Moderátoři: smith, Kucera, jan322

Evropa1

Uživatel
#401 - 2. 3. 2018, 16:26
Tak zrovna u těch zmíněných stokorun 1915 to třeba vůbec nehrozí. Beztak je razí jen kvůli tomu, že Wiener Philharmonica mince jsou fakt hnusné 😃 Jinak jenom na Aukru jsem 12 let, a koukal jsem na daleko horší zrůdnosti než repliky stokorun...viz. nálezy na půdě/po dědovi. Nemusím psát víc. ...

Ale replika k výročí korunovace se s rakouskou 100 korunou s letopočtem 1915 nedá srovnávat.

Replika je pouhá replika za nesmyslnou cenu.

100 K 1915 se razí od roku 1915 ve stejném provedení stále a můžete si jí koupit za cenu zlata + minimální cenu za ražebné.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

opal

Uživatel
#402 - 6. 3. 2018, 09:11

Dočetl jsem se, že sběratel Kokolus bude prodávat obří sbírku . Údajně proto, že už ji nemá čím doplňovat. A že bude sbírat 16. století. A jak ceny FJ1 rostou a porostou.

Rakoczi

Uživatel
#403 - 29. 6. 2018, 20:32

Zdravím kolegové,

dokázal by prosím někdo říct na základě čeho se zlatníky Františka Josefa I. označovaly v německém jazyce jako floreny a ne guldinery, jako v případě ražeb z 15. a 16. století?

mitom007

Uživatel
#404 - 29. 6. 2018, 22:48

Predpokladam ze mate na mysli zlatniky razene v obdobi let 1857-1892. Byly zavedeny na zaklade cisarskeho patentu platneho od 1.11.1857 a jejich oficialni nazev byl 1 Gulden österreichischer Währung, tj. 1 zlaty rakouske meny. Vzhledem k tomu ze v dobe zavedeni rakouske meny byly stale v platnosti mince konvencni a spolkove meny, byl na nich uveden nominal v latinske podobe 1 FL (1 florin, nikoliv floren), pozdeji na uherskych razbach 1.F, 1 Frt., 1 Ft. (1 forint). V Cechach se pro tyto mince vzilo oznaceni zlatnik.

Ostatně soudím že EU musí být zničena.

Rakoczi

Uživatel
#405 - 1. 7. 2018, 00:14

Děkuji za doplnění :-)

___

Uživatel
#406 - 5. 2. 2019, 10:47

Takýto pekný nepodarok sa mi dnes dostal pod foťák...tak pre zaujímavosť. 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Fidzi

Uživatel
#407 - 5. 2. 2019, 10:49

To by si mal dať do pozornosti chlapcom čo hľadajú mušince na eurominciach. Krásna chyborazba. 😉

Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

paully

Uživatel
#408 - 3. 8. 2019, 19:22

Koupil jsem si dukát FJ a proto píši o radu sem.Potřeboval bych poradit jak správně fotit zlato.Celou sbírku mám naskenovanou, ale fotka je přece jen lepší.Určitě to tady někde v poradně bude,ale nemohu to najít.Většinou mě mince vyjde jako stříbrná,nebo foto nic moc.Jinak na ukázku jak mince přišla zabalená.již jsem toho koupil dost,ale toto byl borec! Krabice jak od bot.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Moderátor
#409 - 3. 8. 2019, 23:23

mozna bys mohl rici, cim to chces fotit? zlato se urcite bude fotit hur jak stribro, na strane druhe, princip bude stale stejny. zvolil bych stativ, rozptylene svetlo a idealne moznost manualniho nastaveni fotaku. tady je priklad neupravene a pak upravene fotky do chystaneho clanku (puvodni rozmer 5184x3888 pixelu):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

paully

Uživatel
#410 - 4. 8. 2019, 12:16

Mám starší Polaroid a používám nějaký automatický program.Stativ mám ,ale ještě jsem ho nepoužil.Beru to z ruky.Nevím zda bych dokázal tak krásné fotky jako ty.Koupil jsem si knihu o focení digitálem a budu to studovat.Posílám na ukázku sken mince,je lepší než to moje focení,ale není tak rozlišující.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.