

Co se tyce prerazby jednokrejcaru 1782 na jednokrejcar 1800C (viz NL 3/2011) je muj nazor takovy ze se pravdepodobne jednalo pouze o zkousku pri zavadeni noveho typu, nikoliv o beznou prerazbu k tomuto ucelu stahovanych minci jak to zname treba u prerazeb na 7 krejcary 1802. Vede me k tomu to ze se jedna o prerazbu na stejny nominal (zisk pro emitenta tedy nulovy) tak i ze pres urcite uspory materialove a casove by vznikly naopak naklady jine - zejmena pri stahovani puvodnich jednokrejcaru 1782 z obehu. Take behem sve dlouholete sberatelske cinnosti jsem se s touto prerazbou nikdy nesetkal a co je mi znamo tak ani puvodni literatura se o ni nezminuje.

Evropa1

Uživatel
#10 - 27. 7. 2012, 23:10

Pane kolego, to je další velice zajímavé téma a v Praze na aukci Vám ukáži jednu přeražbu, pravděpodobně jako zkoušku, která obsahuje jednu důležitou náležitost, je v bezvadném stavu.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1687

Rakousko - čistá - č. 1687

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Československo 1918-1939, komplet - 1x desky, 1x archivní box, vč.zesílených obalů - zasklené

Cena: 3545,- Kč

Přejít na eshop
Evropská výstava Brno 2005 - socha Radegasta na Radhošti - razítkovaná - č. 403

Evropská výstava Brno 2005 - socha Radegasta na Radhošti - razítkovaná - č. 403

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Stephen Leach - 6

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Stephen Leach - 6

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 31

Bublinky na mince CAPS 31

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
UTL - 700 let od nástupu Lucemburků na český trůn - 5x17 Kč - č. 636 - razítkované

UTL - 700 let od nástupu Lucemburků na český trůn - 5x17 Kč - č. 636 - razítkované

Cena: 89,- Kč

Přejít na eshop
Světový týden mládeže - čistá - č. 637-639

Světový týden mládeže - čistá - č. 637-639

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Kovové mincovní etue - NOBILE 32

Kovové mincovní etue - NOBILE 32

Cena: 195,- Kč

Přejít na eshop
Album na hokejové a sportovní karty - Slim Small Sport - 369 509

Album na hokejové a sportovní karty - Slim Small Sport - 369 509

Cena: 249,- Kč

Přejít na eshop
Dny přátelství čs. a afrického lidu - čistá - č. 1194

Dny přátelství čs. a afrického lidu - čistá - č. 1194

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop