Moderátoři: smith, Kucera, jan322

oliver

Moderátor
#411 - 21. 8. 2019, 17:01

hm, to scannovani neni ono, urcite i s fotakem dokazes vic, urcite bych vypnul ten automat a par minut zkousel. ukazoval jsem nekde, ze i s blbym mobilem jdou udelat celkem v pohode nejake fotky. myslim, ze je to tady:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-388802#post388802

plus minus prispevky kolem i od dalsich lidi samozrejme 🙂

roland22

Uživatel
#412 - 22. 8. 2019, 19:58

Ja experimentujem s axiálnym osvetlením, je to trochu zložitejšie, ale výsledky sú pekné. Nesvieti sa priamo na mincu, ale na sklonenú sklenenú dosku medzi mincou a objektívom, to odráža svetlo na mincu.

Zhruba takto https://images.app.goo.gl/uWnTEvrKTLB7AEyG8

ukážka našej koruny 1938


pretorian000

Uživatel
#413 - 7. 11. 2019, 09:34

Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu ohledně tohoto 1/2 krejcaru 1851. Nalezl jsem ho na starém požářišti a tomu bohužel odpovídal i stav. Once byla obalena silnou tvrdou krustou, kterou jsem odstraňoval několik týdnů. Bohužel s krustou šla místy dolů i patina, i když jsem používal pouze horkou vodu a mýdlo. Po odstranění krusty jsem zjistil, že se patrně jedná o vzácnější minci (viz. písmeno C pod letopočtem - mincovna Praha, dle katalogu mělo být raženo pouze 100 kusů), takže jsem dal už nečistil. Avers je jakž takž čitelný, revers je v horším stavu. Mince je sice v tomto mrtvolném stavu zřejmě bezcenná, ale přeci jenom, se jedná o vzácný kousek a chtěl bych si ji nechat. Mohl by jste mi někdo poradit, jak dál postupovat? Předpokládám, že dále čistit už ne. Dá se nějak zakonzervovat, aby se její stav nezhoršoval? Předem díky za každou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1

Uživatel
#414 - 7. 11. 2019, 10:27

Ta mince je tak zničená, že jí již více zničit nejde.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

ferovyobchodnik

Uživatel
#415 - 7. 11. 2019, 10:36

Dát dětem na hraní..

ferovyobchodnik@seznam.cz

numismat

Moderátor
#416 - 7. 11. 2019, 10:40

Vzhledem ke stavu a puvodu mince, umisteni a tvaru znacky mincovny, kvalite fotky (a nizkemu nakladu C) jsem presvedcen, ze jde o jine pismeno, mohlo by jit o zbytek G, ale spis to podle me je zbytek B.

pretorian000

Uživatel
#417 - 7. 11. 2019, 10:47

Říkal jsem, že je to mrtvola. A s tou značkou mincovny, pokud to nebude C, tak to bude G. Ale jako část písmene B to nevypadá.

pretorian000

Uživatel
#418 - 7. 11. 2019, 10:51

Když jsem ji našel, byl to jeden velký škvarek. Jen podle vyčnívající části hrany jsem poznal, že v tom je zapečená mince.

Muffler

Uživatel
#419 - 18. 1. 2020, 12:48

Zdravím jaký je váš názor na pravost tohoto Zlatníku 1857 B z Aukra v popisu bylo Mince byla před mnoha lety svým majitelem zakoupena v renomovaném zahraničním aukčním domě! Připadá mi že mince byla v docela dobrém stavu ale zrovna B je rozbonbardované a moc se mi nezdálo hlavně ten střed.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Evropa1

Uživatel
#420 - 18. 1. 2020, 13:04

Tato mince je v téměř dezolátním stavu, navíc tyto ročníky se nekupují na Aukru, ale z ruky, či na seriózních aukcích. Dále nevěřte deklaracím typu, že mince byla zakoupena v renomovaném zahraničním aukčním domě atd. Toto tvrzení může být pravdivé (pak bude existovat odkaz), nebo také nikoli.

Podle mého názoru se jedná o poměrně podezřelou ražbu, kterou bych nekoupil z důvodu stavu a také nejasné značky mincovny.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.